Mladík vo Fínsku zastrelil starostku a dve novinárky, vybral si ich náhodne

Tri ženy zastrelil v noci na nedeľu mladý muž pred reštauráciou v mestečku na juhovýchode Fínska. Obeťami strelca sa stali starostka mesta Tiina Wilénová-Jäppinenová a dve miestne novinárky, oznámila v nedeľu na tlačovej konferencii polícia.

fínsko, streľba, polícia,
Polícia zatkla páchateľa, motív krvavého činu nie je známy.
Autor: ,

Wilénová-Jäppinenová bola členkou sociálnych demokratov. ďalšie dve obete, miestne novinárky, neboli identifikované.

Polícia potvrdila, že páchateľa zadržali a absolvoval policajný výsluch. Motív jeho činu zatiaľ stále nie je jasný. Podozrivý má záznamy v trestnom registri, vrátane násilných incidentov a krádeže. Je ešte známe, že puška bola registrovaná, ale nevlastnil ju podozrivý strelec. Zatknutý mladík nemal v krvi stopy alkoholu, ale treba urobiť aj testy na ostatné omamné látky.

Incident sa odohral okolo polnoci v mestečku Imatra pri hraniciach s Ruskom, ktoré má 28 000 obyvateľov. Pred reštauráciou na pešej zóne v centre, kde sa nachádzajú aj nočné kluby, strieľal 23-ročný miestny občan. Svoje tri obete zasiahol každú niekoľkými ranami z pušky do hlavy a trupu. Očití svedkovia obete identifikovali.

Motív zločinu zatiaľ úrady nepoznajú. „Nie sú žiadne náznaky, že išlo o politický motív. Zdá sa, že strelec a obete sa navzájom nepoznali. Všetko naznačuje, že obete si vybral náhodne,“ spresnil Tielinen. K miestu v tom čase prichádzalo hliadkové policajné auto. Strelec nekládol pri zadržaní policajtom odpor.

Miestne úrady otvorili po incidente krízové ​​centrum. „Boli tam ľudia, keď sa to stalo. V tak malom meste je to dosť veľký incident a mnoho ľudí zažilo šok,“ povedala hovorkyňa miestneho sociálneho a zdravotníckeho odboru. Šok a sústrasť vyjadrili premiér Juha Sipilä a ďalší členovia vlády. Na dnešný večer bola naplánovaná aj omša v kostole.

Fínsko s 5,4 miliónmi obyvateľov je krajinou so silnou loveckou tradíciou. Oficiálne registrovaných je v krajine 650 000 držiteľov zbraní, prípady zabitia človeka s ich použitím sú vzácne. Po dvoch prípadoch streľby v škole v minulých desiatich rokoch zbrojné zákony vo Fínsku sprísnili.

vlak do rakuska, stanica, doprava,

Vo vlaku z Bratislavy do Viedne našli mŕtveho Slováka

23.03.2017 13:31

Vo vlaku z Bratislavy do Viedne našli v stredu vo východorakúskej spolkovej krajine Burgenland mŕtveho dvadsaťosemročného Slováka

sanitka, úraz, pacient, zachranka, poladovica, nemocnica

V Michalovciach spadlo dievča z 8. poschodia stavby, je ťažko zranené

15.03.2017 16:03

Dvanásťročné dievča skončilo s ťažkými zraneniami po páde z ôsmeho poschodia. Cez stúpačky sa v rozostavanej bytovke prepadlo až do pivnice.

nehoda, vlak, priecestie, Prešov, auto, vrak, smrť, hasiči

Pri zrážke s vlakom v Holíči zahynula jedna osoba

13.03.2017 13:40

Tragická nehoda sa stala v katastri Holíča. Na železničnom priecestí sa zrazil vlak s autom.

Dobrý anjel

DOBRÝ ANJEL - nezisková organizácia

27.03.2017 00:02

Systém, ktorý pravidelnými mesačnými finančnými príspevkami pomáha rodinám s deťmi, kde je niekto chorý na rakovinu, alebo dieťa trpí na inú zákernú diagnózu.

SOLAR Hvezdáreň Senec

SOLAR Hvezdáreň Senec

26.03.2017 23:52

Astronomické združenie SOLAR Hvezdáreň Senec.

Rusko, prehliadka, vrtuľník

Nehodu vojenského vrtuľníka na Ukrajine neprežilo 5 ľudí

26.03.2017 21:42

Životy piatich ľudí si vyžiadala nehoda vrtuľníka ukrajinskej armády, ktorý sa zrútil blízko vojnovej oblasti na východe Ukrajiny.

Bojko Borisov

V odhadoch výsledkov bulharských volieb vedie GERB

26.03.2017 20:18

Najlepší výsledok v predčasných parlamentných voľbách v Bulharsku dosiahla podľa prvých odhadov stredopravicová strana Občania za európsky rozvoj Bulharska.