Trnava stavia byty pre sociálne slabších

Nájomné byty pre sociálne slabších občanov stavia mesto Trnava na Coburgovej ulici, ktorá je známa väčšou koncentráciu rómskeho obyvateľstva.

Stavba, bývanie, reality
Ilustračné foto
Autor: Pravda

"Pôjde o 24 bytov,“ informoval hovorca radnice Pavol Tomašovič. Náklady na výstavbu predstavujú približne 40 miliónov korún. Prostriedky pochádzajú prevažne zo Štátneho fondu rozvoja bývania, ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja, menšia časť je z rozpočtu mesta.

Bytovky budú dobudované do konca budúceho roka. Dva mesiace pred dostavbou stanoví mestský parlament podmienky, za akých byty záujemcom pridelí, povedal Tomašovič. Dodal, že by bolo zbytočné určovať ich už teraz, pretože občania musia v žiadosti predložiť aktuálne doklady týkajúce sa napríklad príjmov.

Trnava, mestská veža

Trnavčania si bránia sídlisko, ďalších neprispôsobivých nechcú

19.01.2015 09:50

Ľudia zo sídliska Linčianska sa obávajú príchodu ďalších neprispôsobivých spoluobčanov do bytov, ktoré majú vzniknúť prestavbou bývalého hotela Trnavan.

Komunálne voľby 2014, Peter Bročka

Trnavský primátor Bročka dal pre miestne voľby podnet na prokuratúru

16.01.2015 12:45

V Trnave niekto po skončení volieb odpečatil škatule s hlasovacími lístkami. Jeden z vedúcich zamestnancov mestského úradu odchádza.

trnava, kráľovská fontána, námestie, zavlažovanie, voda,

Trnava podporí projekty, ktoré zmiernia horúčavy

15.01.2015 14:00

Vedci Slovensku predpovedajú, že do roku 2100 stúpne priemerná teplota o štyri stupne. Obyvatelia Popradu tak budú mať asi také počasie, ako má dnes Komárno.

PPP, most, Dunaj, D4, R7

Súkromná diaľnica nebude pre vodičov zadarmo

30.01.2015 20:00

Za prejazd bratislavským diaľničným obchvatom a rýchlocestou R7 z Prievozu do Holíc budú kamióny pravdepodobne platiť. Osobné autá zrejme nie.

Barack Obama

Obama odštartoval akciu lekárskeho výskumu ľudskej DNA

30.01.2015 19:43

Americkí vedci chcú vytvoriť databázu vzoriek DNA získaných od milióna ľudí, od ktorých analýzy si sľubujú lepšie pochopenie vzniku ľudských chorôb.

kladivko, spravodlivosť

Starostu a poslancov Hodejova nevzali do väzby

30.01.2015 18:38

Sudca v Banskej Bystrici nevzal do väzby starostu a troch poslancov obce Hodejov v okrese Rimavská Sobota stíhaných za korupciu a prepustil ich zo zadržania.

Miroslav Lajčák

Lajčák hovoril s Bidenom o kríze na Ukrajine

30.01.2015 18:34

Minister zahraničných vecí sa stretol vo Washingtone s viceprezidentom USA Joem Bidenom a diskutovali o názoroch Slovenska na ukrajinskú krízu.