Blíži sa nová vlna horúčav

Úmorné horúčavy sú späť. Po víkende s teplotami okolo 30 stupňov bude nasledovať ďalšie oteplenie, miestami až nad 35 stupňov. Meteorológovia tak nevylučujú, že padnú ďalšie rekordy.

teplo, leto, kúpanie
Ilustračné foto
Autor: Ľuboš Pilc

Cez víkend teploty na juhu Slovenska dosiahnu okolo 28 až 32 stupňov, v severnej časti okolo 25 stupňov. Teplo bude aj na horách, aj keď nie tropických 30 stupňov, ale v okolí Štrbského Plesa možno rátať s 19 až 20 stupňami.

„Cez víkend teplotné rekordy neočakávame, ale blízko k nim to vyzerá na začiatku budúceho týždňa,“ hovorí meteorologička Jana Čerbová zo Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu.

V prvej polovici týždňa sa očakáva tropických 31 až 36 stupňov, v severných častiach Slovenska okolo 28 stupňov. Ďalšia vlna horúčav nepoteší záhradkárov. Prehánky a búrky sa môžu vyskytnúť skôr v druhej polovici týždňa.

Podľa meteorologičky terajšie augustové horúčavy pripomínajú vlaňajšok. Rekordné horúčavy v tomto období zaznamenali práve pred rokom, keď sa teploty po 22. auguste šplhali na vyše 35 stupňov. Podobne horúci bude aj tento rok. Podľa Meteorologičky Čerbovej budú vysoké teploty, ale teraz je ťažké povedať, či budú prekonané vlaňajšie rekordné teploty.

Ďalšie články
Štefan Harabin

Skupina sudcov navrhne kandidáta na predsedu NS SR

16.04.2014 14:41

Kandidát skupiny sudcov bude o post šéfa Najvyššieho súdu SR súperiť s jeho súčasným predsedom Štefanom Harabinom.

Daniel Lipšic

Lipšic nevysvetlil osemtisícový príjem

16.04.2014 14:00

Informácie o nadštandardných zárobkoch Daniela Lipšica, ale aj o nevyrovnaných záväzkoch jeho strany NOVA sa objavili na internete.

Autistické centrum andreas, zuzana domotorová, autizmus

Pomáhajú deťom zaradiť sa do nášho sveta

16.04.2014 14:00

Šimon bol prvých 18 mesiacov ako všetky iné deti. Začal chodiť, rozprávať. "A potom akoby uťalo," hovorí mamička Zuzana Domotorová.

Tomáš Borec

Borec nevylučuje, že nominuje kandidáta na predsedu Najvyššieho súdu

16.04.2014 13:02

Minister spravodlivosti Tomáš Borec nevylučuje, že nominuje vlastného kandidáta na predsedu Najvyššieho súdu SR. Vyplýva to z vyjadrenia tlačového oddelenia MS SR.

Ľudia odporúčajú