molodŷ.Rusynŷ

Hlavnou činnosťou našej organizácie je udržiavanie rusínskej kultúry, jazyka, tanca i tradícii medzi mladými ľuďmi.

Právna forma: Nezisková organizácia poskytujúca všeobecne prospešné služby
IČO: 42085764
Sídlo: Hálova 16 851 01 Bratislava, Petržalka
Bankové spojenie:
SK28 1100 000­0 0026 6875 2­076
Adresa webovej stránky: www.molody.rusyny.org, www.ruthenia.rusyny.org, www.rusyn.fm
Kontakt: molody@rusyny.org
Oblasť pôsobenia: kultúra

Aktivity a projekty:

Organizujeme viaceré projekty a akcie pre mladých po celom Slovensku, spomenúť môžeme už dlhoročnú tradíciu organizovania rusínskych zábav v Bratislave, Košiciach a Prešove, stretnutie Rusínov v Nitre, rusínske trojdňové slávnosti pod hradom v Starej Ľubovni, Rusínska vatra, koncerty rusínskych interpretov ľudovej, modernej ale aj klasickej hudby, vyučovanie rusínskeho jazyka a mnohé iné. Nás rusínsky folklórny súbor prezentuje tanec, spev a tradície po celom Slovensku a v zahraničí. A neodmysliteľnou súčasťou je aj hudba, spravodajstvo a oddychové rusínske relácie vďaka internetovému rusínskemu rádiu rusyn FM.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2015:

Na podporu našich projektov.

Prečo dať daň práve nám:

Aj v tejto uponáhľanej dobe sa snažíme o zachovanie našich tradícií a priblíženie ich nielen mladej generácií ale širšej verejnosti, preto Vás prosíme o pomoc aj touto cestou.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda.sk poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

30.04.2016 06:00

Aigyptos(1995) je platformou pre ľudí, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru Egypta bez ohľadu, či sú profesionáli, alebo im len učarovala história staroveku.

Slovenskí literáti vo svete

26.04.2016 23:00

Rekonštrukcia domu Martina Kukučína na ostrove Brač.

TJ Dynamo Dolný Kubín

TJ Dynamo Dolný Kubín

21.04.2016 00:15

TJ Dynamo DK sú ľudia, ktorých baví široké spektrum športových i spoločenských aktivít a snažia sa pre takéto zmysluplné trávenie času nadchnúť aj ďalších.

cigareta, fajčenie, nikotín, dym, popolník

Český parlament neschválil protifajčiarsky zákon

25.05.2016 22:07

Dolná komora českého parlamentu dnes zamietla vládny návrh tzv. protifajčiarskeho zákona. ČSSD a KDU-ČSL následne obvinili stranu ANO z potopenia zákona a porušenia koaličnej zmluvy.

stíhačka, bombardovanie, rusko, sýria,

Rusko údajne dočasne zastavuje letecké útoky v Sýrii

25.05.2016 19:28

Rusko dočasne zastavuje letecké útoky v Sýrii, aby dalo povstaleckým skupinám šancu prerušiť styky s miestnou odnožou al-Káidy, Frontom an-Nusrá.

Islamský štát, islamisti, radikáli

IS bráni civilistom ujsť z irackej Fallúdže

25.05.2016 19:20

Islamský štát bráni civilistom v úteku z mesta Fallúdža, ktoré sa pokúšajú dobyť iracké bezpečnostné sily podporované náletmi koalície pod vedením USA.

žena, alkohol, drink, víno, červené, party, oslava, prípitok

Zmeny klímy prinášajú na juh Slovenska nové odrody vína

25.05.2016 18:55

Na juhu Slovenska vznikajú v dôsledku klimatických zmien podmienky pre také odrody vína, ktoré sa tam predtým nevyrábali.