Trojročné dieťa zomrelo za nejasných okolností

Prípad, na ktorý polícia uvalila embargo. Vyšetruje, za akých okolností zomrela trojročná Simonka zo Bzovskej Lehôtky Zatiaľ začala trestné stíhanie pre usmrtenie.

Prípad, na ktorý polícia uvalila embargo. Vyšetruje, za akých okolností zomrela trojročná Simonka zo Bzovskej Lehôtky Zatiaľ začala trestné stíhanie pre usmrtenie.

Nešťastie sa stalo v nedeľu dopoludnia. „Okolo deviatej hodiny telefonoval na záchranku otec dievčatka, že nedýcha,“ spresnil Jozef Minár z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby. Dieťaťu sa už nedalo pomôcť, lekár záchranky mohol konštatovať už len smrť. „Keďže to bolo úmrtie mimo nemocnice, lekár záchrannej služby privolal aj obhliadajúceho lekára a políciu,“ pripomenul Minár.

Podľa nepotvrdených informácií mala mať Simonka na tele stopy fyzického násilia. Polícia o podrobnostiach mlčí. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nebudeme teraz k tomuto prípadu poskytovať nijaké informácie,“ uviedla banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Príčinu smrti určia výsledky súdnej pitvy.

V malej dedine vo Zvolenskom okrese, ktorá má niečo cez 130 obyvateľov, sa všetci poznajú. Vedia aj o tom, že otec dieťaťa sa len pred zhruba dvoma mesiacmi vrátil z väzenia. Mal si odpykávať niekoľkoročný trest za týranie.

Rodina bývala v skromných podmienkach. Okrem Simonky matka vychovávala aj jej 16-ročného brata. Či sa niečo po príchode otca v rodine zmenilo, nie je známe. „Obe deti sa sledovali v škole aj v škôlke, ale nebolo vidno, že by mali nejaké modriny. Nemali sme na túto rodinu nijaké podnety,“ povedal starosta Bzovskej Lehôtky Martin Kubík. Podľa neho sa matka starala o deti v rámci svojich možností príkladne a venovala sa im.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
zbraň, pištol

Na poľnej ceste v Bratislave našli mŕtveho dôchodcu aj zbraň

27.03.2017 11:28

Mŕtveho 74-ročného muža našli ráno na poľnej ceste v blízkosti ulice Nové záhrady v druhom bratislavskom okrese.

tatry, hory, turisti, túra, kopce, štíty,

Tragédia v Tatrách si vyžiadala dva mladé ľudské životy

27.03.2017 07:24

Vysoké Tatry boli v nedeľu dejiskom tragédia, ktorá si vyžiadala životy dvoch mladých mužov.

vlak do rakuska, stanica, doprava,

Vo vlaku z Bratislavy do Viedne našli mŕtveho Slováka

23.03.2017 13:31

Vo vlaku z Bratislavy do Viedne našli v stredu vo východorakúskej spolkovej krajine Burgenland mŕtveho dvadsaťosemročného Slováka

Hasan Rúhání

Medvedev po rokovaní s Rúháním: ‘Otvárame novú kapitolu‘

27.03.2017 22:00

Ruský premiér Dmitrij Medvedev vyjadril v pondelok presvedčenie, že prebiehajúca návšteva iránskeho prezidenta Hasana Rúháního v Rusku otvorí novú kapitolu vo vzťahoch medzi oboma krajinami.

James Brokenshire

Severní Íri nezostavili vládu, Londýn poskytol ďalšiu lehotu

27.03.2017 21:52

V Severnom Írsku sa nepodarilo zostaviť novú vládu, potvrdili v pondelok popoludní obe strany snažiace sa o koalíciu.

Putin, Vučič

Putin zaželal Vučičovi úspech v srbských voľbách

27.03.2017 20:26

Ruský prezident Vladimir Putin v pondelok v Moskve prijal srbského premiéra Aleksandara Vučiča.

parte, Gaulieder, galanta

V prípade smrti Gauliedera zvažuje polícia aj samovraždu

27.03.2017 20:00

Celé Slovensko čaká na závery vyšetrovania tragickej smrti exposlanca Národnej rady Františka Gauliedera za HZDS. Mnohí neveria, že by si vzal život.