Zadržali policajtov, ktorí pašovali cigarety z Ukrajiny

Pri prevážaní piatich balíkov s cigaretami v služobnom aute zadržali dvoch príslušníkov oddelenia hraničnej kontroly PZ Podhoroď. Stalo sa tak v noci počas akcie inšpekcie Ministerstva vnútra SR v súčinnosti s Riaditeľstvom hraničnej polície v Sobranciach zameranej na odhalenie páchania trestnej činnosti. V balíkoch bolo 925 kartónov cigariet bez označenia.

Ako informovala Lucia Garajová z komunikačného odboru kancelárie ministra vnútra,
počas akcie zadržali aj jedného Ukrajinca, ktorý preniesol z Ukrajiny na Slovensko balík so 185 kartónmi cigariet.

Na ukrajinskej strane štátnej hranice bolo na transport pripravených ešte ďalších 17 balíkov. Zaistené cigarety prevzali pracovníci Colného úradu v Michalovciach. Výška colného dlhu bola vyčíslená na 28 586,94 eura.

Zadržaných policajtov Stanislava F. a Milana R. vyšetrovateľ inšpekcie MV SR obvinil z porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru formou spolupáchateľstva v súbehu so zneužívaním právomoci verejného činiteľa. Civilnú osobu Viktora O. obvinil z porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru formou spolupáchateľstva.

Ďalšie články
Technická univerzita v Košiciach, vedci, konštruktéri

Košickí študenti vyvinuli unikátnu dobíjačku

08.04.2014 15:00

Bezdrôtový prenos energie v priebehu niekoľkých rokov podstatne uľahčí praktický život aj vďaka tímu z Technickej univerzity v Košiciach.

U. S. Steel, Košice

Súd vrátil časť územia pod oceliarňami Košiciam

02.04.2014 13:00

Krajský súd v Košiciach zmenil svoje pôvodné rozhodnutie a priklonil sa k tomu, že časť územia, na ktorom leží U. S. Steel, patrí metropole východu.

most, košice, hlinkov most, rekonštrukcia, stavba

Most na Hlinkovej ulici v Košiciach opravia do Veľkej noci

28.03.2014 16:00

Oprava mosta na Hlinkovej ulici v Košiciach sa blíži do finále. Jeden z najdôležitejších dopravných uzlov v meste tak bude už čoskoro úplne prejazdný.

Dynamit, bomba, výbuch, atentát, zločin, trestný čin

Anonym nahlásil bombu v košickej škole aj magistráte

27.03.2014 14:41

Evakuáciu ZŠ na sídlisku Terasa v Košiciach si v stredu vyžiadala údajná bombová hrozba. Hrozba sa nepotvrdila, polícia po páchateľovi pátra.

Ľudia odporúčajú