Zásah bleskom neprežil v Tatrách 18-ročný Belgičan

Tragicky sa skončila túra belgických skautov na Slavkovský štít. Ako informuje Horská záchranná služba (HZS) na svojej internetovej stránke, počas túry v blízkosti Slavkovského Nosa zasiahol blesk jedného zo skautov, ktorý následne upadol do bezvedomia.

Vysoké Tatry, hory, turistika, turista
Ilustračné foto.
Autor: Branislav Benčat

Jeho kamaráti na mieste okamžite začali s resuscitáciou. Horskí záchranári požiadali o spoluprácu Vrtuľníkovú záchrannú zdravotnú službu, ktorá transportovala mladíka do nemocnice. Napriek snahám oživiť 18-ročného chlapca sa im to nepodarilo. Výskyt búrok a dažďa komplikovali záchranárom celú akciu.

V takýchto letných dňoch výskyt búrok nie je ničím nezvyčajným. Vysokohorskú turistiku je najlepšie začínať v skorých ranných hodinách a do obeda sa treba vrátiť. Riziko výskytu búrok v slovenských horách je dopoludnia menšie ako poobede.

Ďalšie články
levica, levica Zora, ZOO

Pre levicu Zoru zatiaľ nemajú kupca

15.04.2014 14:52

Levica Zora, najväčšia atrakcia ZOO parku v Stropkove, je na predaj. Verejnosť upozornila, že kráľovná zvierat vraj nemá v klietke dostatok priestoru.

orange,zelen,inzercia,stromy

Pri pílení stromu zabil konár robotníka zo Sniny

08.04.2014 13:35

Pri pílení stromu zabil konár 47-ročného Sninčana. Tragédia sa stala v pondelok pri práci v lese v časti Trstená v katastri Sniny.

rómovia, cigáni

V Huncovciach od pondelka funguje dočasná rómska hliadka

07.04.2014 15:25

V obci Huncovce, kde sa v marci strhla bitka obyvateľov rómskej osady s dvadsiatkou futbalistov, od pondelka funguje dočasná rómska občianska hliadka.

Rómovia, cigáni

Bitkám v Huncovciach majú zabrániť rómske hliadky

24.03.2014 14:28, aktualizované: 19:37

Bitka v Huncovciach postavila na nohy políciu, starostu aj splnomocnenca vlády pre rómske komunity.

Ľudia odporúčajú