Televízia na dne

KOMENTÁR: Loď sa potápa ku dnu a kapitán namiesto toho, aby pumpoval vodu z lode, kričí, že za všetko môžu mafiáni na brehu. Tak vyzerá situácia v Slovenskej televízii, ktorej občania platia každý mesiac sto korún. Stredajší výstup generálneho riaditeľa STV Štefana Nižňanského a jeho pravej ruky Juraja Dobiša prekvapil.

Štefan Nižňanský
Štefan Nižňanský.
Autor:

Namiesto použitia argumentov, čísel a faktov proti tvrdeniam dvoch vyhodených riaditeliek, že obaja loď STV kormidlujú na ekonomické dno, obvinili svojich kritikov z mafiánskych praktík a vyhrážania sa. Naplnila sa biblicko-populistická poučka: Kto do teba faktmi, ty doňho urážkami.

Dobiš, ktorému kryje chrbát najmä Slovenská národná strana, povedal, že za ním prišiel človek a mal pritom za opaskom pištoľ. Chudák Dobiš sa preľakol, ale tlaku odolal a zákazky pre kovboja nepodpísal. Pištoľník sa mu údajne aj ospravedlnil. Kto by neveril takej historke, najmä keď pár minút predtým Dobiš nehovoril pravdu o svojich prešľapoch. Zamlčal, že neoprávnene podpísal zmluvu s dodávateľskou firmou.

Niektorým členom Rady STV došla trpezlivosť s Nižňanským a Dobišom. Za deväť mesiacov riaditeľ nebol schopný predložiť ani jeden dôležitý dokument do budúcnosti. Zopár členov tak pripravilo na dnes návrh na jeho odvolanie. Veľmi asi nepochodia, lebo v rade je patová situácia. Robert Fico totiž popri nekonečných vojnách proti veterným mlynom neustrážil, čo sa v STV deje. Smer stratil v Mlynskej doline kontrolu. Opraty a finančné toky v STV pevne držia SNS a HZDS. Pod ich kormidlom sa však televízia zmenila na Noemovu archu, v ktorej je priveľa veľkých zvierat, ktoré potrebujú veľa žrať.

Hanba za vysielanie a dlžoby verejnej televízie však padne na najsilnejší Smer a premiéra. Ak je Fico dostatočne silný šéf vlády, ako sa prejavuje navonok, tak by si mal spraviť v televízii poriadok. Ale tých premiérových silných rečí už bolo…

Súvisiace články:

Dáša Čejková

Skvelá perspektíva staroby

17.12.2008 16:50

STĹPČEK Dáše Čejkovej: Je to tak, dátum odchodu do dôchodku sa každým dňom vzďaľuje. Napriek tomu verím, že nás čaká skvelá budúcnosť.

Martin Hric

Kožuchy

17.12.2008 15:49

KONEČNE Martina Hrica: Tak HZDS splnilo sľub. Zozbieralo 11 miliónov a "vyviedlo" ich z účtovníctva.

Mikolaj

Súkromník = nepriateľ

17.12.2008 12:28

MYSLÍM SI: Minister školstva Mikolaj pokračuje vo filozofii Ficovej vlády dostať pod kontrolu nielen verejné zdroje, ale aj čisto súkromné peniaze.

NATO, vojaci

Cez Slovensko sa budú opäť presúvať spojenci s technikou

27.03.2017 10:02

Cez územie Slovenska sa bude tento týždeň opäť presúvať vojenská technika. Pôjde spolu o 15 cestných tranzitov spojeneckých ozbrojených síl.

Česko, koruna, mena, peniaze

Zvýšenie sily českej koruny očakávajú ekonómovia už v apríli

27.03.2017 10:00

Devízové ​​intervencie ukončí Česká národná banka zrejme už v apríli, vyplýva z odhadov viacerých českých analytikov.

navaľný, rusko, protest

EÚ a USA odsúdili zadržanie protestujúcich proti korupcii v Rusku

27.03.2017 09:47

V policajnej cele skončil aj organizátor protestov, opozičný líder Alexej Navaľnyj. S výzvou prepustiť zadržaných demonštrantov sa na Rusko obrátili USA aj EÚ.

londýn, útok, terorista

Útočník z Londýna použil WhatsApp, firma by mala polícii pomôcť

27.03.2017 09:38

Útočník z londýnskeho Westminsteru Khalid Masood poslal niekoľko minút pred svojím útokom v stredu textovú správu cez WhatsApp.