Autistické centrum Andreas n.o.

Predstavujeme komplexný prístup k riešeniu problematiky s dôrazom na rodinu s autistickým členom. Poskytujeme mieru podpory a pomoci v reálnych podmienkach života.

Právna forma: Nezisková organizácia poskytujúca všeobecne prospešné služby
IČO: 31821677
Sídlo: Galandova 7
Bankové spojenie: SK75750000000­04011598499
Adresa webovej stránky: www.andreas.sk
Kontakt: andreas@andreas.sk, mobil 0918591624
Oblasť pôsobenia: sociálne

Aktivity a projekty:

Ponúkame služby diagnostiky, individuálneho poradenstva a širokú paletu špecializovaných terapií a voľnočasových aktivít, ako arteterapia, muzikoterapia, Snoezelen, canisterapia a ergoterapia. Niektoré z realizovaných projektov: Pre rodičov bez rodičov, Pestrotiene a netopierce, Podpora ABA terapie, Posilnenie včasnej starostlivosti detí s PAS, Arteterapia hrou, Bude ako nebolo, Tu sa cítim dobre…

Na čo šli 2 % z dane v roku 2015:

Financie získané z darovania 2 percent sme použili na podporu detí s autizmom (individuálne terapie, didaktické pomôcky a materiál do artedielne) a rozvoj spolupráce s rodičmi a pedagógmi (skupinové stretnutia rodičov, workshopy a semináre pre pedagógov).

Prečo dať daň práve nám:

Autizmus sa prejavuje výrazným zaostávaním v sociálnych a komunikačných zručnostiach. Táto vrodená vývinová porucha sa liečiť nedá, ale systematickou prácou sa dá výrazne zmierniť. Snažíme sa, aby ľudia s autizmom a ich rodiny žili spokojnejší život, trénujeme komunikačné a sociálne zručnosti, znižujeme výskyt problematického správania a spolupracujeme pri výchovno-vzdelávacom procese. Našim cieľom je zvýšiť zručnosti ľudí s autizmom tak, aby sa dokázali integrovať do spoločnosti a v rámci svojho postihnutia fungovali čo najviac samostatne v bežnom živote. Pomáhame, ale zázraky nesľubujeme.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda.sk poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

30.04.2016 06:00

Aigyptos(1995) je platformou pre ľudí, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru Egypta bez ohľadu, či sú profesionáli, alebo im len učarovala história staroveku.

TJ Dynamo Dolný Kubín

TJ Dynamo Dolný Kubín

21.04.2016 00:15

TJ Dynamo DK sú ľudia, ktorých baví široké spektrum športových i spoločenských aktivít a snažia sa pre takéto zmysluplné trávenie času nadchnúť aj ďalších.

Klub Sclerosis multiplex v Prešove

Klub Sclerosis multiplex v Prešove

20.04.2016 23:50

Klub Sclerosis multiplex v Prešove je občianske združenie s 15 ročnou históriou. Združuje ľudí s SM, rodiny, opatrovateľov a poskytuje im základné sociálne služby.

EÚ, Veľká Británia, vlajka

Náskok odporcov brexitu sa výrazne znížil

31.05.2016 07:38

Zástancovia brexitu, teda odchodu Veľkej Británie z Európskej únie, tri týždne pred referendom o výrazne stiahli náskok opačného tábora.

raketa, KĽDR

KĽDR zrejme opäť neúspešne testovala raketu stredného doletu

31.05.2016 07:02

Severná Kórea sa zrejme opäť neúspešne pokúsila odpáliť balistickú strelu.

Ivo Krpelan

Krpelan: Záchranky by mohli existovať aj bez lekárov

31.05.2016 07:00

Regionálny riaditeľ spoločnosti Falck v rozhovore pre Pravdu hovorí, že lekár by mal zostať v nemocnici, tam patrí, a na záchranke by mali pôsobiť len záchranári.

Vysoké Tatry, hory, turistika, skaly

O Slovensko je záujem, prišlo o štvrtinu viac turistov ako vlani

31.05.2016 06:49

Záujem zahraničných turistov o Slovensko v prvom tohtoročnom štvrťroku pokračoval v raste. Tradične najviac hostí z cudziny tvorili Česi.