Depaul Slovensko, n.o.

Depaul Slovensko pomáha ľuďom bez domova. Zabezpečuje naplnenie základných životných potrieb (jedlo, nocľah, hygiena) a pomoc pri riešení vzniknutej situácie.

Právna forma: Nezisková organizácia poskytujúca všeobecne prospešné služby
IČO: 37924443
Sídlo: Bratislava, Kapitulská 14, 814 14 Bratislava
Bankové spojenie: IBAN SK02 1100 000­0 0026 2152 1­983
Adresa webovej stránky: www.depaulslovensko.org/
Kontakt: info@depaulslovensko.org, tel 02–5443 2128
Oblasť pôsobenia: sociálne

Aktivity a projekty:

Prevádzkujeme viacero zariadení, ktoré riešia tie najakútnejšie potreby ľudí bez domova. Prevádzkujeme Nocľaháreň sv. Vincenta de Paul, najväčšiu nocľaháreň v Bratislave, kde poskytujeme nocľah, stravu, hygienu, ošetrenie , šatstvo a sociálne poradenstvo každý deň pre 150–200 ľudí. V Útulku sv. Vincenta ponúkame pomoc na preklenutie krízového obdobia a v Útulku sv. Lujzy de Marillac celodennú starostlivosť pre chorých, starých alebo bezvládnych ľudí v núdzi. Prevádzkujeme tiež ambulantnú ošetrovňu a ambulanciu lekára pre ľudí na ulici.

Okrem naplnenia základných životných potrieb ponúkame ľuďom v núdzi pomoc aj pri riešení ich životnej situácie. Riešime chýbajúce doklady, pomáhame s hľadaním práce alebo ubytovania, riešime dlhy a exekúcie, vzťahy s rodinou, sprostredkujeme zdravotnú starostlivosť, prípadne hľadáme trvalé umiestnenie v zariadeniach sociálnych služieb (DSS, domovy pre seniorov ap).

Na čo šli 2 % z dane v roku 2015:

Príspevky z daní využívame na zabezpečenie bežnej prevádzky v našich zariadeniach, alebo na výdavky spojené s rozbehnutím nových služieb určených pre ľudí bez domova. V roku 2015 sme využili príspevok z daní na zabezpečenie prevádzky Útulku sv. Lujzy de Marillac a prevádzku Nocľahárne sv. Vincenta de Paul, na nákup nových matracov do nocľahárne a na zabezpečenie stravy pre ľudí bez domova.

Prečo dať daň práve nám:

Ulica nie je domov.

Stále viac ľudí prepadá cez deravú sociálnu sieť a ocitá sa bez prostriedkov na ulici. Vzorka našich klientov pochádza z celého Slovenska a verne odráža všetky zanedbávané problémy našej spoločnosti. Vidíme ľudí z rozpadnutých rodín, ľudí bez dokladov, po prepustení z väzenia, obete kriminálnych podvodov, ale aj zle nastavených zákonov, s psychickými problémami, zanedbanými chorobami, mládež po opustení detských domovov, ľudí po strate zamestnania. Sú tu ľudí bez vzdelania, ale aj bývalí podnikatelia, umelci alebo vedeckí pracovníci.

Každý potrebuje pomoc, keď sa ocitne na dne. Sám sa človek z ulice bez pomoci nedostane . U nás v Depaul Slovensko podávame pomocnú ruku vtedy, keď je pomoc najviac potrebná. Každý rok prejde našimi zariadeniami viac ako 1.600 ľudí.

2% sú len malá časť z Vašich daní, ale u nás dokážu meniť 100% životov. Viac o darovaní 2% pre Deapul Slovensko nájdete na našej web stránke.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda.sk poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Klub Sclerosis multiplex v Prešove

Klub Sclerosis multiplex v Prešove

20.04.2016 23:50

Klub Sclerosis multiplex v Prešove je občianske združenie s 15 ročnou históriou. Združuje ľudí s SM, rodiny, opatrovateľov a poskytuje im základné sociálne služby.

KASPIAN

13.04.2016 23:26

Zábavou, podporou a zážitkom pomáhame nájsť vlastnú cestu deťom a mladým z rizikového prostredia v Petržalke. Môžu prísť po radu, pomoc, za športom a zábavou.

go-ok

go-ok

08.04.2016 23:53

Monitoring prístupnosti (go-ok) vznikol ako reakcia na situáciu ľudí so špecifickými potrebami, ktorí musia denne čeliť problémom bariérovosti vo svojom živote.

stíhačky, Sýria

Nad Atlantikom sa zrazili dve americké stíhačky

26.05.2016 22:30

Dve americké bojové stíhačky sa zrazili nad Atlantickým oceánom pri pobreží štátu Severná Karolína.

Strečno, skala

Na opravu Strečna treba 1,1 milióna eur

26.05.2016 19:44

Sanácia skalného brala hradu Strečno (okr. Žilina) bude stáť o 200-tisíc eur viac, než sa predpokladalo.

Slovenská pivná korunka 2016

Najlepšie slovenské pivá ocenili korunkami

26.05.2016 19:00

Najlepšie slovenské pivá ocenili v prestížnej súťaži Slovenská pivná korunka 2016 zlatými, striebornými a bronzovými korunkami.

dolára, peniaze, bankovky

Maďari zvážia, či si na Paks požičajú od Rusov alebo na trhu

26.05.2016 18:26

Maďarsko má právo refinancovať úver od Ruska v sume 10 mld. eur na rozšírenie jadrovej elektrárne Paks inou pôžičkou, tvrdí minister.