Sociálnej poisťovni zatiaľ zostáva šéfovať Lopatka

Generálny riaditeľ Sociálnej poisťovne Ľuboš Lopatka, ktorého do funkcie vymenovala vláda Ivety Radičovej, zostáva na svojom poste aj po nástupe vlády Roberta Fica.

Sociálna poisťovňa
Ilustračné foto
Autor: Ľuboš Pilc

„Nemôžem povedať, čo bude o pol roka, o rok, o dva, o tri, ale momentálne sa žiadna zmena nechystá,“ povedal Lopatka na piatkovej tlačovej besede. Ako ďalej uviedol, stretol sa s ministrom práce a sociálnych vecí Jánom Richterom a ich spoločnú diskusiu hodnotí ako korektnú.

„Nevnímam v tom politiku. Snažíme sa o to, aby sme si robili svoju prácu,“ povedal o súčasnom vedení poisťovne. Podľa Lopatku sú Sociálna poisťovňa a politika dve nezlučiteľné veci. „Samotný výkon zákona nemá nič spoločné s politikou,“ dodal Lopatka.

Bývalá vláda schválila vymenovanie Ľuboša Lopatku do funkcie šéfa Sociálnej poisťovne v septembri 2010. Predtým pôsobil ako regionálny riaditeľ pre strednú Európu spoločnosti Mettsä Tissue. Bývalý minister práce a sociálnych vecí Jozef Mihál navrhoval, aby vláda Lopatkovi za výsledky jeho práce na poste šéfa SP priznala odmenu takmer 55,4 tisíc eur. Kabinet Ivety Radičovej však nakoniec o takomto návrhu nerokoval. Bývalá premiérka pritom označila navrhovanú odmenu pre Lopatku za neprimerane vysokú.

Lopatka vo funkcii šéfa poisťovne nahradil Dušana Muňka (Smer), ktorého vláda Ivety Radičovej z tejto pozície odvolala koncom augusta 2010. Ako vtedy po rokovaní vlády informovala premiérka Iveta Radičová, dôvody na odvolanie Muňka boli také závažné, že sa nimi bude zaoberať Úrad boja proti korupcii. Podľa nej by malo ísť o závažné porušenie zákonov v oblasti hospodárenia Sociálnej poisťovne.

Ďalšie články
Euro, peniaze, mince

Šesť DSS vytvorilo vlani úhrnný zisk 6,7 milióna eur

25.04.2014 10:40

Šesť DSS vyprodukovalo spolu za rok 2013 zisk v hodnote 6,7 mil. eur, čo bolo o 22 % viac ako v roku 2012.

Ekonomika, peniaze, graf

S&P znížila úverový rating Ruska, potápa ho ukrajinská kríza

25.04.2014 10:05

Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor's (S&P) znížila hodnotenie úverovej spoľahlivosti Ruska o jeden stupeň na BBB-.

euro, peniaze, sporenie, úver, splátka

MMF posúdi záchranný balík pre Ukrajinu 30. apríla

25.04.2014 09:42

Predstavitelia Medzinárodného menového fondu (MMF) sa stretnú 30. apríla, aby diskutovali o záchrannom balíku pre Ukrajinu.

windows 8.1 Preview

Zisk Microsofu klesol, aj tak však prekonal očakávania

25.04.2014 08:43

Spoločnosť Microsoft zaznamenala v treťom kvartáli hospodárskeho roka mierny pokles zisku. Predaj osobných počítačov totiž naďalej oslaboval.

Ľudia odporúčajú