Most si bude voliť nového podpredsedu a meniť stanovy

Most-Híd
Ilustračné foto
Autor: TASR

Strana Most-Híd si v sobotu zvolí nového podpredsedu, zmení stanovy a rozhodnúť má aj o podaní žiadosti o vstup do Európskej ľudovej strany. Bugárovci si od zmien sľubujú lepšie fungovanie. Stranícky snem sa zíde v Rimavskej Sobote. Medzi delegátov by mali zavítať aj predseda SDKÚ Pavol Frešo a šéf poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský.

Novým podpredsedom Mosta by sa mal stať László Solymos, ktorý zároveň vedie poslanecký klub. Ak ho delegáti zvolia, pridá sa k podpredsedom Zsoltovi Simonovi, Rudolfovi Chmelovi a Ivanovi Švejnovi.

Bugárovci majú riešiť aj obsadenie dvoch kresiel v predsedníctve po Edite Pfundtnerovej, ktorá po voľbách opustila stranu a po Pétrovi Vörösovi, ktorý sa rovnako po voľbách vzdal všetkých straníckych funkcií. Republikový výbor na ich miesta v predsedníctve v júni odobril stranícku manažérku Editu Nochtovú a Pavla Burdigu.

Snem by mal rozhodnúť aj o treťom členovi predsedníctva, ktorý nahradí Lászlóa A. Nagya. Ten stranícky orgán opustil po tom, ako sa stal splnomocnencom vlády pre národnostné menšiny. Na jeho miesto by v predsedníctve strany Most mala nastúpiť štúrovská poslankyňa Andrea Vitkóová.

Snem sa má tiež zaoberať úpravou stanov, čo má prispieť k lepšiemu fungovaniu strany. Most chce rýchlejšie prijímať nových členov a ľahšie budovať regionálne štruktúry. Novelizácia stanov má zrušiť ročnú čakaciu lehotu na vstup do strany a tiež zabezpečiť rýchlejší rozvoj regionálnych štruktúr.

Ústavný súd

O sťažnosti ďalších kandidátov na ústavných sudcov sa rozhodne v júni

06.05.2015 09:12

Druhý senát Ústavného súdu by mal o sťažnostiach ďalších dvoch nevymenovaných kandidátov na ústavných sudcov rozhodnúť v polovici júna.

Andrej Kiska

Kiska v piatok zapáli sviečky pri šiestich vojnových pamätníkoch

05.05.2015 18:42

Prezident Andrej Kiska zapáli v piatok ôsmeho mája sviečky pri šiestich vojnových pamätníkoch.

Robert Fico, úrad vlády

Kmotrík to vzdal. Štadión postaví štát

05.05.2015 15:54, aktualizované: 20:00

Pýšia sa nimi aj chudobnejšie krajiny, len na Slovensku sa Národný futbalový štadión postaviť nedarí. Štát plánoval, že štadión vybuduje so súkromníkom. Ten to tento týždeň vzdal.

Westerplatte, poľskí vojaci, koniec vojny, pamätník

Poliaci pripomenú, že vojna mala aj začiatok

06.05.2015 10:07

Pozvanie na Westerplatte prijal Pan Ki-mun, prezidenti ôsmich európskych krajín, Slovensko bude zastupovať predseda vlády. Poľským usporiadateľom sa to máli.

Kalifornia, búrka, strom, auto

Severné Nemecko zasiahli silné búrky i tornádo

06.05.2015 10:04

Prudké búrky sa v utorok večer prehnali severom Nemecka a zanechali za sebou jedného mŕtveho a rozsiahle škody.

Ústavný súd

O sťažnosti ďalších kandidátov na ústavných sudcov sa rozhodne v júni

06.05.2015 09:12

Druhý senát Ústavného súdu by mal o sťažnostiach ďalších dvoch nevymenovaných kandidátov na ústavných sudcov rozhodnúť v polovici júna.

internet, počítač, dane, odvod

Slabšie euro zvýši ceny počítačov o desatinu

06.05.2015 08:34

Výrobcovia počítačov tento rok zvýšia ceny v Európe a Japonsku až o desať percent. Budú tak vyrovnávať vplyv znehodnotenia väčšiny mien.