SVETIELKO POMOCI n.o.

Poskytujeme komplexnú pomoc rodinám s onkologicky chorými deťmi, rodinám s deťmi v konečnom štádiu choroby a rodinám, ktoré stratili dieťa v dôsledku rakoviny.

Právna forma: Nezisková organizácia poskytujúca všeobecne prospešné služby
IČO: 45736171
Sídlo: Pražská 8, 040 11 Košice
Bankové spojenie: SK20 0900 000­0 0006 6087 6­163
Adresa webovej stránky: www.svetielkopomoci.sk
Kontakt: Miroslava Hunčíková, riaditeľka, 090382676 svetielkopomoci@netkosice.sk
Oblasť pôsobenia: sociálne

Aktivity a projekty:

Detský mobilný hospic, Domáca starostlivosť o nevyliečiteľne choré deti, Ubytovanie pre rodičov hospitalizovaných detí v náhradnom domove Ligy proti rakovine v Košiciach, Individuálna preprava detských onkologických pacientov 24 hodín denne 7 dní v týždni, Pomoc psychológa a sociálneho pracovníka, Finančná, materiálna a morálna pomoc, Pobytové stretnutia rodín

Na čo šli 2 % z dane v roku 2015:

Detský mobilný hospic, Domáca starostlivosť o nevyliečiteľne choré deti, Preprava detských onkologických pacientov, Finančná, materiálna a morálna pomoc, Pobytové stretnutia rodín

Prečo dať daň práve nám:

Našim najvýznamnejším projektom je Prvý detský mobilný hospic na východnom Slovensku. Stali sme sa druhým zariadením tohto druhu v rámci Slovenska, aby aj deti v našom regióne mohli prežiť svoje posledné chvíle doma s rodinou, za pomoci odborníkov – ľudí z detského hospicu a aby na túto ťažkú chvíľu života neostali na to sami. Detský mobilný hospic vznikol v roku 2012, poskytuje odbornú domácu hospicovú starostlivosť zomierajúcim deťom v rámci východného Slovenska.

Hospic bol založený na základe vlastnej skúseností s nevyliečiteľnou chorobou dieťaťa. Spolu s ľudmi v našej organizácii a z detskej onkológie sme reagovali na potrebu takéhoto zariadenia aj u nás na východe. V tíme sú dvaja lekári, 6 sestier, psychológ, sociálny pracovník, špeciálny pedagóg. Tím sa plne prispôsobuje konkrétnej rodine, podľa zdravotného stavu pacienta a sociálneho zázemia rodiny. Návštevy v rodine nevyliečiteľne chorého dieťaťa sú väčšinou plánované, sme schopní uskutočniť aj neplánovaný výjazd, podľa aktuálneho zdravotného stavu detského pacienta.

Od roku 2012 sme sa starali celkovo o 20 zomierajúcich detských pacientov.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda.sk poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Klub Sclerosis multiplex v Prešove

Klub Sclerosis multiplex v Prešove

20.04.2016 23:50

Klub Sclerosis multiplex v Prešove je občianske združenie s 15 ročnou históriou. Združuje ľudí s SM, rodiny, opatrovateľov a poskytuje im základné sociálne služby.

KASPIAN

13.04.2016 23:26

Zábavou, podporou a zážitkom pomáhame nájsť vlastnú cestu deťom a mladým z rizikového prostredia v Petržalke. Môžu prísť po radu, pomoc, za športom a zábavou.

go-ok

go-ok

08.04.2016 23:53

Monitoring prístupnosti (go-ok) vznikol ako reakcia na situáciu ľudí so špecifickými potrebami, ktorí musia denne čeliť problémom bariérovosti vo svojom živote.

Mochovce, atómová elektráreň

Mochovce možno budú drahšie, preverí to komisia

25.05.2016 16:34

Minister hospodárstva Peter Žiga prvýkrát potvrdil, že sa v súčasnosti rozpráva o potrebe navýšenia prostriedkov na dostavbu Mochoviec.

PSA Peugeot Citroën, automobilka, Trnava

Automobilka PSA plánuje na Slovensku vyrábať aj motory

25.05.2016 16:28

Francúzska automobilová skupina PSA Groupe (predtým PSA Peugeot Citroën) plánuje vo svojej slovenskej divízii okrem automobilov vyrábať aj motory.

graf, počítač, kancelária, neziskovka, žena, sekretárka, čísla, účtovník,

Tretina nainštalovaného softvéru na Slovensku je nelegálna

25.05.2016 16:04

Zo všetkých nainštalovaných softvérov na Slovensku bolo minulý rok až 36 % nelegálnych.

most SNP, zničené hniezda, belorítka,

Pod bratislavským Mostom SNP zlikvidovali 66 hniezd belorítok

25.05.2016 15:53

Pod bratislavským Mostom SNP v Bratislave zlikvidovali 66 hniezd belorítok obyčajných počas hniezdenia, ide o druhú najväčšiu kolóniu v Bratislave.