Centrum pre rodinu - Nitra

Občianske združenie Centrum pre rodinu-Nitra je dobrovoľným, nezávislým, charitatívnym, neziskovým, nepolitickým združením občanov.

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 37860411
Sídlo: Pribinovo nám. č.3 949 01 Nitra
Bankové spojenie: IBAN SK86 3100 000­0 0042 2035 0­000 Sberbank
Adresa webovej stránky: http://new.centrumprerodinu.sk/1/
Kontakt: nitrianskerodiny@gmail.com 0903/982012
Oblasť pôsobenia: sociálne

Aktivity a projekty:

 1. Usporadúva konferencie, diskusné stretnutia, semináre, vzdelávacie kurzy a prednášky, zamerané na realizovanie uvedených cieľov.
 2. Sprostredkováva odbornú poradenskú službu.
 3. Organizuje rôzne kultúrne, športové, duchovné, voľnočasové aktivity pre cieľové skupiny – pre rodiny, deti, mládež, osamelých rodičov i seniorov.
 4. Organizuje charitatívne podujatia, zbierky na podporu sociálne slabších skupín, najmä rodín.
 5. Sprostredkúva a vykonáva konkrétnu sociálnu pomoc cieľovým skupinám.
 6. Sprostredkúva alternatívne riešenie ženám, ktoré uvažujú o potrate, resp. sprostredkúva pomoc ženám, ktoré v dôsledku potratu trpia psychickými alebo inými obtiažami.
 7. Spolupracuje s ďalšími mimovládnymi organizáciami, fyzickými a právnickými osobami, ktoré majú podobné ciele a činnosť.
 8. Podáva podnety a vyjadruje sa v rámci možností k spoločenským otázkam a návrhom zákonov, ktoré sa týkajú ochrany rodiny a dôstojnosti života.
 9. Vydáva propagačné materiály a publikácie, ktoré podporujú ciele združenia.
 10. Podpora harmonickej rodiny – základnej bunky zdravej spoločnosti, postavenej na celoživotnom manželskom zväzku muža a ženy.
 11. Ochrana ľudskej dôstojnosti a ľudského života od počatia po prirodzenú smrť.
 12. Podpora dobrovoľníctva a vzbudzovania záujmu o druhých, vytváranie komunity svojpomocných ro­dín.
 13. Napomáhanie rodinám a mládeži zmysluplne tráviť voľný čas.
 14. Pomoc rodinám, deťom, mládeži, či párom uvažujúcim o manželstve pri orientácii v etických a praktických otázkach ich každodenného života.
 15. Propagácia zdravého vývoja človeka v rodinnom prostredí a výchovy vedúcej k úcte a láske.
 16. Propagácia prirodzeného spôsobu odovzdávania života a čistoty.
 17. Projekt Sára

Na čo šli 2 % z dane v roku 2015:

Manželské večery, Letný rodinný Pobyt, Národný týždeň manželstva, Príprava snúbencov, Deň rodiny, Vianočný charitatívny jarmok, Pomoc rodinám v núdzi, Vitamíny pre seniorov, Prednášky na tému rodina a manželstvo, Jarná a Jesenná burza šatstva, Podeľme sa, Svetielko pre deti, Projekt Sára

Prečo dať daň práve nám:

 • aby sme sa mohli venovať prevencii pred rozpadom rodí
 • ako majú fungovať zdravé rodine vzťahy čo je pre zdravé fungovanie spoločnosti to najdôležitejšie
 • aby sme mohli poskytovať pomoc nielen tým rodinám, ktoré to potrebujú (rozvody manželstiev), ale predovšetkým sa venovať prevencii( príprava snúbencov, manželské večery, mamičky na materskej, letný rodinný pobyt ).

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda.sk poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Klub Sclerosis multiplex v Prešove

Klub Sclerosis multiplex v Prešove

20.04.2016 23:50

Klub Sclerosis multiplex v Prešove je občianske združenie s 15 ročnou históriou. Združuje ľudí s SM, rodiny, opatrovateľov a poskytuje im základné sociálne služby.

KASPIAN

13.04.2016 23:26

Zábavou, podporou a zážitkom pomáhame nájsť vlastnú cestu deťom a mladým z rizikového prostredia v Petržalke. Môžu prísť po radu, pomoc, za športom a zábavou.

go-ok

go-ok

08.04.2016 23:53

Monitoring prístupnosti (go-ok) vznikol ako reakcia na situáciu ľudí so špecifickými potrebami, ktorí musia denne čeliť problémom bariérovosti vo svojom živote.

parlament,Milan Mazurek

Kotlebovho poslanca za výroky o holokauste stíhať nebudú

24.05.2016 15:13

Polícia odmietla začať trestné stíhanie Milana Mazureka pre podozrenia z popierania a schvaľovanie holokaustu.

Centroom, Piešťany

Od návratu do Centroomu delia ľudí týždne

24.05.2016 15:00

Niekoľkotýždňová oprava piešťanskej polyfunkčnej budovy, ktorej hrozilo zrútenie, sa blíži k záveru. Budova bude čoskoro staticky zabezpečená.

odpočúvanie

Na používanie odpočúvania majú dohliadať Jakab a Lipšic

24.05.2016 14:46

Na používanie informačno-technických prostriedkov majú dozerať nominant vládnej koalície Elemér Jakab (Most-Híd) a za opozíciu Daniel Lipšic (OĽaNO-NOVA).

Bratislava

Zmluvu o vykurovaní v bratislavskom Starom Meste nezrušili

24.05.2016 14:37

Vykurovanie domácností v bratislavskom Starom Meste bolo znovu témou miestnych poslancov. Niektorí staromestskí poslanci sa totiž opäť pokúšali zrušiť zmluvu s vykurovacou spoločnosťou Termming, ktorá dodáva teplo do približne 2 500 domácností v Starom Meste. Podobne ako na jeseň minulého roka, ani teraz poslanci neuspeli.