Trojročné dieťa zomrelo za nejasných okolností

Prípad, na ktorý polícia uvalila embargo. Vyšetruje, za akých okolností zomrela trojročná Simonka zo Bzovskej Lehôtky Zatiaľ začala trestné stíhanie pre usmrtenie.

Prípad, na ktorý polícia uvalila embargo. Vyšetruje, za akých okolností zomrela trojročná Simonka zo Bzovskej Lehôtky Zatiaľ začala trestné stíhanie pre usmrtenie.

Nešťastie sa stalo v nedeľu dopoludnia. „Okolo deviatej hodiny telefonoval na záchranku otec dievčatka, že nedýcha,“ spresnil Jozef Minár z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby. Dieťaťu sa už nedalo pomôcť, lekár záchranky mohol konštatovať už len smrť. „Keďže to bolo úmrtie mimo nemocnice, lekár záchrannej služby privolal aj obhliadajúceho lekára a políciu,“ pripomenul Minár.

Podľa nepotvrdených informácií mala mať Simonka na tele stopy fyzického násilia. Polícia o podrobnostiach mlčí. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nebudeme teraz k tomuto prípadu poskytovať nijaké informácie,“ uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Príčinu smrti určia výsledky súdnej pitvy.

V malej dedine vo Zvolenskom okrese, ktorá má niečo cez 130 obyvateľov, sa všetci poznajú. Vedia aj o tom, že otec dieťaťa sa len pred zhruba dvoma mesiacmi vrátil z väzenia. Mal si odpykávať niekoľkoročný trest za týranie.

Rodina bývala v skromných podmienkach. Okrem Simonky matka vychovávala aj jej 16-ročného brata. Či sa niečo po príchode otca v rodine zmenilo, nie je známe. „Obe deti sa sledovali v škole aj v škôlke, ale nebolo vidno, že by mali nejaké modriny. Nemali sme na túto rodinu nijaké podnety,“ povedal starosta Bzovskej Lehôtky Martin Kubík. Podľa neho sa matka starala o deti v rámci svojich možností príkladne a venovala sa im.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
smrť, úmrtie, cintorín, odpočívaj v pokoji, kríž

Na železničnej zastávke v Bratislave našli mŕtvu ženu

16.01.2017 18:56

Na železničnej zastávke Bratislava - Železničná studnička našli v pondelok napoludnie mŕtvu ženu.

summit, bezpečnostné opatrenia, policia,

Bratislava: Pri Devínskom jazere našli mŕtveho muža

15.01.2017 15:37

Bratislavskí policajti vyšetrujú smrť 34-ročného muža zo Stupavy, ktorého telo našli v sobotu v blízkosti Devínskeho jazera.

pocasie, stanica, vlak, vlaky, kalamita, vyhybky, meskanie, frez

Muža ležiaceho na koľaji neďaleko Senca zrazil vlak

13.01.2017 10:17

Neznámeho muža ležiaceho na koľaji zrazil vo štvrtok večer vlak. Tragédia sa stala v úseku železničnej trate Senec - Sládkovičovo.

sýria, palmýra,

Radikáli znovu ničia historické pamiatky v sýrskej Palmýre

20.01.2017 10:31

Radikáli z takzvaného Islamského štátu (IS) v Sýrii opäť ničia historickú Palmýru.

Michael Fallon, EÚ, armáda

Britský minister obrany potvrdil, že jeho krajina podporuje Ukrajinu

20.01.2017 10:17

Minister obrany Veľkej Británie Michael Fallon ubezpečil, že v konflikte medzi Ukrajinou a Ruskom, stojí Británia pevne za Ukrajinou.

Čína, juan, mena, peniaze

Čína vlani rástla najpomalšie za 26 rokov

20.01.2017 10:11

Čína ako druhá najväčšia ekonomika sveta vlani vzrástla o 6,7 percenta, čo bol najpomalší rast za 26 rokov.

Lucia Žitňanská, extrémizmus

Vznikol nový znalecký odbor na extrémizmus

20.01.2017 09:13

Na ministerstve spravodlivosti zriadili znalecký odbor, ktorý sa bude špecializovať na extrémizmus. Znalci budú spolupracovať s políciou a so súdmi.