Nový iPhone 5 ťahá Apple k rekordom, na burze i v predaji

Nový smartfón iPhone 5, ktorý spoločnosť Apple predstavila v stredu, sa podľa očakávania stal hitom už v predpredaji a potiahol akcie spoločnosti na úrovne, kde ešte nikdy neboli.

iPhone 5
Nový iPhone 5 predstavili v stredu, v piatok mohli záujemcovia posielať predobjednávky.
Autor: Reuters

V piatok záujemcovia o nový telefón spoločnosti Apple mohli zadať prvé online objednávky, ktoré im zabezpečili, že smarftón dostanú o týždeň. Už po hodine sa na stránke internetového obchodu Apple objavila informácia, že ďalšie objednávky budú vybavené až o dva týždne. Znamená to, že prvá várka telefónov sa vypredala.

Naznačuje to, že záujem o telefón je veľký. Napriek tomu, že Apple nezverejňuje počet telefónov, ktoré dáva do úvodného predaja, je možné porovnať rýchlosť predaja prvých kusov tohtoročnej novinky s minuloročnou. Prvá vlna telefónov iPhone 4S sa pred rokom sa v internetovom obchode Apple „minula“ za 22 hodín.

Onedlho aj dvaja z troch najväčších operátorov v USA – Verizon a AT&T posunuli dodanie telefónov najmenej o týždeň.

Kto nestihol prvé online objednávky, môže telefón získať priamo v obchodoch, ktoré ho začnú predávať 21. septembra. Ako tradične, pred obchodmi Apple sa očakávajú dlhé rady.

Uvedenie nového telefónu ťahá hodnotu akcií Apple hore. Počas piatkového obchodovania sa cena akcií priblížila k 700-dolárovej hranici. Neskôr z maxima 696,98 dolárov korigovala cena na úroveň 690 dolárov.

Apple začne predávať nový iPhone 21. septembra v deviatich krajinách. Ďalšie budú nasledovať 28. septembra, medzi nimi je aj Slovensko.

Súvisiace články:

Plyn

Rusko-slovenská spolupráca v energetike bude pokračovať

06.05.2015 16:56

Rusko-slovenská spolupráca v oblasti energetiky bude pokračovať, či už v oblasti plynárenstva alebo jadrovej energetiky.

peniaze, eurá

Príjmy zo zdravotného poistenia dosiahli takmer 4 miliardy eur

06.05.2015 15:59

Ekonomicky aktívne osoby a štát odviedli za minulý rok do zdravotných poisťovní na poistnom celkovo 3,98 mld. eur.

hypermarket, pokladňa, blok, Tesco, obchod

Marcové tržby obchodníkov boli vyššie ako vlani

06.05.2015 14:37

Tržby v slovenskom maloobchode po slabom úvode roka v marci opäť vzrástli. Medziročne boli vyššie o 1,9 %.

Ľudovít Kaník

Kaník na šéfa NKÚ podporil Žilinku, nie Frešovho kandidáta

06.05.2015 19:19

Poslanec NR SR za SDKÚ Ľudovít Kaník nepodporí na post predsedu NKÚ Karola Mitríka, čo je kandidát straníckeho predsedu Pavla Freša, ale kandidáta Maroša Žilinku.

Angela Merkelová a Vladimir Putin.

Merkelová bude v nedeľu v Moskve rokovať s Putinom

06.05.2015 19:12

Nemecká kancelárka Angela Merkelová bude počas nedeľňajšej návštevy Moskvy rokovať s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

Ukrajina, tank, vojak, sterľba, zbraň, proruskí separatisti

Schôdzka kontaktnej skupiny odštartovala novú etapu riešenia krízy na Ukrajine

06.05.2015 18:40

V konštruktívnom duchu v stredu podľa účastníkov rokovaní v bieloruskom Minsku zasadala kontaktná skupina pre ukrajinskú krízu.

Lucia Nicholsonová

Zákon o rodine je protiústavný, tvrdí SaS

06.05.2015 18:31

Návrh novely zákona o rodine považuje strana Sloboda a Solidarita (SaS) za protiústavný a v rozpore s Medzinárodným dohovorom o ochrane ľudských práv a slobôd.