Mesto je pripravené pomôcť Vrakuni pri riešení drogovej trestnej činnosti

Hlavné mesto je pripravené pomôcť bratislavskej mestskej časti Vrakuňa pri riešení drogovej trestnej činnosti, ktorá najviac sužuje túto lokalitu, v rámci svojich možností.

pentagon, podunajske biskupice
Pentagon je zaužívané pomenovanie obytného domu v mestskej časti Bratislava - Vrakuňa na Stavbárskej ulici 34 - 42. V minulosti sa objekt stal neslávne známym ako útočisko kriminálnikov a drogových priekupníkov.
Autor: ,

Vrakunský starosta Martin Kuruc ešte v decembri 2016 požiadal magistrát hlavného mesta o pravidelné hliadkovanie príslušníkmi mestskej polície, teda dvoch policajtov v teréne, ktorí by moni­torovali len objekt Pentagonu a jeho okolie.

"Požiadavku starostu Vrakune Martina Kuruca hlavné mesto zodpovedne posudzuje a hľadá v rámci svojich možností a kompetencií také riešenie, ktoré bude čo najviac v prospech Bratislavčanov žijúcich v tejto lokalite,“ uviedla hovorkyňa magistrátu Zuzana Onufera. Verejný poriadok vo Vrakuni je podľa jej slov zo strany mestskej polície zabezpečovaný pravidelnými motohliadkmi, ako aj okrskármi.

Čítajte viac

Dlhoročný problém kriminality a neporiadku v objekte Pentagonu je podľa mesta v kompetencii štátnej polície. Ide o problémovú lokalitu a riešenie tohto problému si vyžaduje súčinnosť a aktívny prístup všetkých zainteresovaných strán. Magistrát hlavného mesta tak reagoval na slová starostu Kuruca, ktorý sa v stredu 1. marca vyjadril, že dlhoročný problém kriminality a neporiadku v Pentagone nerieši magistrát mesta takmer vôbec.

„Denne tu čistíme smeti na mestských pozemkoch, lebo mesto sa o to nestará. Vynakladáme finančné prostriedky na to, aby sme mohli odstraňovať tento neporiadok, lebo v okolí Pentagonu žije 98 percent slušných ľudí, ktorí doplácajú na dve percentá tých neprispôsobivých,“ povedal Kuruc. Dodal, že magistrát prisľúbil, že požiadavku na hliadkovanie Pentagonu dvoma príslušníkmi mestskej polície zahrnie do plánu rokovania mestského zastupiteľstva.

Martin Kuruc plánuje zaplatiť súkromnej bezpečnostnej službe (SBS), ktorá bytový dom a jeho okolie bude monitorovať 24 hodín denne, a to minimálne dvoma SBS-kármi. Na SBS-ku chce vyčleniť stotisíc eur v rozpočte mestskej časti a tento návrh predloží vrakunským poslancom na najbližšom zasadnutí miestneho zastupiteľstva.

Pentagon je zaužívané pomenovanie obytného domu v mestskej časti Bratislava – Vrakuňa na Stavbárskej ulici 34 – 42, ktorý postavili v rokoch 1970 až 1972, a tvorí ho 450 bytových jednotiek. V minulosti sa objekt stal neslávne známym ako útočisko kriminálnikov a drogových priekupníkov.

dubravka, nájomné byty

Poslanci opäť žiadajú zastaviť výstavbu nájomných bytov v Dúbravke

30.03.2017 08:00

Bratislavskí poslanci opäť žiadajú primátora Nesrovnala, aby zastavil výstavbu 68 náhradných nájomných bytov pre ľudí z reštituovaných domov v Dúbravke.

primacialny palac, mestske zastupitelstvo,

Obvinený bratislavský starosta Milan J. pozastavil členstvo v poslaneckom klube

29.03.2017 14:31

Obvinený starosta bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves Milan J. pozastavil členstvo v poslaneckom klube bratislavského mestského zastupiteľstva.

Vyhodené spotrebiče

V Ružinove sa môžete prihlásiť do zberu starých elektrospotrebičov

29.03.2017 14:25

Zbaviť sa zadarmo starých elektrospotrebičov sa môžu obyvatelia bratislavskej mestskej časti Ružinov. Nahlásiť sa je treba do 5. apríla.

migranti, utečenci, Stredozomné more, člny

Nemecký minister: Z Afriky môže tento rok prísť 400 000 migrantov

30.03.2017 10:18

Až 400 000 migrantov by mohlo tento rok podľa nemeckého ministra pre rozvojovú pomoc Gerda Müllera priplávať do Európy cez Stredozemné more.

schody, peniaze, mince, prsty, investovanie, sporenie

Nálada v slovenskej ekonomike sa v marci zhoršila

30.03.2017 09:48

Nálada v slovenskej ekonomike sa v marci zhoršila. Indikátor ekonomického sentimentu klesol na 104,6 bodu.

Antonio Guterres

Šéf OSN prišiel do Iraku posúdiť humanitárnu situáciu

30.03.2017 09:47

Generálny tajomník OSN António Guterres dnes prišiel do Iraku, aby sa tam zaoberal humanitárnou pomocou, ktorú krajina potrebuje.

autobusy

Prešovčanom zakázali protest v Bratislave

30.03.2017 09:30

Občianska iniciatíva Lepší Prešov chce na protestných zhromaždeniach upozorniť na mimoriadne negatívnu dopravnú situáciu v meste.