Matovičovi nechcú na cestu po rómskych osadách požičať karavan

Dvojica poslancov Obyčajných ľudí a nezávislých osobností Igor Matovič a Alojz Hlina majú problém zohnať na letné potulky po rómskych osadách karavan. Ako povedal Matovič, keď zavolajú do požičovné karavanov, pýtajú sa ich, či s tým nechcú ísť do rómskej osady a potom povedia, že žiaľ karavan nepožičajú. "Zažívame taký rasizmus. Momentálne máme problém zohnať karavan. Ale zoženieme niečo," vyhlásil Matovič.

Dvojica poslancov chce v osadách medzi Rómami stráviť týždeň počas letných prázdnin. „Určite nechceme stvrdnúť iba v jednej osade, chceme ich prejsť viacero, tých najproblematic­kejších a hovoriť so všetkými stranami a dôjsť na koreň problému,“ povedal Matovič s tým, že keď chce poslanec hovoriť o akomkoľvek probléme, mal by ho poznať z blízka.

„Mnohí z nás sa stretli napríklad s rómskou kriminalitou na vlastnej koži, ale je to tak vážny problém, že by sme ho mali poznať zblízka a osobne. Chceme ísť do osád a hovoriť s Rómami aj bielymi, zažiť osobný dotyk a potom budeme mať väčšie právo niečo navrhovať,“ dodal.

Matovič s Hlinom však nechcú vyraziť do osád sami. Chcú pozvať aj iných opozičných poslancov.

Ďalšie články
Štefan Harabin

Skupina sudcov navrhne kandidáta na predsedu NS SR

16.04.2014 14:41

Kandidát skupiny sudcov bude o post šéfa Najvyššieho súdu SR súperiť s jeho súčasným predsedom Štefanom Harabinom.

Daniel Lipšic

Lipšic nevysvetlil osemtisícový príjem

16.04.2014 14:00

Informácie o nadštandardných zárobkoch Daniela Lipšica, ale aj o nevyrovnaných záväzkoch jeho strany NOVA sa objavili na internete.

Autistické centrum andreas, zuzana domotorová, autizmus

Pomáhajú deťom zaradiť sa do nášho sveta

16.04.2014 14:00

Šimon bol prvých 18 mesiacov ako všetky iné deti. Začal chodiť, rozprávať. "A potom akoby uťalo," hovorí mamička Zuzana Domotorová.

Tomáš Borec

Borec nevylučuje, že nominuje kandidáta na predsedu Najvyššieho súdu

16.04.2014 13:02

Minister spravodlivosti Tomáš Borec nevylučuje, že nominuje vlastného kandidáta na predsedu Najvyššieho súdu SR. Vyplýva to z vyjadrenia tlačového oddelenia MS SR.

Ľudia odporúčajú