Dedinská únia heľpianskych aktivistov

Projektami riešime aktívne využitie voľného času detí a mládeže, na zachovávanie ľudových tradícií, na zvýšenie zamestnateľnosti ohrozených skupín obyvateľov.

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 37825534
Sídlo: Heľpa
Bankové spojenie: SK79090000000­05123302095
Adresa webovej stránky: www.helpa.sk:[]
Kontakt: m.kemkova@gmail.com
Oblasť pôsobenia: regionálny rozvoj

Aktivity a projekty:

Naša organizácia vypracovala projekty, ktoré boli podporené donormi – Hodina deťom, Orange, OSF, Ministerstvo kultúry SR. Cieľom týchto projektov bolo aktívne využívanie voľného času detí, eliminovanie vplyvu masovo-komunikačných prostriedkov na mladých ľudí a ich okolie, integráciu detí a mládeže marginalizovaných skupín cez neformálne vzdelávanie, rozvoj komunikácie medzi staršími obyvateľmi obce a deťmi a mládežou, udržiavanie a zachovávanie ľudových tradícií a pod. Podporený projekt Žime pre budúcnosť sa venoval dlhodobo nezamestnaným mladým ľuďom. V rámci tohto projektu získali vedomosti – Začíname podnikať, základy z písania projektov, jazykové zručnosti, počítačové zručnosti. Počas projektu získali manuálne zručnosti z oblasti drevovýroby, kovovýroby, krajčírstva.

Pre mladých ľudí a spoločne s nimi sme organizovali v obci workshopy na témy možnosti participácie mladých ľudí na veciach verejných. Na stretnutiach boli prítomní zástupcovia samosprávy, jednotlivých organizácií a podnikateľov z obce.

Ďalšie projekty sa týkali posilňovania účasti mladých žien vo verejnom živote, kde mladé dievčatá získali zručnosti z komunikácie, tímovej spolupráce, vyjednávania, organizovania podujatí, vlastnej prezentácie, vytvárania si svojho image, vedenia diskusií a pod. formou neformálneho vzdelávania. V minulom roku sme realizovali projekt z programu ERASMUS + s mladými ľuďmi z Nemecka, Česka a Slovenska

Na čo šli 2 % z dane v roku 2016:

V minulom roku sme neboli zaregistrovaní.

Prečo dať daň práve nám:

Svoju činnosť orientujeme na spoluprácu so všetkými vekovými kategóriami v obci ale aj v regióne Horehron.

Poznaním života vo svojom okolí nám výraznou mierou pomáha v riešení miestnych problémov. Problémom našich mladých ľudí je to, že hoci žijú v prostredí, ktoré sa pýši peknou prírodou, bohatými ľudovými tradíciami a pracovitými ľuďmi – je tu veľmi vysoká nezamestnanosť. Existenčné problémy ľudí žijúcich v tejto vidieckej krajine bez externej pomoci vylučujú aj možnosť, aby tu bol vybudovaný kvalitný cestovný ruch, ktorý by mohol ponúknuť panenskú prírodu spojenú s ľudovými tradíciami vo forme ekonomického produktu. Preto mladí ľudia hľadajú možnosti ako skĺbiť to, čo je v tejto oblasti na dosah ruky – šikovná manuálna zručnosť obyvateľov, jedinečné ľudové výrobky, tradičné zvykoslovia a kuchyňa s tým, aby to bolo konkurencieschopné a zaujímavé pre návštevníkov a potenciálnych zákazníkov. Mladí ľudia vidia v riešení tejto problematiky možnosť, aby sa vidiek nevyľudňoval a nestárol, aby mladí ľudia nemuseli cestovať za prácou mimo svojho bydliska, ale aby sa pokúsili nájsť riešenie na získanie živobytia vo svojej obci. Keďže sa to však bez kvalitných ľudských zdrojov na lokálnej úrovni nedá.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda.sk poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Karpatská nadácia

13.03.2017 00:20

Sme východniari a záleží nám na tomto kúsku Slovenska, na ľuďoch, ktorí tu žijú, prírodnom, kultúrnom a historickom dedičstve, ktoré chránime a rozvíjame.

Klub priateľov mestskej hromadnej a regionálnej dopravy

15.02.2017 00:46

Dopravní nadšenci, ktorí pred zošrotovaním zachránili lokomotívu a vozeň legendárnej Viedneskej električke a pokračujú v jej obnove.

Nadácia 858

Nadácia 858

14.02.2017 00:40

Sme tím ľudí, ktorí majú radi Slovensko a ľudí, ktorí v ňom žijú. Sme presvedčení, že naša krajina je tá krajina, ktorá má tendenciu rásť a rozvíjať sa.

migranti, utečenci, Stredozomné more, člny

Nemecký minister: Z Afriky môže tento rok prísť 400 000 migrantov

30.03.2017 10:18

Až 400 000 migrantov by mohlo tento rok podľa nemeckého ministra pre rozvojovú pomoc Gerda Müllera priplávať do Európy cez Stredozemné more.

schody, peniaze, mince, prsty, investovanie, sporenie

Nálada v slovenskej ekonomike sa v marci zhoršila

30.03.2017 09:48

Nálada v slovenskej ekonomike sa v marci zhoršila. Indikátor ekonomického sentimentu klesol na 104,6 bodu.

Antonio Guterres

Šéf OSN prišiel do Iraku posúdiť humanitárnu situáciu

30.03.2017 09:47

Generálny tajomník OSN António Guterres dnes prišiel do Iraku, aby sa tam zaoberal humanitárnou pomocou, ktorú krajina potrebuje.

autobusy

Prešovčanom zakázali protest v Bratislave

30.03.2017 09:30

Občianska iniciatíva Lepší Prešov chce na protestných zhromaždeniach upozorniť na mimoriadne negatívnu dopravnú situáciu v meste.