Budaj navrhuje po amnestiách zmeny aj k voľbe generálneho prokurátora

Poslanec Ján Budaj so skupinou viacerých poslancov NR SR rokuje s ústavnými právnikmi, ako zmeniť voľbu generálneho prokurátora, keďže dnes ho volí vláda a mnohé prípady končia nevyšetrené.

Hlas verejnosti je silný a má význam aj pri otázke zrušenia Mečiarových amnestií. Myslí si to poslanec NR SR Ján Budaj (OĽaNO-NOVA), ktorý v pondelok na tlačovej besede vyjadril názor, že zrušenie amnestií považuje za víťazstvo, keďže aj vládna koalícia je za zrušenie a teraz pokračuje ďalej, volá po zmene voľby generálneho prokurátora.

Čítajte viac

Budaj zdôraznil, že v súčasnosti so skupinou viacerých poslancov NR SR rokuje s ústavnými právnikmi, ako zmeniť voľbu generálneho prokurátora, keďže dnes ho volí vláda a mnohé prípady končia nevyšetrené. „Nepredbiehal by som, je dôležité zistiť, či sa nám podarí nájsť podporu na zmenu voľby generálneho prokurátora priamo v parlamente alebo či sa bude zbierať petícia,“ povedal Budaj.

Dodal, že vytvára iniciatívu a petičný výbor, lebo podľa neho bez zmeny na generálnej prokuratúre Slovensko nepôjde dopredu. Dôvodom je, že generálny prokurátor by nemal byť výsledkom čisto straníckej voľby, lebo potom sú mnohé vyšetrovania ukončené a nevyriešené.

Ak by parlament nebol schopný zmeniť spôsob voľby generálneho prokurátora, tak by Budaj inicioval referendum. „Vyzývam verejnosť, aby pomohla očistiť Slovensko aj v oblasti generálnej prokuratúry, aby sa zmenil spôsob voľby generálneho prokurátora,“ dodal. Referendum by sa konalo s komunálnymi voľbami.

V petičnom výbore by podľa neho mala byť expremiérka Iveta Radičová, Pavol Demeš a Anna Remiášová.

Súvisiace články:

NATO, vojaci

Cez Slovensko sa budú opäť presúvať spojenci s technikou

27.03.2017 10:02

Cez územie Slovenska sa bude tento týždeň opäť presúvať vojenská technika. Pôjde spolu o 15 cestných tranzitov spojeneckých ozbrojených síl.

zbran, eu, sviečky

Brusel v boji proti terorizmu sprísni držanie zbraní

27.03.2017 07:00

Aj pre slovenské samopaly, ktoré kolujú na európskom čiernom trhu, sa mení smernica Európskej únie o zbraniach.

Danko, stretnutie s prezidentom, Kiska, prezidentský palác

Prezident Kiska odcestoval na návštevu Izraela a Palestíny

26.03.2017 16:06

Slovenský prezident Andrej Kiska dnes odcestoval na štátnu návštevu Izraela a pracovnú návštevu Palestíny, ktorá sa uskutoční v dňoch 27. až 30. marca.

NATO, vojaci

Cez Slovensko sa budú opäť presúvať spojenci s technikou

27.03.2017 10:02

Cez územie Slovenska sa bude tento týždeň opäť presúvať vojenská technika. Pôjde spolu o 15 cestných tranzitov spojeneckých ozbrojených síl.

Česko, koruna, mena, peniaze

Zvýšenie sily českej koruny očakávajú ekonómovia už v apríli

27.03.2017 10:00

Devízové ​​intervencie ukončí Česká národná banka zrejme už v apríli, vyplýva z odhadov viacerých českých analytikov.

navaľný, rusko, protest

EÚ a USA odsúdili zadržanie protestujúcich proti korupcii v Rusku

27.03.2017 09:47

V policajnej cele skončil aj organizátor protestov, opozičný líder Alexej Navaľnyj. S výzvou prepustiť zadržaných demonštrantov sa na Rusko obrátili USA aj EÚ.

londýn, útok, terorista

Útočník z Londýna použil WhatsApp, firma by mala polícii pomôcť

27.03.2017 09:38

Útočník z londýnskeho Westminsteru Khalid Masood poslal niekoľko minút pred svojím útokom v stredu textovú správu cez WhatsApp.