Vincent Lukáč: Nijaké kontakty s organizovaným zločinom som nemal

Poslanec Národnej rady SR za SNS Vincent Lukáč v súvislosti s udalosťou výbuchu auta, jeho medializovanými odpoveďami a uznesením Mandátového a imunitného výboru NR SR uzatvára danú vec verejným vyhlásením.

„Vyhlasujem, že nikdy som nijaké kontakty s organizovaným zločinom nemal a vždy som aj ako športovec hral čestne a aj ako ústavný činiteľ rešpektujem slušnosť, poriadok a zákony štátu. Ak som niekoho uviedol do omylu, tak sa ospravedlňujem, nakoľko došlo k posunu medzi slovným významom a mojím vnútorným presvedčením, keďže som bol pri vyjadreniach pre médiá bezprostredne po nešťastnej udalosti pod psychickým tlakom a neuvedomil som si dosah môjho nie šťastného vyjadrenia,“ uviedol vo svojom vyhlásení.

Spomínaný výbor v bode rôzne 2. septembra prerokoval medializované výroky Vincenta Lukáča o mafii. Konštatoval však, že nemá právomoc disciplinárne ich riešiť. „Prijali sme uznesenie, v ktorom sme vyjadrili znepokojenie nad výrokmi ústavných činiteľov takéhoto rázu a žiadame Vincenta Lukáča, aby verejne vysvetlil svoje výroky a dištancoval sa od nich,“ uviedol vtedy predseda výboru Gábor Gál (Most-Híd).

Uznesenie výboru nie je pre poslanca záväzné, má však váhu deklarácie. Poslancovi za SNS Lukáčovi, bývalému hokejistovi a trénerovi, v pondelok 23. augusta nadránom úmyselne podpálili v Košiciach požičaný mercedes. „Je toto normálna krajina? S nikým nemám nijaký spor, nepatrím k mafii, nemám žiadne spory. Bol som desať rokov nezamestnaný,“ reagoval následne pre portál Čas.sk Lukáč. Neskôr pre týždenník Plus sedem dní uviedol, že mafiánov si váži, ako aj oni jeho. Lukáč teraz tvrdí, že išlo o žart a iróniu a prekvapuje ho, že na jeho slová reaguje celé politické spektrum.

dôchodcovia, seniori, dom seniorov

Horná Mariková získala Oskara za prístup k seniorom

04.05.2015 13:00

Rázovitá obec Horná Mariková pri Považskej Bystrici prejavila odvahu riskovať a zachránila pred zánikom sociálne zariadenie, ktorého sa zbavil samosprávny kraj.

Radoslav Procházka, Sieť

Matovič: Procházka by mal skončiť. Procházka: Nech si ľudia urobia názor sami

04.05.2015 12:04

Procházka v reakcii na zverejnenú nahrávku chce, aby si ľudia o nej spravili názor sami. Matovič ho vyzýva, aby odišiel z politiky.

parlament, pellegrini, blanár

Z noviel zákonov majú zmiznúť `divokí jazdci`

04.05.2015 12:00

Pod hlavičkou jedného zákona schvaľujú poslanci nepriame novely či tzv. prílepky, ktoré s pôvodným zákonom vôbec nesúvisia. To zavádza iba chaos.

Carly Fiorina, USA, kandidát, prezident

Exšéfka Hewlett-Packard Fiorinaová kandiduje na post prezidentky USA

04.05.2015 14:31

Niekdajšia šéfka počítačovej spoločnosti Hewlett-Packard Carly Fiorinaová sa chce v roku 2016 uchádzať o kreslo prezidentky Spojených štátov za republikánov.

domy, Nepál, zemetrasenie

V nepálskej metropole sú vážne poškodené tri štvrtiny domov

04.05.2015 14:12

Viac ako tri štvrtiny budov v nepálskej metropole Káthmandu sú po zemetrasení poškodené natoľko, že sú neobývateľné či životu nebezpečné.

Bäckerová, židia, holokaust

Žena, ktorá nás udala, urgovala, aby zatkli Židov

04.05.2015 14:00

Eva Bäckerová patrí medzi málo šťastných Židov na Slovensku, ktorí prežili holokaust. "Treba povedať nie nenávisti", povedala v rozhovore pre Pravdu.

úrad, rad, čakanie, poisťovňa, úrady, zdravotné, sociálne

Pohľadávky Sociálnej poisťovne stúpli na 760 miliónov eur

04.05.2015 13:34

Sociálna poisťovňa (SP) evidovala ku koncu februára tohto roka pohľadávky v celkovej sume 760,1 mil. eur.