Astronomický klub Bratislava

Sme združenie popularizujúce astronómiu vo všetkých smeroch prevažne v radoch detí a mládeže, no organizujeme aktivity pre všetky vekové kategórie.

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 31797687
Sídlo: Mamateyova 4, Bratislava
Bankové spojenie: SK41020000000­03518278158
Adresa webovej stránky: www.vesmir.sk
Kontakt: vesmir@vesmir.sk
Oblasť pôsobenia: veda

Aktivity a projekty:

  • Astronomický korešpondenčný seminár
  • astronomický krúžok v Bratislave
  • prednášky na školách
  • verejné pozorovania
  • astronomické sústredenia
  • správa portálu vesmir.sk

Na čo šli 2 % z dane v roku 2015:

2% sme v roku 2015 použili na uhradenie časti nákladov na ubytovanie v rámci týždňového sústredenia, Astronomickej výmeny skúseností. Uhradili sme tiež náklady na prevádzku portálu vesmir.sk, nakúpili sme ceny do Astronomického korešpondenčného semináru. 2% nám tiež umožnili aj v tomto roku robiť na školách bezplatné prednášky a pre verejnosť bezplatné pozorovania (boli refudované náklady na PHM).

Prečo dať daň práve nám:

Astronómia patrí medzi nádherné vedy. V tejto oblasti má Slovensko výborné zastúpenie, a to aj v skupine žiakov a študentov. Usilujeme sa podchytiť záujem o astronómiu o mladých ľudí rôznymi formami, či už prednáškami na školách, seminármi, sústredeniami alebo pozorovaniami. V rámci bezplatného krúžku počas školského roku pripravujeme žiakov na rôzne astronomické súťaže. Snažíme sa o podchytenie záujmu mladých ľudí o astronómiu aj v hlavnom meste, kde absentuje hvezdáreň či planetárium.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda.sk poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

30.04.2016 06:00

Aigyptos(1995) je platformou pre ľudí, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru Egypta bez ohľadu, či sú profesionáli, alebo im len učarovala história staroveku.

TJ Dynamo Dolný Kubín

TJ Dynamo Dolný Kubín

21.04.2016 00:15

TJ Dynamo DK sú ľudia, ktorých baví široké spektrum športových i spoločenských aktivít a snažia sa pre takéto zmysluplné trávenie času nadchnúť aj ďalších.

Klub Sclerosis multiplex v Prešove

Klub Sclerosis multiplex v Prešove

20.04.2016 23:50

Klub Sclerosis multiplex v Prešove je občianske združenie s 15 ročnou históriou. Združuje ľudí s SM, rodiny, opatrovateľov a poskytuje im základné sociálne služby.

potraviny, pečivo, jedlo, chlieb,

Slovak Food Festival štartuje na Bratislavskom hrade

27.05.2016 15:44

Jedlo, cukrovinky, domáce produkty, kuchári, pivo, tanec a zábava sú súčasťou gastronomického podujatia Slovak Food Festivalu na Bratislavskom hrade.

(typo - nepouzivat v orise) zbraň, pištoľ, vražda, lupič

Súd v Malage uznal Slovenku vinnou z vraždy expriateľa

27.05.2016 15:34

Deväťčlenná porota súdu v Malage uznala 26-ročnú slovenskú modelku Máriu Kukučovú vinnou z vraždy svojho expriateľa, britského milionára Andrewa Busha.

EÚ, Veľká Británia, vlajka

Podľa britských médii európski politici rokujú o pláne B v prípade Brexitu

27.05.2016 15:26

Predstavitelia krajín EÚ začali rokovať o pláne B, ktorý by nastal v prípade, ak by sa Briti v nadchádzajúcom júnovom referende rozhodli opustiť európsky blok.

Mercedes-Benz GL - 2013

Daimler dá tri miliardy eur na zníženie emisií naftových áut

27.05.2016 15:23

Daimler vynaloží tri miliardy eur na zníženie emisií naftových automobilov úpravou motorov a systémov pre reguláciu výfukových plynov.