Šesť krajských miest zmení svojho primátora, pravica si pohoršila

Súboj o primátora Košíc má jasného víťaza. Je nim exminister zdravotníctva Richard Raši zo Smeru s podporou strany Most. K víťazstvu mu už zablahoželi aj jeho protikandidáti, nezávislý Marek Kažimír, a nominant koaličných strán František Knapík.

28.11.2010 02:17 , aktualizované: 14:52
Richard Raši Foto:
Novým primátorom Košíc sa stal Richard Raši.
debata (15)

Raši získal z 22 929 hlasov pred Knapíkom, ktorý získal 20 763 hlasov a Marekom Kažimírom, ktorý dostal 15 148 hlasov. „S tímom, ktorý mi pomáhal v tomto boji, sa pokúsim urobiť to, aby tu po nás ostalo niečo pozitívne. Chcem napĺňať volebný program, uznávam, že jeho výsledky sa prejavia v dlhšom časovom horizonte, povedal Raši. Svoje víťazstvo "v kútiku duše očakával“. V meste sa chystá vyriešiť parkovanie, parkovacie domy by mali vyrásť na sídliskách a chystá aj diferencovanie cien parkovného pre Košičanov a návštevníkov. Od prvého dňa sa chystá pustiť do riešenia časového stresu z investičných projektov, ktoré je potrebné dokončiť do projektu Európske hlavné mesto kultúry 2013. Neslávne známe sídlisko Luník IX sa podľa Rašiho nedá zbúrať, problém budú riešiť motiváciou pre prispôsobivých obyvateľov a represiami pre neprispôsobivých podľa príkladu okolitých obcí a medzinárodných skúseností.

Priebežne sledujte výsledky volieb

„Chcem sa poďakovať voličom, ale aj všetkým Košičanom, ktorí prišli voliť, pretože sa zdá, že účasť bude vyššia, než sme predpokladali a je dobré, ak sa o tých, ktorí majú v budúcnosti viesť mesto, rozhodne čo najvyšším počtom voličov,“ doplnil nový košický primátor.

Prešov povedie naďalej Hagyari

Primátorské voľby v Prešove vyhral súčasný primátor Pavel Hagyari (nezávislý), ktorý získal celkom 15 479 hlasov.

V súťaži o primátorskú stoličku skončil na druhom mieste poslanec Národnej rady SR Ondrej Matej (SDKÚ, SaS, KDH, Most-Híd) s 5669 hlasmi, tretí sa umiestnil Milan Laca (Smer, HZDS, SNS, HZD), ktorý získal 4004 hlasov.  Ako štvrtý v poradí skončil Anton Bidovský (nezávislý) s 1071 hlasmi a 484 hlasov dali voliči nezávislej kandidátke Marte Kollárovej.

Vo všetkých volebných okrskoch bolo v zoznamoch zapísaných spolu 74 096 oprávnených voličov. V meste Prešov zaznamenali volebnú účasť 36,62 percenta.

Pavel Hagyari (vľavo), súčasný primátor mesta... Foto: TASR
Pavel Hagyari Pavel Hagyari (vľavo), súčasný primátor mesta Prešov, oslavuje opätovné zvolenie do tejto funkcie vo volebnej centrále.

Problémom Prešova sú neprispôsobiví obyvatelia, Ha­gyari tvrdí, že neplatičov podľa zákona vysťahujú. Primátor sa pri problémoch chystá spolupracovať s rómskymi iniciatívami. Samotný Prešov má asi desaťpercentnú nezamestnanosť. V meste dokončili priemyselný park, pripravujú sa ďalšie dva aj výstavba niekoľkých obchodných centier. Malo by tak vzniknúť tri- až štyritisíc pracovných miest. Podľa vyjadrení vlády by sa v priebehu 18 mesiacov mali pripraviť dva obchvaty Prešova a Hagyari verí, že budú dokončené do troch rokov.

Ondrej Matej nevníma výsledok komunálnych volieb ako výraznú prehru, napriek tomu, že skončil na druhom mieste za Pavlom Hagyarim (nezávislý).  „Predbežné výsledky hovoria o tom, že súčasný pán primátor potvrdil svoju pozíciu a patrí sa mu týmto zagratulovať k volebnému výsledku. Uvidíme, čo život prinesie ďalej a či táto voľba Prešovčanom bude v budúcnosti prospešná,“ zhodnotil Matej. Dodal, že stále pôsobí v politike ako poslanec NR SR a bude ďalej pôsobiť v prospech občanov Prešova.

Po tom, ako Matej v sobotu popoludní odvolil vo svojom volebnom obvode, vyjadril sa aj ku kampani, ktorá prebiehala v meste pred voľbami. „Myslím si, až na ten záver, keď sa objavil v schránkach čudný list, ktorý považujem za úbohé gesto zrejme jedného z kandidátov, bola kampaň primeraná súčasnej dobe a súčasnej situácii v štáte,“ dodal

Pravica v Bystrici zlomila prekliatie

K výmene na radnici došlo aj v Banskej Bystrici, kde vyhral nezávislý kandidát s podporou pravicových strán Peter Gogoľa. Stane sa tak prvýkrát od roku 1989, že v tomto meste bude primátorom pra­vičiar. Ľubomír Vážny (Smer) už priznal porážku.

