Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom - SPOSA Turiec

Sme občianske združenie, ktoré poskytuje pomoc a podporu rodinám s dieťaťom s autizmom vo všetkých dostupných oblastiach života.

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 42223661
Sídlo: Boženy Nemcovej 2, Martin
Bankové spojenie: SK56 7500 000­0 0040 2223 8­480
Adresa webovej stránky: www.sposaturiec.sk
Kontakt: z.ondrouskova@gmail.com
Oblasť pôsobenia: sociálne

Aktivity a projekty:

Organizujeme voľnočasové aktivity pre deti a ich rodiny, pobyty v prírode, spoločné oslavy (nielen) detských sviatkov. V januári 2016 sme zrealizovali aj 1. ročník benefičného plesu SPOSA Turiec. Pravidelne sa stretávame v spoločných priestoroch, aktuálne majú rodiny s deťmi možnosť pracovať s logopedičkou a špeciálnou pedagogičkou. Rodinám poskytujeme často 1. pomoc a podporu po stanovení autizmu, snažíme sa ich usmerniť a zabezpečiť tak včasnú intervenciu, ktorá vedie k lepším vyhliadkam začlenenia do väčšinovej spoločnosti.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2016:

Niektoré rodiny dostali financie na terapeutické vedenie v centre pre deti a žiakov s autizmom. Peniaze nám dopomohli zúčastniť sa rehabilitačného plávania, ale aj letného pobytu pre celé rodiny. V neposlednom rade boli peniaze použité aj na vytvorenie balíčkov pre deti na Medzinárodný deň detí a Vianoce, ktoré si mnohé rodiny dovoliť z vlastných finančných zdrojov nemôžu.

Prečo dať daň práve nám:

Rok 2017 je pre nás nesmierne výnimočný. Činnosť nášho občianskeho združenia by sa mala presťahovať do väčších, vyhovujúcejších priestorov, ktoré pomôžu integrovať všetky služby podpory pre rodiny s deťmi s autizmom, ktoré poskytujeme. Vytvárame priestor, ktorý v našom regióne ešte nie je, a snažíme sa ho tvoriť v súlade s potrebami a záujmami týchto detí v akomkoľvek veku. Bude to miesto oddychu, vzdelávania, ale najmä radosti a spolupatričnosti. 2% nám výrazne pomôžu dobudovať a vybaviť tieto priestory podľa našich predstáv, ale aj predstáv týchto výnimočných detí.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda.sk poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
Dobrý anjel

DOBRÝ ANJEL - nezisková organizácia

27.03.2017 00:02

Systém, ktorý pravidelnými mesačnými finančnými príspevkami pomáha rodinám s deťmi, kde je niekto chorý na rakovinu, alebo dieťa trpí na inú zákernú diagnózu.

SOLAR Hvezdáreň Senec

SOLAR Hvezdáreň Senec

26.03.2017 23:52

Astronomické združenie SOLAR Hvezdáreň Senec.

Basketbalový klub Petržalka

Basketbalový klub Petržalka

23.03.2017 00:26

BK Petržalka - OZ, cieľom klubu je viesť deti a mládež k pravidelnému športu. Máme cca 60 dievčat, vek 8-16 rokov v mládežníckych družstvách a prípravkách v Petržalke

NATO, vojaci

Cez Slovensko sa budú opäť presúvať spojenci s technikou

27.03.2017 10:02

Cez územie Slovenska sa bude tento týždeň opäť presúvať vojenská technika. Pôjde spolu o 15 cestných tranzitov spojeneckých ozbrojených síl.

Česko, koruna, mena, peniaze

Zvýšenie sily českej koruny očakávajú ekonómovia už v apríli

27.03.2017 10:00

Devízové ​​intervencie ukončí Česká národná banka zrejme už v apríli, vyplýva z odhadov viacerých českých analytikov.

navaľný, rusko, protest

EÚ a USA odsúdili zadržanie protestujúcich proti korupcii v Rusku

27.03.2017 09:47

V policajnej cele skončil aj organizátor protestov, opozičný líder Alexej Navaľnyj. S výzvou prepustiť zadržaných demonštrantov sa na Rusko obrátili USA aj EÚ.

londýn, útok, terorista

Útočník z Londýna použil WhatsApp, firma by mala polícii pomôcť

27.03.2017 09:38

Útočník z londýnskeho Westminsteru Khalid Masood poslal niekoľko minút pred svojím útokom v stredu textovú správu cez WhatsApp.