V Kňažkovej vile kradol zlodej, expolitik ho postrelil

V utorok nadránom prichytil herec a bývalý politik Milan Kňažko vo svojej vile v Bratislave pod Slavínom zlodeja. Kňažko sa bránil legálne držanou zbraňou a muža postrelil.

Milan Kňažko
Milan Kňažko.
Autor: ,

Krátko po pol druhej hodine nadránom v stredu prichytil herec a bývalý politik Milan Kňažko vo svojej vile v Bratislave pod Slavínom zlodeja. Kňažko sa bránil legálne držanou zbraňou a muža postrelil. Zranený páchateľ skončil v nemocnici, prípadom sa zaoberá polícia. Kňažko mal zlodeja postreliť dvomi ranami.

"Je pravda, že tam bol lupič. Až budem mať po výpovedi, čo bude pravdepodobne v piatok, budem môcť povedať viac,“ uviedol Kňažko, ktorému sa pri incidente nič nestalo. Bližšie podrobnosti o udalosti nechcel pre prebiehajúce vyšetrovanie uviesť. O udalosti ako prvý informoval portál cas.sk.

Jedna guľka zasiahla muža do nohy. Páchateľ sa dal napriek zraneniu na útek. Polícia ho však zadržala ešte v záhrade vily. Našli uňho peniaze aj zlato. „Polícia nám oznámila, že zadržala páchateľa so strelným poranením dolnej končatiny, 49-ročného muža sme ošetrili a previezli do fakultnej nemocnice,“ povedal Jozef Minár z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby. Lupič včera ležal v Nemocnici Staré Mesto po operácii. „Muž utrpel vážne strelné poranenie stehna,“ spresnila hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Bratislave Petra Stano Maťašovská. O tom, či je mimo ohrozenia života, bolo podľa jej slov predčasné hovoriť.

„Policajti vykonávajú na Havlíčkovej ulici všetky neodkladné a neopakovateľné úkony. Poskytnutie bližších informácií v súčasnosti nie je možné, nakoľko by to mohlo zmariť alebo sťažiť objasnenie a vyšetrenie veci,“ vysvetlila bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Či bolo použitie zbrane primerané, musí teraz zhodnotiť vyšetrovateľ. „Zákon hovorí, že človek môže využiť zbraň v prípade obrany života, majetku, zdravia, ale vždy to závisí od okolností, či predtým došlo k útoku a podobne,“ mieni bezpečnostný analytik Milan Žitný. Podľa neho je teda potrebné vyhodnotiť, či išlo o takú hrozbu, že sa nedalo urobiť niečo iné. „U nás je použitie zbrane vždy problematické, často sa názory vyšetrovateľov rozchádzajú,“ povedal. „Sú ľudia, ktorí s tým nemajú problém, pre iných je predstava, že by niekoho zastrelili alebo zmrzačili na celý život, ťažko únosná,“ dodal.

Kňažko bol počas nežnej revolúcie v roku 1989 jedným z hlavných organizátorov a rečníkov na demonštráciách proti vtedajšiemu režimu. Pôsobil aj v politike ako minister zahraničných vecí či minister kultúry. V roku 2014 neuspel v priamych voľbách prezidenta a neskôr ani ako kandidát na post primátora Bratislavy.

Pôvodný článok sme vymenili za článok z denníka Pravda.
© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Lucia Žitňanská, extrémizmus

Vznikol nový znalecký odbor na extrémizmus

20.01.2017 09:13

Na ministerstve spravodlivosti zriadili znalecký odbor, ktorý sa bude špecializovať na extrémizmus. Znalci budú spolupracovať s políciou a so súdmi.

skolstvo, emil visnovsky

Podpredseda SAV Višňovský: Humanitné vedy môžu pomôcť pochopiť zložitosť sveta

20.01.2017 07:00

Sú hlasy, ktoré ich v dnešnom svete pokladajú za vedy 21. storočia. Humanitné a spoločenské vedy sú však na Slovensku v pozícii podceňovaného outsidera.

Sídlo Úradu pre reguláciu sieťových odvetví

Prežije Holjenčík dusno okolo cien energií?

19.01.2017 20:00

Pod šéfom Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Jozefom Holjenčíkom sa zatriasla stolička.

sýria, palmýra,

Radikáli znovu ničia historické pamiatky v sýrskej Palmýre

20.01.2017 10:31

Radikáli z takzvaného Islamského štátu (IS) v Sýrii opäť ničia historickú Palmýru.

Michael Fallon, EÚ, armáda

Britský minister obrany potvrdil, že jeho krajina podporuje Ukrajinu

20.01.2017 10:17

Minister obrany Veľkej Británie Michael Fallon ubezpečil, že v konflikte medzi Ukrajinou a Ruskom, stojí Británia pevne za Ukrajinou.

Čína, juan, mena, peniaze

Čína vlani rástla najpomalšie za 26 rokov

20.01.2017 10:11

Čína ako druhá najväčšia ekonomika sveta vlani vzrástla o 6,7 percenta, čo bol najpomalší rast za 26 rokov.

Lucia Žitňanská, extrémizmus

Vznikol nový znalecký odbor na extrémizmus

20.01.2017 09:13

Na ministerstve spravodlivosti zriadili znalecký odbor, ktorý sa bude špecializovať na extrémizmus. Znalci budú spolupracovať s políciou a so súdmi.