Madrid pozorne preskúma nový program nákupu dlhopisov

Španielska vláda preskúma podmienky nového programu kupovania dlhopisov z dielne Európskej centrálnej banky (ECB) a na základe starostlivej analýzy rozhodne, či požiada o pomoc z krízového mechanizmu eurozóny. vyhlásila to v piatok španielska vicepremiérka Soraya Saenz de Santamaria.

Euro, peniaze, kalkulačka
Ilustračné foto
Autor: SHUTTERSTOCK

Takéto rozhodnutia nemožno urobiť „cez noc“ uviedla vicepremiérka na pravidelnej tlačovej konferencii. Otázka možného využitia programu ECB v prípade Španielska bude predmetom diskusií na stretnutí ministrov financií eurozóny 14. a 15. septembra na Cypre, dodala predstaviteľka vlády v Madride.

Európska centrálna banka (ECB) vo štvrtok rozhodla, že zadlžené štáty eurozóny podporí novými nákupmi dlhopisov. Prezident ECB Mario Draghi uviedol, že cieľom je obnoviť rovnováhu na dlhopisových trhoch a zabrániť „neodôvodneným“ obavám o budúcnosť spoločnej meny. V rámci programu zameraného na sekundárne trhy si banka nestanovila limit na to, koľko vládnych dlhopisov môže nakúpiť.

Ďalšie články
Diaľnice

Diaľničiari vylúčili Skansku z tendrov na stavbu D3 a R2

17.04.2014 14:10

Národná diaľničná spoločnosť pre kartel jedného z členov vylúčila skupinu Skanska z niektorých užších súťaží.

Plyn, energia, bývanie, oheň

Európa chce rokovať o plyne, Putin dal Kyjevu mesiac na zaplatenie

17.04.2014 14:02

Európska únia súhlasí s rokovaním s Ruskom a Ukrajinou o plyne. Ruský prezident žiada od Kyjeva splatenie dlhu za plyn do mesiaca.

Doláre, euro, rifle, peniaze

Ukrajina prešetruje Sberbank, či nefinancuje separatistov

17.04.2014 11:22

Ukrajina začala vyšetrovať najväčšiu ruskú banku Sberbank. Dôvodom sú podozrenia, že banka pomáha financovať separatistov.

Graf, ekonomika

Slovensko stlačilo deficit pod kľúčovú hranicu tri percentá

17.04.2014 10:15

Slovensko vlani stlačilo deficit verejných financií pod kľúčovú hranicu troch percent výkonu ekonomiky, ako to vyžadujú pravidlá EÚ.

Ľudia odporúčajú