Trnava stavia byty pre sociálne slabších

Nájomné byty pre sociálne slabších občanov stavia mesto Trnava na Coburgovej ulici, ktorá je známa väčšou koncentráciu rómskeho obyvateľstva.

Stavba, bývanie, reality
Ilustračné foto
Autor: Pravda

"Pôjde o 24 bytov,“ informoval hovorca radnice Pavol Tomašovič. Náklady na výstavbu predstavujú približne 40 miliónov korún. Prostriedky pochádzajú prevažne zo Štátneho fondu rozvoja bývania, ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja, menšia časť je z rozpočtu mesta.

Bytovky budú dobudované do konca budúceho roka. Dva mesiace pred dostavbou stanoví mestský parlament podmienky, za akých byty záujemcom pridelí, povedal Tomašovič. Dodal, že by bolo zbytočné určovať ich už teraz, pretože občania musia v žiadosti predložiť aktuálne doklady týkajúce sa napríklad príjmov.

Ďalšie články
majcichov,  Tomáš Dobrovodský, rybári, ryby, voda, rieka

V Trnávke uhynuli všetky ryby. Návrat potrvá roky

09.04.2014 12:00

Zakalená voda, zafarbená ako kakao, vyhubila podľa rybárov v potoku Trnávka takmer všetok život. Na 10-kilometrovom úseku medzi obcami Zeleneč a Hoste skapala asi tona rýb.

Skalica, kúria, trdelník

Kolísku skalického trdelníka obnovia

25.03.2014 12:30

Gvadányiho kúria je miesto, odkiaľ sa pred 200 rokmi začala šíriť vôňa skalického trdelníka. Bol prvým naším výrobkom s ochranným zemepisným označením.

maliar, Ernest Kocsis

Maľuje obrazy menšie ako hrášok

11.02.2014 12:00

Možno ste na obrázkoch Ernesta Kocsisa aj vy. Zachytení na skici ako cestujúci v autobuse, ktorých pohľady poskakujú ako ranné lúče po hrboľatej rovine Podunajska.

archeológia, kov, mince, Boleráz

Policajti objavili historický poklad

04.02.2014 15:52, aktualizované: 17:55

Podľa polície ide o archeologický nález storočia. U 22-ročného mladíka, ktorý s detektorom kovov prečesával okolie železničnej trate pri Šelpiciach, našli predmety z praveku či novoveku.

Ľudia odporúčajú