Ľudová hudba Bystrianka

Uchovávame a šírime nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slovenskej piesne a ľudovej hudby. Zameriavame sa na autentickú podobu interpretovaných regiónov.

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 42085829
Sídlo: Sládkovičova 34/11, 059 21 Svit
Bankové spojenie: SK56090000000­00493801745
Adresa webovej stránky: www.bystrianka.sk
Kontakt: Ing. Eduard Bobrík, 0908 714 363
Oblasť pôsobenia: kultúra

Aktivity a projekty:

ĽH Bystrianka sa zameriava na výchovu mladých a talentovaných muzikantov. Okrem hudobnej zložky združuje aj ženskú spevácku a tanečnú skupinu Bystrianka. Každoročne účinkuje ĽH na množstve domácich festivaloch, slovenský folklór šíri aj za hranicami SK. Temperamentným a zanieteným podaním vždy nadchne množstvo divákov a poslucháčov. Okrem množstva rôznorodých vystúpení sa každoročne zúčastňuje súťažných prehliadok. Spoluúčinkuje aj ako sprievodná hudba folklórnych tanečných skupín.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2015:

Finančné prostriedky z 2% vyzbieraných minulý rok putovali na nákup starších krojových súčiastok pre tanečnú skupinu, na nákup kontrabasu s púzdrom. Tento rok by sme chceli nahrať ďalšie CD.

Prečo dať daň práve nám:

Keďže našu hudbu tvoria iba 4 kmeňoví členovia, je veľmi ťažké uchádzať sa o Vaše 2% z daní v porovnaní s inými združeniami, ktoré majú omnoho viac členov. Keďže žijeme pod Tatrami – v regióne s vysokou nezamestnanosťou, oslovujeme touto cestou aj prispievateľov 2% v iných regiónoch. Máme veľký elán a zanietenie šíriť a uchovávať slovenský folklór, robíme tak už vyše dvadsať rokov, nezištne pomáhame mladým muzikantom, zapájame medzi seba aj spevácku a tanečnú zložku. Už niekoľko rokov sa snažíme opäť nahrať CD a zakúpiť staršie krojové súčiastky pre speváčky na dôstojnú reprezentáciu na festivaloch, súťažiach a rôznych kultúrnych podujatiach. Veríme, že s Vašou pomocou sa nám to podarí!

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda.sk poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

30.04.2016 06:00

Aigyptos(1995) je platformou pre ľudí, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru Egypta bez ohľadu, či sú profesionáli, alebo im len učarovala história staroveku.

Slovenskí literáti vo svete

26.04.2016 23:00

Rekonštrukcia domu Martina Kukučína na ostrove Brač.

TJ Dynamo Dolný Kubín

TJ Dynamo Dolný Kubín

21.04.2016 00:15

TJ Dynamo DK sú ľudia, ktorých baví široké spektrum športových i spoločenských aktivít a snažia sa pre takéto zmysluplné trávenie času nadchnúť aj ďalších.

Sýria, vojna, konflikt

Turci hlásia viac ako stovku zabitých bojovníkov IS

28.05.2016 11:22

Letecké údery koalície pod vedením USA a paľba tureckého delostrelectva proti pozíciám IS v Sýrii údajne zabili 104 bojovníkov tejto radikálnej organizácie.

antibiotiká, lieky, ruka, rukavica, choroba, liečenie, liečba, pacient, lekár, vedec,

Slovensko rokuje s Kubou o deblokácii dlhu dovozom lieku

28.05.2016 11:08

Pacienti na Slovensku, ktorých trápi tzv. diabetická noha, budú mať možno v budúcnosti k dispozícii na liečbu aj kubánsky liek.

FFrancúzsko, štrajk,

Postihnú francúzske štrajky aj futbalových fanúšikov?

28.05.2016 11:00

Státisíce fanúšikov, ktorí si prídu vychutnať futbalový šampionát, by sa mohli ocitnúť v krajine zasiahnutej vlnou štrajkov proti reforme zákonníka práce.

Japonsko, Obama, Šinzo Abe

Hirošima odpustila Obamovi, že ju neodprosil

28.05.2016 10:00

Spory, či sa má ospravedlniť, alebo nemá, utíchli. Barack Obama ako prvý úradujúci šéf Bieleho domu do Hirošimy prišiel a obetiam atómovej bomby vzdal hold.