Kandidát Peter Gogola sa vo svojom volebnom... Foto: SITA
Peter Gogola Kandidát Peter Gogola sa vo svojom volebnom štábe dozvedá, že podľa priebežného sčítavania hlasov by sa v sobotňajších komunálnych voľbách mal stať novým primátorom Banskej Bystrice.

Gogola z 25 855 p­latných hlasov získal 13 843. Na druhom mieste skončil s 10 443 hlasmi exminister dopravy Ľubomír Vážny, ktorý kandidoval za koalíciu Smer-SD – SNS – ĽS-HZDS. Ostatní štyria kandidáti získali minimálne počty hlasov – tretí v poradí 848 a štvrtý v poradí 210. Agentúru SITA informovala hovorkyňa banskobystrického primátora Monika Pastuchová.

Gogola uviedol, že prvé kroky v kresle primátora budú smerovať k stretnutiu so zamestnancami mestského úradu. „Chcem s nimi hovoriť o svojej vízii, chcem ich nadchnúť svojou víziou, aby pochopili, že tento úrad je pre občanov, nie naopak.“

Banskobystričanom chce dať jasný signál, že primátor je tu pre nich, je pripravený s nimi komunikovať, počúvať a riešiť ich problémy. „Takže vymyslím spôsob, ako dať priestor občanom, aby sa so mnou mohli osobne stretnúť.“  Gogola dodal, že určite bude tiež chcieť, "aby bola dobrá cyklotrasa z Banskej Bystrice do Zvolena.

Aj Banskú Bystricu trápi parkovanie, ako všetky veľké mestá, konštatoval. Podľa neho nie je šťastným riešením budovať parkoviská na úkor zelene, chce skôr vytvárať partnerstvá pre vznik parkovacích domov. Zároveň nechce ďalej navyšovať úverovú zaťaženosť mesta, ale chce sa uberať cestou eurofondov. Zároveň sa Gogola chystá vytvoriť odborné fórum architektov, ktorí by sa pozreli na starý prežitý územný plán.

Gogola doteraz pôsobil ako hovorca Lesov SR. „Bude prerušený môj zamestnanecký pomer v súvislosti s odchodom do verejnej funkcie,“ vysvetlil Gogola.

V Trenčíne získal Rybníček 70 percent

Novým primátorom Trenčína sa stal nezávislý kandidát Richard Rybníček, ktorý získal 14 607 hlasov voličov. Druhého v poradí Jána Krátkeho podporilo vo voľbách 2 491 voličov. Až na treťom mieste sa umiestnil úradujúci primátor mesta Branislav Celler, ktorému svoj hlas odovzdalo 2 328 oprávnených voličov. Účasť voličov vo voľbách v Trenčíne dosiahla 44,88 %.

Rybníček povedal pred oslavujúcim volebným štábom, víťazstvo by chcel venovať svojmu otcovi – novinárovi, hudobníkovi, filantropovi a telom i dušou Trenčanovi Ferdinandovi Rybníčkovi.

Nový primátor Richard Rybníček sa raduje z... Foto: TASR
Richard Rybníček Nový primátor Richard Rybníček sa raduje z úspechu v komunálnych voľbách.

„Som veľmi šťastný, je to vlastne splnenie našej vízie, aby sme prišli do mesta, otvorili to mesto a aby som získal veľmi silný mandát od Trenčanov. Zdá sa, podľa neoficiálnych výsledkov, že ten mandát bude veľmi silný. Želal som si, aby volilo čo najviac ľudí, aby som pri rokovaní s ministerstvami a vládou mal silný mandát,“ povedal Rybníček.

Ako dodal prvou vecou, ktorú chce urobiť, nebude pracovná na úrade, ale na výročie Františka Xaverského – patróna mesta sa chce 3. decembra na svätej omši poďakovať Bohu aj obyvateľom Trenčína za krásny výsledok.

„Občanom je nutné povedať jednu zásadnú informáciu – kde sa mesto momentálne nachádza, v ako stave sme ho našli. Rovnako musíme vedieť, z akej východiskovej čiary sa začína môj mandát a akým smerom máme ísť,“ dodal Rybníček s tým, že je potrebné spraviť audity a analýzy. Zdôraznil, že jeho volebná kampaň nebola vedená proti niekomu a niečomu, ale za niečo.

Úradujúci primátor a porazený protikandidát Branislav Celler (SDKÚ, Most-Híd) zablahoželal Rybníčkovi k víťazstvu i napriek tomu, že ešte neboli spočítané všetky hlasy.

