SNS prekáža, že v Komárne dali prednosť soche kráľa Štefana

Prvá podpredsedníčka SNS Anna Belousovová považuje za pokrytectvo a cynizmus, že predstavitelia mesta Komárno dali prednosť soche uhorského kráľa na území Slovenskej republiky, pričom nedokázali dlhšie obdobie nájsť miesto na dôstojnejšie umiestnenie súsošia vierozvestov Slovanov sv. Cyrila a sv. Metoda, patrónov celej Európy.

Belousovová
Podpredsedníčka SNS Anna Belousovová
Autor: Robert Hüttner

„Slovenskú národnú stranu prekvapilo, ako flexibilne zareagovali predstavitelia Mesta Komárno a našli to najlepšie miesto na stavbu sochy sv. Štefana na Tržničnom námestí v Komárne, ktoré navyše po zhotovení sochy chcú pomenovať po sv. Štefanovi. Sv. Štefan bol uhorský kráľ a Komárno je územie Slovenskej republiky. Vyzývame preto predstaviteľov Mesta Komárno, aby si uvedomili, na území akej krajiny sa nachádzajú, podľa toho sa aj správali a vyčlenili aj dlho očakávaný a ten najdôstojnejší priestor súsošiu vierozvestov Cyrila a Metoda,“ uviedla Belousovová.

Socha sv. Štefana v Komárne by mala byť odhalená v auguste. Pôjde o bronzové súsošie. Svätec má sedieť na koni.

dôchodcovia, seniori, dom seniorov

Horná Mariková získala Oskara za prístup k seniorom

04.05.2015 13:00

Rázovitá obec Horná Mariková pri Považskej Bystrici prejavila odvahu riskovať a zachránila pred zánikom sociálne zariadenie, ktorého sa zbavil samosprávny kraj.

Radoslav Procházka, Sieť

Matovič: Procházka by mal skončiť. Procházka: Nech si ľudia urobia názor sami

04.05.2015 12:04

Procházka v reakcii na zverejnenú nahrávku chce, aby si ľudia o nej spravili názor sami. Matovič ho vyzýva, aby odišiel z politiky.

parlament, pellegrini, blanár

Z noviel zákonov majú zmiznúť `divokí jazdci`

04.05.2015 12:00

Pod hlavičkou jedného zákona schvaľujú poslanci nepriame novely či tzv. prílepky, ktoré s pôvodným zákonom vôbec nesúvisia. To zavádza iba chaos.

Graf, lupa, čísla, peniaze, ekonomika, euro

Brusel schválil nákup talianskych elektrární českým EPH

04.05.2015 12:50

Európska komisia schválila prevzatie siedmich talianskych elektrární českým Energetickým a priemyselným holdingom (EPH).

euro, peniaze, mince

Grécko sa vyhne najhoršiemu scenáru, verí viceprezident ECB

04.05.2015 12:45

Viceprezident ECB Vitor Constancio verí, že Grécko sa dohodne s veriteľmi a krajina sa tak vyhne odchodu z eurozóny.

Putá, Zlodej, Väzenie, Zločinec

Thajsko zatklo 3 ľudí podozrivých z pašovania ľudí

04.05.2015 12:44

Thajská polícia zadržala v pondelok troch vysokopostavených úradníkov podozrivých z prepojenia na pašovanie a požadovanie výkupného od moslimských Rohingyov.

Amerika, americká zástava, vlajka, USA

USA a Turecko riešia diplomatickú roztržku

04.05.2015 12:37

Spojené štáty a Turecko riešia novú diplomatickú roztržku, ktorú vyvolali štipľavé poznámky vysoko postaveného tureckého predstaviteľa zverejnené na internete.