Najlepšie na Slovensku separujú odpad Mikulášania

Najlepšie na Slovensku separujú odpad obyvatelia Liptovského Mikuláša. Mesto bolo spomedzi tisícky hodnotených miest a obcí ocenené ako najlepšie separujúca obec za rok 2011.

„Sme hrdí na toto ocenenie, poďakovanie za tento úspech patrí v prvom rade tým občanom, ktorí zodpovedne separujú odpady,“ povedal liptovskomikulášsky primátor Alexander Slafkovský. Podľa neho dôležitú úlohu pri triedení a zhodnocovaní odpadu zohrávajú aj mestské Verejnoprospešné služby. „Separovaný odpad musia pretriediť, a čo je najdôležitejšie, nájsť preň konečného odberateľa. Je to veľmi zodpovedná úloha,“ dodal.

Mikuláš sa venuje a zabezpečuje zber separovaného odpadu od roku 1994, aktuálne sa mesto chystá doplniť a vymeniť separačné kontajnery. „V najbližšom období budú v meste doplnené kontajnery v lokalitách, kde ich je nedostatok a tie nevyhovujúce budú vymenené za nové,“ povedala vedúca útvaru životného prostredia mestského úradu Iveta Klepáčová.

Popri titule najlepšie separujúceho mesta na Slovensku získal Liptovský Mikuláš aj finančnú odmenu dva a pol tisíc eur. Všetkých viac ako tisíc hodnotených obcí a miest spolupracuje s organizáciou Envi-Pak v projekte podpory separácie odpadov a osvety medzi obyvateľmi.

Ďalšie články
arnold, orol,

Orol Arnold sa vracia, partnerka už zdobí hniezdo

15.04.2014 14:00

Už len päť až osem dní a najsledovanejší orol Arnold by mohol byť doma. Za sebou má dve tretiny trasy, ktorú na jeseň preletel na africké zimovisko.

tuje, Martin

Tuje v Martine prekážali múzeu aj mestu

13.04.2014 17:00

Viac ako 80 stromov a kríkov dalo vyrúbať mesto Martin pred Slovenským národným múzeom. Martinčania výrub zväčša kritizujú, park považovali za kolorit.

Sirotársky kostol, Žilina

Plány žilinského kostola objavili v Paríži

09.04.2014 16:00

Žilinskej architektke Zuzane Grúňovej sa podaril zaujímavý objav. Na webovom portáli Národnej knižnice vo Francúzsku našla pôvodné plány Sirotárskeho kostola s kláštorom.

Ružomberok

Ružomberok podá žalobu ohľadne pozemkov pod Auparkom

08.04.2014 14:15

Ružomberok podá žalobu smerujúcu k opätovnému získaniu vlastníckych práv k pozemkom, na ktorých mal v centre stáť Aupark. Schválili to mestskí poslanci.

Ľudia odporúčajú