Briti neholdujú cudzím jazykom

Deväť z desiatich britských zamestnancov nie je schopných komunikovať v niektorom z cudzích jazykov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnila jedna britská spoločnosť na sprostredkovanie práce.

Iba jeden z desiatich vie narátať do dvadsať v inom jazyku než v angličtine. Pozdraviť niekoho vo francúzštine vie menej než polovica opýtaných, vyplýva z prieskumu spoločnosti Office Angels, ktorého sa zúčastnilo 1500 ľudí.

Každý piaty opýtaný sa domnieval, že francúzska veta „Quelle heure est-il?“ (Koľko je hodín) znamená „Aký je dnes deň?“. Približne osem z desiatich britských zamestnancov zastáva názor, že takmer každý cudzinec už je schopný hovoriť po anglicky a tak nemajú veľký záujem učiť sa iné jazyky.

Najlepšie znalosti cudzích jazykov majú ľudia z Londýna, Manchestru alebo škótskeho Edinburghu. Najmenej jedným cudzím jazykom tu hovorí 40 percent obyvateľov.

mroš šefčovič, energetická únia

EÚ má nakročené k splneniu klimatických cieľov na rok 2020

01.02.2017 16:37

Európska únia ako celok úspešne smeruje k naplneniu klimatických cieľov, ktoré si stanovila na rok 2020, uviedla dnes Európska komisia vo svojej druhej správe o stave Energetickej únii.

fico, tusk, juncker, summit, bratislava

Do Ríma vedie z Bratislavy priveľa ciest

20.09.2016 07:00

Bratislavská cestovná mapa bude mať inventúru v marci vo Večnom meste. Lídri štátov EÚ si na summite sľúbili jednotu a záujem pokračovať v európskom projekte.

summit, bratislava, eú, vlajky

Mladí musia dostať šancu pracovať, zhodli sa lídri únie

19.09.2016 13:30

Kým v politických otázkach európski lídri niekedy ťažšie hľadajú prienik, pri ekonomických sú jednotnejší. Viac pracovných miest by mal priniesť investičný fond.

NATO, vojaci

Cez Slovensko sa budú opäť presúvať spojenci s technikou

27.03.2017 10:02

Cez územie Slovenska sa bude tento týždeň opäť presúvať vojenská technika. Pôjde spolu o 15 cestných tranzitov spojeneckých ozbrojených síl.

Česko, koruna, mena, peniaze

Zvýšenie sily českej koruny očakávajú ekonómovia už v apríli

27.03.2017 10:00

Devízové ​​intervencie ukončí Česká národná banka zrejme už v apríli, vyplýva z odhadov viacerých českých analytikov.

navaľný, rusko, protest

EÚ a USA odsúdili zadržanie protestujúcich proti korupcii v Rusku

27.03.2017 09:47

V policajnej cele skončil aj organizátor protestov, opozičný líder Alexej Navaľnyj. S výzvou prepustiť zadržaných demonštrantov sa na Rusko obrátili USA aj EÚ.

londýn, útok, terorista

Útočník z Londýna použil WhatsApp, firma by mala polícii pomôcť

27.03.2017 09:38

Útočník z londýnskeho Westminsteru Khalid Masood poslal niekoľko minút pred svojím útokom v stredu textovú správu cez WhatsApp.