V Kňažkovej vile kradol zlodej, expolitik ho postrelil

V utorok nadránom prichytil herec a bývalý politik Milan Kňažko vo svojej vile v Bratislave pod Slavínom zlodeja. Kňažko sa bránil legálne držanou zbraňou a muža postrelil.

Milan Kňažko
Milan Kňažko.
Autor: ,

Krátko po pol druhej hodine nadránom v stredu prichytil herec a bývalý politik Milan Kňažko vo svojej vile v Bratislave pod Slavínom zlodeja. Kňažko sa bránil legálne držanou zbraňou a muža postrelil. Zranený páchateľ skončil v nemocnici, prípadom sa zaoberá polícia. Kňažko mal zlodeja postreliť dvomi ranami.

"Je pravda, že tam bol lupič. Až budem mať po výpovedi, čo bude pravdepodobne v piatok, budem môcť povedať viac,“ uviedol Kňažko, ktorému sa pri incidente nič nestalo. Bližšie podrobnosti o udalosti nechcel pre prebiehajúce vyšetrovanie uviesť. O udalosti ako prvý informoval portál cas.sk.

Jedna guľka zasiahla muža do nohy. Páchateľ sa dal napriek zraneniu na útek. Polícia ho však zadržala ešte v záhrade vily. Našli uňho peniaze aj zlato. „Polícia nám oznámila, že zadržala páchateľa so strelným poranením dolnej končatiny, 49-ročného muža sme ošetrili a previezli do fakultnej nemocnice,“ povedal Jozef Minár z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby. Lupič včera ležal v Nemocnici Staré Mesto po operácii. „Muž utrpel vážne strelné poranenie stehna,“ spresnila hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Bratislave Petra Stano Maťašovská. O tom, či je mimo ohrozenia života, bolo podľa jej slov predčasné hovoriť.

„Policajti vykonávajú na Havlíčkovej ulici všetky neodkladné a neopakovateľné úkony. Poskytnutie bližších informácií v súčasnosti nie je možné, nakoľko by to mohlo zmariť alebo sťažiť objasnenie a vyšetrenie veci,“ vysvetlila bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Či bolo použitie zbrane primerané, musí teraz zhodnotiť vyšetrovateľ. „Zákon hovorí, že človek môže využiť zbraň v prípade obrany života, majetku, zdravia, ale vždy to závisí od okolností, či predtým došlo k útoku a podobne,“ mieni bezpečnostný analytik Milan Žitný. Podľa neho je teda potrebné vyhodnotiť, či išlo o takú hrozbu, že sa nedalo urobiť niečo iné. „U nás je použitie zbrane vždy problematické, často sa názory vyšetrovateľov rozchádzajú,“ povedal. „Sú ľudia, ktorí s tým nemajú problém, pre iných je predstava, že by niekoho zastrelili alebo zmrzačili na celý život, ťažko únosná,“ dodal.

Kňažko bol počas nežnej revolúcie v roku 1989 jedným z hlavných organizátorov a rečníkov na demonštráciách proti vtedajšiemu režimu. Pôsobil aj v politike ako minister zahraničných vecí či minister kultúry. V roku 2014 neuspel v priamych voľbách prezidenta a neskôr ani ako kandidát na post primátora Bratislavy.

Pôvodný článok sme vymenili za článok z denníka Pravda.
© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

vlada, rokovanie, andrej danko,

Danko: Ak sa nezmení stav v energetike, v koalícii nebudem

19.02.2017 13:49

Do parlamentu sa podarilo vniesť kultúru a opozícia si uvedomila, že treba niektoré veci zmeniť. Povedal to v nedeľu predseda parlamentu a predseda SNS Andrej Danko.

Robert Fico

Robert Fico už vie, kam sa odsťahuje z Bonaparte

18.02.2017 18:00

Predseda vlády Robert Fico má vyhliadnutý dom, kam by sa mal v budúcnosti sťahovať.

Peter Gajdoš

Minister Gajdoš v apríli skončí vo funkcii, tvrdí Galko

18.02.2017 15:55

Minister obrany Peter Gajdoš má k 1. aprílu skončiť v ministerskej funkcii. Poslanec NR SR Ľubomír Galko (SaS) to povedal v Sobotných dialógoch na Rádiu Slovensko.

bankrot, bezdomovec, dievča, pomoc, jablko, muž, človek na ulici,

Na Slovensku bankrotujú stovky ľudí, budú ich tisíce?

19.02.2017 20:00

Na Slovensku sa pohybuje v bludnom kruhu dlžôb okolo 100-tisíc osôb.

John Kelly

Vláda USA pripravila nové smernice pre deportáciu prisťahovalcov

19.02.2017 19:39

Americký minister pre vnútornú bezpečnosť John F. Kelly podpísal dve smernice, ktoré posilnia právomoci orgánov pri zadržiavaní a deportáciách nelegálnych prisťahovalcov.

Matteo Renzi, Taliansko

Expremiér Renzi odstúpil z funkcie predsedu Demokratickej strany

19.02.2017 19:34

Bývalý taliansky premiér Matteo Renzi odstúpil v nedeľu z funkcie predsedu vládnucej Demokratickej strany (PD).

Lukašenko

Po Minsku protestovali proti Lukašenkovmu dekrétu ďalšie mestá

19.02.2017 18:52

V niekoľkých mestách v Bielorusku sa v nedeľu konali nepovolené demonštrácie proti dekrétu prezidenta Alexandra Lukašenka. Informovala o tom agentúra Interfax.