Ak Malinovú odsúdia, Kiska jej dá milosť

Ak bude Hedviga Malinová Žáková odsúdená, dostane milosť. V rozhovore pre televíziu Markíza to povedal zvolený prezident Andrej Kiska.

Andrej Kiska
Andrej Kiska.
Autor: Ivan Majerský, Pravda

„Prípad Hedvigy Malinovej je o tom, že tu skoro osem rokov naháňame človeka a nedokážeme to dotiahnuť do konca,“ povedal Kiska s tým, že prípad považuje za porušenie ľudskej dôstojnosti. „Malo sa to už dávno ukončiť,“ podotkol.

Na otázku, či chce rozhodovať o menovaní predsedu Najvyššieho súdu SR a o troch nových ústavných sudcoch, odpovedal, že sa chce najskôr stretnúť so súčasným prezidentom. „O stretnutie som ho požiadal na začiatku tohto týždňa,“ uviedol Kiska. Odpoveď zatiaľ nemá. „O tom, s kým budem ako prezident ďalších päť rokov pracovať, či z pohľadu ústavného súdu či predsedu najvyššieho súdu, o tom by mal rozhodovať prezident, ktorý bude s nimi spolupracovať,“ reagoval na otázku o menovaní.

Súvisiace články:

deti, výchova, materská škôlka

Ministerstvo školstva podporí rekonštrukciu 113 materských škôl

04.05.2015 16:12

Rezort tak urobí v rámci výzvy na rozširovanie kapacít škôlok, do ktorej sa mohli zapojiť zriaďovatelia materských škôl na celom Slovensku.

súd, talár, spravodlivosť, súdy

Súd oslobodil dvoch obžalovaných v prípade vraždy v Moste pri Bratislave

04.05.2015 15:40

Okresný súd Bratislava I v pondelok v prípade vraždy mladej ženy a chlapca v Moste pri Bratislave z roku 2004 oslobodil dvoch obžalovaných.

Andrej Kiska

Kiska stále nemá rozhodnutie ÚS o nevymenovaných kandidátoch

04.05.2015 15:24

Prezident Andrej Kiska upozornil listom predsedníčku Ústavného súdu Macejkovú, že nemá rozhodnutie senátu vo veci nevymenovaných kandidátov na ústavných sudcov.

Netanjahu, Lieberman

Lieberman odmieta byť v novej Netanjahuovej vláde

04.05.2015 17:56

Izraelský minister zahraničných vecí Avigdor Lieberman v pondelok oznámil nezáujem vstúpiť do koaličnej vlády tvorenej úradujúcim premiérom Benjaminom Netanjahuom.

Nepál, zemetrasenie

Európska únia poskytne na pomoc Nepálu 16,6 miliónov eur

04.05.2015 17:49

Európska komisia schválila finančnú pomoc pre Nepál vo výške 16,6 milióna eur v súvislosti so škodami, ktoré v krajine spôsobilo zemetrasenie pred vyše týždňom.

Andrej Babiš

Babiš zalovil v Poľsku, kúpil firmu na zdravú výživu

04.05.2015 17:45

Inevstičný fond, ktorý spoluzakladal Andrej Babiš, kúpil väčšinový podiel v poprednom poľskom producentovi zdravej výživy Good Food.

Falaši, Izrael

Izraelský prezident Rivlin: Protesty Falašov odkryli ranu spoločnosti

04.05.2015 16:44

Izraelský prezident Reuven Rivlin reagoval na hnev etiópskych Židov, proti ktorým v nedeľu počas ich demonštrácie brutálne zasiahla polícia.