Nesrovnal predloží poslancom pôvodné nariadenie o hazarde

Petičný výbor zložený zo starostov mestských častí na čele s primátorom sa vo štvrtok stretol, aby prediskutoval ďalší postup pri všeobecne záväznom nariadení (VZN) o zákaze hazardu.

Petičný výbor poveril primátora, aby opätovne predložil pôvodný návrh VZN na rokovanie mestského zastupiteľstva. Návrh jeho znenia vznikol na základe petície za plošný zákaz hazardu.

„Bola by škoda, aby sa celá takmer dvojročná práca petičného výboru a vôľa viac ako 130-tisíc Bratislavčanov zmarila pre jeden chýbajúci hlas. Chcem, aby sme o tomto návrhu hlasovali opäť,“ povedal primátor.

Starostovia sa zhodli, že primátor má VZN predložiť tak, ako bolo pôvodne navrhnuté. Podľa ich názoru je ďalej na poslancoch, či počas rokovania zastupiteľstva podajú pozmeňovacie návrhy, o ktorých sa bude hlasovať. Zároveň však podotkli, že optimálne by bolo schváliť úplný zákaz a nezamotávať sa do „vývrtky výnimiek". Podľa primátora je hlasovanie o tej istej veci dvakrát po sebe v súlade s rokovacím poriadkom.

Na mestskom zastupiteľstve v polovici februára hlasovalo zo 41 prítomných poslancov za zákaz hazardu 24 poslancov, piati sa zdržali a dvanásť nehlasovalo. Proti nebol nikto.

Poslanci, ktorí presadzujú prísnu reguláciu namiesto plošného zákazu, tvrdia, že primátor môže predložiť návrh VZN v nezmenenom znení, čím vyhovie požiadavke občanov, ktorí podpísali petíciu, aj požiadavke petičného výboru. Upraviť musí len znenie uznesenia tak, aby bolo rozdelené do štyroch samostatných bodov.

Návrh ustanovoval, že na celom území Bratislavy nemožno umiestniť herňu v hoteloch, moteloch, penziónoch, druhou kategóriou boli budovy pre obchod a služby, treťou budovy pre kultúru a na verejnú zábavu. Posledná kategória boli bytové domy. Zastupiteľstvo vo februári neschválilo možnosť, aby VZN rozdelili na štyri časti, o každej by poslanci hlasovali zvlášť.

Čítajte viac

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

dubravka, nájomné byty

Poslanci opäť žiadajú zastaviť výstavbu nájomných bytov v Dúbravke

30.03.2017 08:00

Bratislavskí poslanci opäť žiadajú primátora Nesrovnala, aby zastavil výstavbu 68 náhradných nájomných bytov pre ľudí z reštituovaných domov v Dúbravke.

primacialny palac, mestske zastupitelstvo,

Obvinený bratislavský starosta Milan J. pozastavil členstvo v poslaneckom klube

29.03.2017 14:31

Obvinený starosta bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves Milan J. pozastavil členstvo v poslaneckom klube bratislavského mestského zastupiteľstva.

Vyhodené spotrebiče

V Ružinove sa môžete prihlásiť do zberu starých elektrospotrebičov

29.03.2017 14:25

Zbaviť sa zadarmo starých elektrospotrebičov sa môžu obyvatelia bratislavskej mestskej časti Ružinov. Nahlásiť sa je treba do 5. apríla.

migranti, utečenci, Stredozomné more, člny

Nemecký minister: Z Afriky môže tento rok prísť 400 000 migrantov

30.03.2017 10:18

Až 400 000 migrantov by mohlo tento rok podľa nemeckého ministra pre rozvojovú pomoc Gerda Müllera priplávať do Európy cez Stredozemné more.

schody, peniaze, mince, prsty, investovanie, sporenie

Nálada v slovenskej ekonomike sa v marci zhoršila

30.03.2017 09:48

Nálada v slovenskej ekonomike sa v marci zhoršila. Indikátor ekonomického sentimentu klesol na 104,6 bodu.

Antonio Guterres

Šéf OSN prišiel do Iraku posúdiť humanitárnu situáciu

30.03.2017 09:47

Generálny tajomník OSN António Guterres dnes prišiel do Iraku, aby sa tam zaoberal humanitárnou pomocou, ktorú krajina potrebuje.

autobusy

Prešovčanom zakázali protest v Bratislave

30.03.2017 09:30

Občianska iniciatíva Lepší Prešov chce na protestných zhromaždeniach upozorniť na mimoriadne negatívnu dopravnú situáciu v meste.