Lupiča, ktorý vyskočil z okna, obvinili z ďalších prepadov

Sériový lupič je obvinený už z piatich prepadov starších žien v Bratislave. Navyše ukázal na kritické body policajného remesla, keď strážcom zákona počas výsluchu vyskočil z okna na 2. poschodí policajnej budovy.

Bratislavčana Bohuslava D. (40), ktorého pôvodne vypočúvali pre tri lúpežné prepady, obvinili z ďalších dvoch lúpeží. Skokom z okna si pritom spôsobil viacnásobné zlomeniny a pomliaždeniny, ako potvrdila hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Bratislave Petra Stano Maťašovská. Po dvoch dňoch v nemocnici v Bratislave pacienta preložili do Nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne, kde je podľa našich informácií ešte stále hospitalizovaný.

Muža pôvodne obvinili z troch prepadov starších ľudí – deň pred koncom minulého roka lúpil v podchode na križovatke ulíc Prievozská-Bajkalská, 2. januára na Ulici Andreja Mráza a o deň neskôr na Einsteinovej ulici v Petržalke, načo ho zadržali.

Čítajte viac

K týmto trestným skutkom mu pribudlo obvinenie z októbrovej lúpeže v blízkosti vstupu do jedného z bytových domov na Poludníkovej ulici. Jeho obeťou sa vtedy stala 72-ročná žena. Scenár bol aj v tomto prípade podobný. Dôchodkyňa po mužovom fyzickom útoku spadla na chodník. Lupič sa v zápase s obeťou zmocnil kabelky, v ktorej mala peniaze, osobné veci, doklady a mobily. Spôsobil jej škodu približne 250 eur, zranenia našťastie neutrpela.

Ešte 30. decembra mal olúpiť na Martinčekovej ulici 70-ročnú ženu. Opäť medzi vchodmi do domov ju zozadu sotil a keď spadla na zem, z rúk jej vytrhol kabelku. Dôchodkyni spôsobil ľahké zranenia. O prípadoch informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

Bohuslava D. vypočúvali 2. januára na policajnom oddelení na Osvetovej ulici v Ružinove. Tam sa pokúsil vyskočiť z okna na druhom poschodí. Policajt ho zachytil ho za nohy, no pádu už nezabránil. Okolnosti tohto incidentu preveruje inšpekcia.

Nemocnica v Trenčíne nás pri žiadosti o informácie o obvinenom odkázala na Zbor väzenskej a justičnej stráže. Ako však uviedol riaditeľ kancelárie generálneho riaditeľa Adrián Baláž, zbor je oprávnený poskytovať informácie o väznených len zákonom stanoveným orgánom a inštitúciám v rozsahu nevyhnutnom na plnenie ich úloh, resp. ak dá na ich poskytnutie súhlas dotknutá osoba. Obvinený Bohuslav D. bol v minulosti viackrát trestaný, naposledy za drogovú trestnú činnosť. Sudca rozhodol, že bude stíhaný vo väzbe.

„Za uvedené konanie hrozí menovanému trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov. Ďalšia trestnoprávna zodpovednosť menovaného je v súčasnej dobe predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ uzavrel policajný hovorca Szeiff.

Denník Pravda sa tiež zaujímal, či polícia neplánuje zamrežovať okná v priestoroch, kde sa pohybujú vypočúvaní. Kancelária prezidenta Policajného zboru uviedla, že na bezpečnosť zadržaných slúži predovšetkým cela policajného zaistenia, prípadne na policajnom útvare takzvaný vyhradený priestor, ktorý je tiež určený na bezpečnosť policajtov a ďalších osôb na oddelení.

„Ministerstvo pripravuje rozsiahly program obnovy policajných budov, ktoré slúžia na výkon základných policajných útvarov. Bude sa týkať predovšetkým zariadení a budov, ktoré sú súčasťou prvého kontaktu polície s občanom,“ uviedla v stanovisku.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Ivo Nesrovnal

Rozhodovanie o hazarde v Bratislave bolo fiaskom

17.02.2017 20:00

Najväčšia petícia v hlavnom meste, ktorá mala zakázať hazard, sa skončila fiaskom a nateraz možno hovoriť o premrhanej šanci.

Bratislavský samosprávny kraj, Sídlo úradu Bratislavského samosprávneho kraja

Ján Keselý zostáva na poste šéfa investícií kraja

17.02.2017 14:44

Riaditeľ investícií BSK Ján Keselý nebude ďalej pôsobiť v pracovnej skupine, ktorá bola vytvorená pre plánovanú rekonštrukciu Divadla Aréna.

KBS, Stanislav Zvolenský

Arcibiskup Zvolenský je sklamaný z hlasovania bratislavských poslancov

17.02.2017 10:24

Bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský je sklamaný z výsledku hlasovania bratislavských poslancov, ktoré sa týkalo hazardných hier.

bankrot, bezdomovec, dievča, pomoc, jablko, muž, človek na ulici,

Na Slovensku bankrotujú stovky ľudí, budú ich tisíce?

19.02.2017 20:00

Na Slovensku sa pohybuje v bludnom kruhu dlžôb okolo 100-tisíc osôb.

John Kelly

Vláda USA pripravila nové smernice pre deportáciu prisťahovalcov

19.02.2017 19:39

Americký minister pre vnútornú bezpečnosť John F. Kelly podpísal dve smernice, ktoré posilnia právomoci orgánov pri zadržiavaní a deportáciách nelegálnych prisťahovalcov.

Matteo Renzi, Taliansko

Expremiér Renzi odstúpil z funkcie predsedu Demokratickej strany

19.02.2017 19:34

Bývalý taliansky premiér Matteo Renzi odstúpil v nedeľu z funkcie predsedu vládnucej Demokratickej strany (PD).

Lukašenko

Po Minsku protestovali proti Lukašenkovmu dekrétu ďalšie mestá

19.02.2017 18:52

V niekoľkých mestách v Bielorusku sa v nedeľu konali nepovolené demonštrácie proti dekrétu prezidenta Alexandra Lukašenka. Informovala o tom agentúra Interfax.