V Kňažkovej vile kradol zlodej, expolitik ho postrelil

V utorok nadránom prichytil herec a bývalý politik Milan Kňažko vo svojej vile v Bratislave pod Slavínom zlodeja. Kňažko sa bránil legálne držanou zbraňou a muža postrelil.

Milan Kňažko
Milan Kňažko.
Autor: ,

Krátko po pol druhej hodine nadránom v stredu prichytil herec a bývalý politik Milan Kňažko vo svojej vile v Bratislave pod Slavínom zlodeja. Kňažko sa bránil legálne držanou zbraňou a muža postrelil. Zranený páchateľ skončil v nemocnici, prípadom sa zaoberá polícia. Kňažko mal zlodeja postreliť dvomi ranami.

"Je pravda, že tam bol lupič. Až budem mať po výpovedi, čo bude pravdepodobne v piatok, budem môcť povedať viac,“ uviedol Kňažko, ktorému sa pri incidente nič nestalo. Bližšie podrobnosti o udalosti nechcel pre prebiehajúce vyšetrovanie uviesť. O udalosti ako prvý informoval portál cas.sk.

Jedna guľka zasiahla muža do nohy. Páchateľ sa dal napriek zraneniu na útek. Polícia ho však zadržala ešte v záhrade vily. Našli uňho peniaze aj zlato. „Polícia nám oznámila, že zadržala páchateľa so strelným poranením dolnej končatiny, 49-ročného muža sme ošetrili a previezli do fakultnej nemocnice,“ povedal Jozef Minár z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby. Lupič včera ležal v Nemocnici Staré Mesto po operácii. „Muž utrpel vážne strelné poranenie stehna,“ spresnila hovorkyňa Univerzitnej nemocnice v Bratislave Petra Stano Maťašovská. O tom, či je mimo ohrozenia života, bolo podľa jej slov predčasné hovoriť.

„Policajti vykonávajú na Havlíčkovej ulici všetky neodkladné a neopakovateľné úkony. Poskytnutie bližších informácií v súčasnosti nie je možné, nakoľko by to mohlo zmariť alebo sťažiť objasnenie a vyšetrenie veci,“ vysvetlila bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Či bolo použitie zbrane primerané, musí teraz zhodnotiť vyšetrovateľ. „Zákon hovorí, že človek môže využiť zbraň v prípade obrany života, majetku, zdravia, ale vždy to závisí od okolností, či predtým došlo k útoku a podobne,“ mieni bezpečnostný analytik Milan Žitný. Podľa neho je teda potrebné vyhodnotiť, či išlo o takú hrozbu, že sa nedalo urobiť niečo iné. „U nás je použitie zbrane vždy problematické, často sa názory vyšetrovateľov rozchádzajú,“ povedal. „Sú ľudia, ktorí s tým nemajú problém, pre iných je predstava, že by niekoho zastrelili alebo zmrzačili na celý život, ťažko únosná,“ dodal.

Kňažko bol počas nežnej revolúcie v roku 1989 jedným z hlavných organizátorov a rečníkov na demonštráciách proti vtedajšiemu režimu. Pôsobil aj v politike ako minister zahraničných vecí či minister kultúry. V roku 2014 neuspel v priamych voľbách prezidenta a neskôr ani ako kandidát na post primátora Bratislavy.

Pôvodný článok sme vymenili za článok z denníka Pravda.
© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Kiska, Izrael, lekár, operácia, Haifa

Kiska na návšteve Izraela: Zdieľanie skúseností je cestou k úspechu

27.03.2017 22:21

Unikátna univerzita musí mať špičkových študentov a profesorov, musí slúžiť štátu, spoločnosti a meniť ju. Uviedol Kiska na pôde technickej univerzity Technion v Haife.

parte, Gaulieder, galanta

V prípade smrti Gauliedera zvažuje polícia aj samovraždu

27.03.2017 20:00

Celé Slovensko čaká na závery vyšetrovania tragickej smrti exposlanca Národnej rady Františka Gauliedera za HZDS. Mnohí neveria, že by si vzal život.

Matečná

Na Slovensku potvrdili nevyhovujúce mäso z Brazílie

27.03.2017 16:58, aktualizované: 19:33

Slovenské úrady odhalili vo väčších obchodných reťazcoch nevyhovujúce mäso pôvodom z Brazílie.

Kiska, Izrael, lekár, operácia, Haifa

Kiska na návšteve Izraela: Zdieľanie skúseností je cestou k úspechu

27.03.2017 22:21

Unikátna univerzita musí mať špičkových študentov a profesorov, musí slúžiť štátu, spoločnosti a meniť ju. Uviedol Kiska na pôde technickej univerzity Technion v Haife.

Hasan Rúhání

Medvedev rokoval s Rúháním: ‘Otvárame novú kapitolu‘

27.03.2017 22:00

Ruský premiér Dmitrij Medvedev vyjadril v pondelok presvedčenie, že prebiehajúca návšteva iránskeho prezidenta Hasana Rúháního v Rusku otvorí novú kapitolu vo vzťahoch medzi oboma krajinami.

James Brokenshire

Severní Íri nezostavili vládu, Londýn poskytol ďalšiu lehotu

27.03.2017 21:52

V Severnom Írsku sa nepodarilo zostaviť novú vládu, potvrdili v pondelok popoludní obe strany snažiace sa o koalíciu.

Putin, Vučič

Putin zaželal Vučičovi úspech v srbských voľbách

27.03.2017 20:26

Ruský prezident Vladimir Putin v pondelok v Moskve prijal srbského premiéra Aleksandara Vučiča.