Trnava stavia byty pre sociálne slabších

Nájomné byty pre sociálne slabších občanov stavia mesto Trnava na Coburgovej ulici, ktorá je známa väčšou koncentráciu rómskeho obyvateľstva.

Stavba, bývanie, reality
Ilustračné foto
Autor: Pravda

"Pôjde o 24 bytov,“ informoval hovorca radnice Pavol Tomašovič. Náklady na výstavbu predstavujú približne 40 miliónov korún. Prostriedky pochádzajú prevažne zo Štátneho fondu rozvoja bývania, ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja, menšia časť je z rozpočtu mesta.

Bytovky budú dobudované do konca budúceho roka. Dva mesiace pred dostavbou stanoví mestský parlament podmienky, za akých byty záujemcom pridelí, povedal Tomašovič. Dodal, že by bolo zbytočné určovať ich už teraz, pretože občania musia v žiadosti predložiť aktuálne doklady týkajúce sa napríklad príjmov.

 
 
Tibor Mikuš

Mikuš podpísal predaj nemocníc v Dunajskej Strede a Galante

22.04.2015 16:00

Predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš podpísal zmluvu o predaji akcií nemocníc v Dunajskej Strede a Galante spoločnosti Svet zdravia finančnej skupiny Penta.

nôž, vražda, vrah, smrť, obeť, rezanie, útok, čepeľ

Dôchodca z Partizánskeho naháňal ženu s nožom v ruke

13.04.2015 10:48

Dôchodca sa s nožom v ruke vyhrážal svojej manželke, skončil vo väzbe.

Peter Bročka

Radnica v Trnave si objednala protikorupčný audit

01.04.2015 10:35

Výstupom bude auditová správa, ktorá poukáže na slabé miesta samosprávy v oblastiach citlivých na korupčné správanie.

Veľká Británia, voľby

Briti volia nový parlament, prieskumy naznačujú tesný výsledok

07.05.2015 08:19

Vo Veľkej Británii sa ráno začali voľby. Prieskumy sľubovali vyrovnaný súboj medzi konzervatívcami a labouristami i úspech škótskych nacionalistov.

Rusko, zbrane, tank

Moskva dúfa, že jej zbrane prebudia Západ

07.05.2015 08:05

"Bude to najväčšia prehliadka úplne nových moderných zbraní v v novodobých ruských dejinách," hovorí ruský minister obrany Sergej Šojgu o oslavách v Moskve.

David Cameron

David Cameron sa cíti premiérom na desať rokov

07.05.2015 07:57

Dvakrát vyhrať voľby mu stačí. Po desiatich rokoch pri moci by sa určite vzdal kormidla štátu. "V roku 2020 by nastal čas na nové vedenie krajiny," povedal David Cameron.

rubeľ, Rusko, Moskva

Inflácia v Rusku po deviatich mesiacoch začína klesať

07.05.2015 07:18

Medziročná miera inflácie v Rusku v apríli prvýkrát za deväť mesiacov klesla. Spotrebiteľské ceny sa medziročne zvýšili o 16,4 %.