SVETIELKO POMOCI n.o.

Poskytujeme komplexnú pomoc rodinám s onkologicky chorými deťmi, rodinám s deťmi v konečnom štádiu choroby a rodinám, ktoré stratili dieťa v dôsledku rakoviny.

Právna forma: Nezisková organizácia poskytujúca všeobecne prospešné služby
IČO: 45736171
Sídlo: Pražská 8, 040 11 Košice
Bankové spojenie: SK20 0900 000­0 0006 6087 6­163
Adresa webovej stránky: www.svetielkopomoci.sk
Kontakt: Miroslava Hunčíková, riaditeľka, 090382676 svetielkopomoci@netkosice.sk
Oblasť pôsobenia: sociálne

Aktivity a projekty:

Detský mobilný hospic, Domáca starostlivosť o nevyliečiteľne choré deti, Ubytovanie pre rodičov hospitalizovaných detí v náhradnom domove Ligy proti rakovine v Košiciach, Individuálna preprava detských onkologických pacientov 24 hodín denne 7 dní v týždni, Pomoc psychológa a sociálneho pracovníka, Finančná, materiálna a morálna pomoc, Pobytové stretnutia rodín

Na čo šli 2 % z dane v roku 2015:

Detský mobilný hospic, Domáca starostlivosť o nevyliečiteľne choré deti, Preprava detských onkologických pacientov, Finančná, materiálna a morálna pomoc, Pobytové stretnutia rodín

Prečo dať daň práve nám:

Našim najvýznamnejším projektom je Prvý detský mobilný hospic na východnom Slovensku. Stali sme sa druhým zariadením tohto druhu v rámci Slovenska, aby aj deti v našom regióne mohli prežiť svoje posledné chvíle doma s rodinou, za pomoci odborníkov – ľudí z detského hospicu a aby na túto ťažkú chvíľu života neostali na to sami. Detský mobilný hospic vznikol v roku 2012, poskytuje odbornú domácu hospicovú starostlivosť zomierajúcim deťom v rámci východného Slovenska.

Hospic bol založený na základe vlastnej skúseností s nevyliečiteľnou chorobou dieťaťa. Spolu s ľudmi v našej organizácii a z detskej onkológie sme reagovali na potrebu takéhoto zariadenia aj u nás na východe. V tíme sú dvaja lekári, 6 sestier, psychológ, sociálny pracovník, špeciálny pedagóg. Tím sa plne prispôsobuje konkrétnej rodine, podľa zdravotného stavu pacienta a sociálneho zázemia rodiny. Návštevy v rodine nevyliečiteľne chorého dieťaťa sú väčšinou plánované, sme schopní uskutočniť aj neplánovaný výjazd, podľa aktuálneho zdravotného stavu detského pacienta.

Od roku 2012 sme sa starali celkovo o 20 zomierajúcich detských pacientov.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda.sk poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Klub Sclerosis multiplex v Prešove

Klub Sclerosis multiplex v Prešove

20.04.2016 23:50

Klub Sclerosis multiplex v Prešove je občianske združenie s 15 ročnou históriou. Združuje ľudí s SM, rodiny, opatrovateľov a poskytuje im základné sociálne služby.

KASPIAN

13.04.2016 23:26

Zábavou, podporou a zážitkom pomáhame nájsť vlastnú cestu deťom a mladým z rizikového prostredia v Petržalke. Môžu prísť po radu, pomoc, za športom a zábavou.

go-ok

go-ok

08.04.2016 23:53

Monitoring prístupnosti (go-ok) vznikol ako reakcia na situáciu ľudí so špecifickými potrebami, ktorí musia denne čeliť problémom bariérovosti vo svojom živote.

Prietrž, Žilina, krúpy

Slovensko zasiahnu búrky a krúpy, západ je bez výstrahy

26.06.2016 11:01

Od západu postúpi nad naše územie zvlnený studený front, postupne vzniknú na mnohých miestach Slovenska prehánky, miestami búrky aj s krúpami.

vražda, zločin, lúpež, krádež, nôž

Muž útočil nožom v azylovom centre v Nemecku

26.06.2016 10:39

Šesť ľudí zranil v sobotu večer v utečeneckom zariadení v nemeckom Genshagene žiadateľ o azyl, ktorý napadol nožom svojich spolubývajúcich.

USA, lesný požiar

Horúčavy na západe USA spôsobili lesné požiare

26.06.2016 09:57

Lesným požiarom v americkom štáte Kalifornia padlo už za obeť 150 domov.

Enda Kenny, Davos

Premiéri Írska i Severného Írska odmietli referendum o zjednotení

26.06.2016 09:53

Írsky minister zahraničných vecí Charlie Flanagan odmietol návrh na vypísanie referenda o zjednotení Írska so Severným Írskom patriacim pod Britániu.