Matovič: Rodina zosnulej babičky sa za použitie fotky nehnevá

Rodina zosnulej babičky z fotiek, ktoré použil líder Obyčajný ľudí a nezávislých osobností Igor Matovič na prezentáciu zvýšenia cien energií sa na opozíciu za jej použitie nehnevá. Povedal to vo štvrtok Matovič na tlačovej besede po tom, čo jeho správanie v stredu premiér Robert Fico označil za cynické a odsúdeniahodné.

Matovič sa dnes dovolal synovi babičky, ktorému sa za použitie fotky ospravedlnil. Syn podľa slov Matoviča s hrôzou hovoril, že nechápe, ako mohol Fico takto babičku zneužiť. „Ja od nikoho nič nechcem. Určite to nebolo urobené zámerne. Nemusíte sa za nič ospravedlňovať,“ citoval Matovič z telefonického rozhovoru syna babičky. Dodal, že na používanie jej fotky má opozícia plný súhlas rodiny. „Prajem Vám, nech Vám to dobre dopadne a urobíte poriadok nech sa vám lepšie žije na tom Slovensku,“ odkázal syn babičky cez Matoviča.

Matovič dodal, že fotografiu riadne kúpili od agentúry, avšak fotografia nebola súčasťou fotobanky agentúry. Preto sa OĽaNO-NOVA pokúsi spojiť s fotografom, ktorý fotografiu urobil.

Líder OĽaNO sa vyjadril, že práve Fico sa v stredu prejavil ako „cynická hyena“, keď takto zneužil babičku a kontaktoval preto aj českého premiéra Bohuslava Sobotku. „Je to medzinárodný škandál. Pozostalý nemajú nič proti používaniu tejto fotografie,“ povedal Matovič a dodal, že dnes sa pokúšal dovolať českému premiérovi Sobotkovi s tým, že sa chcel za Fica ospravedlniť.

Je zvedavý, akú výhovorku si Fico vymyslí dnes, aby nemusel prísť do parlamentu. Podľa neho Fico veľmi dobre vedel, že fotka je používaná iba ako ilustračný obrázok. „Vyzývam Fica, aby nebol zbabelec, aby nehľadal ďalšiu zámienku a aby sa zúčastnil na schôdzi,“ povedal Matovič.

Čítajte viac

Matovič sa už v stredu ospravedlnil za použitie fotografie. „Keď urobím chybu, dokážem sa ospravedlniť,“ povedal novinárom s tým, že podpredseda parlamentu Martin Glváč (Smer) a predseda NR SR Andrej Danko (SNS) sa v utorok neospravedlnili, ale snažili sa zakryť fakt, že Glváč sa prezentoval kartou Danka. Matovič informoval, že chyba sa stala u grafika, ktorému zadali vyrobiť obrázok ženy s nápisom.

Matovič podľa premiéra Roberta Fica ukázal v utorok v parlamente fotku mŕtvej ženy z Moravy. Uvádzal ju ako chudobnú vdovu, ktorej boli zvýšené ceny energií o sto percent. Ako povedal Fico v stredu na tlačovej besede, je to pani z Českej republiky.

„Je to Anna B. z Moravy. Táto pani zomrela v roku 2013. Je to odsúdeniahodné, ak 41 poslancov opozície predložilo takýto podvrh do NR SR. Je to cynické a odsúdeniahodné, že zneužili fotografiu cudzej štátne občianky, ktorá už nie je medzi nami. Je to tak vážny prešľap, že som dnes telefonoval s českým premiérom Bohuslavom Sobotkom, ktorému som sa ospravedlnil za zneužívanie tváre cudzej občianky. Rovnako som sa ospravedlnil aj jej synovi. Telefonovali sme so starostom obce, ktorý potvrdil jej totožnosť,“ vyhlásil.

Súvisiace články:

výstava, poprad,

Rezidencia smrti je obrazom nacistických hrôz

25.03.2017 19:20

Dvadsať nafotografovaných grafických obrazov tvorí výstavu pod názvom Rezidencia smrti.

grosmanová, holokaust,

Pamätná tabuľa na gymnáziu bude pripomínať prvý židovský transport

25.03.2017 16:44

Na spomienkové stretnutie prišla Edita Grosmanová z Izraela, sprievod jej robila vnučka.

Andrej Kiska

Kiska: Našou povinnosťou je vyriešiť výzvy, ktoré pred nami v EÚ stoja

25.03.2017 16:39

Podpis Rímskych zmlúv bol začiatkom neuveriteľnej, nevídanej cesty spolupráce, ktorá spojila Západ a Východ v Európskej únii a zrušila hranice medzi európskymi krajinami.

Jemen, útok, Saudská Arábia

Nálety na dve rôzne oblasti v Sýrii zabili 32 ľudí vrátane 8 detí

25.03.2017 21:14

Osem detí sa nachádzalo medzi najmenej 32 ľuďmi zabitými pri dnešných náletoch na dve rôzne oblasti v Sýrii, ovládané povstalcami.

Erdogan

Turecko podľa Erdogana môže usporiadať referendum o členstve v EÚ

25.03.2017 19:27

"Teraz nás 16. apríla čaká referendum a potom sa môžeme rozhodnúť, že urobíme ešte jedno, o prístupových rozhovoroch," povedal turecký prezident.

výstava, poprad,

Rezidencia smrti je obrazom nacistických hrôz

25.03.2017 19:20

Dvadsať nafotografovaných grafických obrazov tvorí výstavu pod názvom Rezidencia smrti.

laptop, notebook, digitalizácia

V Istanbule balia počítače do fólie, do kabín lietadiel do USA nesmú

25.03.2017 17:35

Zákaz určitých elektronických prístrojov v kabínach mnohých dopravných lietadiel smerujúcich do Spojených štátov začal platiť v sobotu na letisku v Istanbule.