„Nebudem tajiť, že je to pre mňa sklamanie, každá prehra je sklamaním. Všetko sa raz začína, všetko sa raz končí a nikto nie je primátorom na celý život. Život ide ďalej,“ zdôraznil Celler. Verí, že v trendoch a projektoch, ktoré sú v Trenčíne rozpracované a vďaka ktorým šlo mesto v posledných rokoch dopredu, bude víťaz komunálnych volieb pokračovať.

V trenčianskom parlamente bude mať nadopolovičnú väčšinu strana Smer. Do 25-členného parlamentu zvolili Trenčania 13 nominantov tejto strany.

Výmena i na žilinskej radnici

K výmene došlo rovnako aj v Žiline. Aj tu prišla pravica o radnicu, keď Ivana Harmanna nahradí v úrade Igor Choma zo Smeru. Doterajší primátor Ivan Harman (SDKÚ) priznal volebnú porážku.

Choma odsiahol výrazný náskok, keď zaňho zahlasovalo 12 034 voličov. Harman svoj post neobhájil, s počtom hlasov 7 055 umiestnil na druhom mieste. Tretím najúspešnejším bol nezávislý kandidát Patrik Groma, priazeň mu vyjadrilo 3 024 hlasujúcich.

Budúci primátor Žiliny Igor Choma oslavuje... Foto: TASR
Igor Choma Budúci primátor Žiliny Igor Choma oslavuje svoje víťazstvo.

Ten rozdiel som nečakal. Stále som bol v domnienke, že bude veľmi malý a že je to naozaj na hrane. Skutočne som prekvapený. Ale možno to práve svedčí aj o tom, že politika, ktorú robilo predchádzajúce vedenie, nebola dobrá a myslím, že Žilinčania to jednoducho zrátali, skonštatoval Choma.

Zdôraznil, že za veľmi dôležité považuje aj zloženie poslaneckého zboru. Pretože mať silnú podporu v zastupiteľstve je obrovská vec. Pokiaľ tá podpora nebude, budem samozrejme rokovať so všetkými politickými stranami. Tak, aby to nebolo o politickej príslušnosti, ale o tom, aby sme naozaj s poslancami ťahali veci dopredu, povedal Choma.

V Žiline sa zrejme budú platy znižovať aj oveľa viac, ako je desaťpercentná hranica, o ktorej sa v súčasnosti hovorí. Choma chce v problematike dopravy využívať aj kapacity Žilinskej univerzity, niektoré riešenia podľa neho už vznikli. V súvislosti s tým konštatoval, že mesto nemá jediný nový autobus či trolejbus, a podľa neho treba spojiť dopravu do jedného komplexného celku. V Žiline chýba aj komplexná športová hala, no športoviská nie sú ani na sídliskách. „Črtajú sa seriózne riešenia,“ dodal Choma. K územnému plánu, ktorý sa už od roku 2008 nedarí schváliť, má výhrady, no chce sa na to rýchlo pozrieť, lebo ide o strategický dokument. Podľa neho nákupné centrá, ktoré otvorili napriek neskolaudovanej dopravnej infraštruktúre, treba akceptovať také, aké sú, nemožno ich zbúrať. Dodal však, že budú hľadať riešenia výhodné pre dopravu.

Doterajší primátor Žiliny pre novinármi poďakoval členom volebného štábu a kolegom, ktorí kandidovali na poslancov do mestského zastupiteľstva. „Ale chcem veľmi poďakovať aj tým, ktorí štyri roky v zastupiteľstve pracovali. Rovnako všetkým pracovníkom na úrade, pracovníkom, ktorí pomáhali realizovať víziu zmeny spred štyroch rokov. Myslím si, že odovzdávame slušné mesto. V tejto chvíli sa mi žiada povedať už len to, že každé voľby sú sviatkom demokracie a Žilina a Žilinčania si vybrali. A chcem popriať novému primátorovi, aby sa mu dobre pracovalo v prospech všetkých Žilinčanov,“ dodal Harman.

Dvonč svoj post v Nitre obhájil

Prioritou staronového primátora Nitry Jozefa Dvonča (Smer, KDH, SNS, Strana zelených) v nasledujúcom volebnom období bude zavedenie operačného programu informatizácie na mestskom úrade, riešenie dopravy a parkovania. Je potrebné zlepšiť kontakt občana s úradom, otvorenosť a riešiť problémy, ktoré trápia zrejme každé jedno mesto, teda dopravu a parkovanie v obytných zónach, konštatoval primátor.

Juhovýchodný obchvat Nitry už Národná diaľničná spoločnosť dokončuje, po jeho dobudovaní by mali rozšíriť aj známu problematickú križovatku pod Zoborom. Ako tvrdí Dvonč v priemy­selnej zóne by tiež mali vzniknúť nové pracovné príležitosti a zároveň sa chystajú opatrenia, aby sa do mesta vrátil život.

Podľa jeho slov o personálnych zmenách na mestskom úrade sa začnú koaliční partneri baviť v pondelok. Doterajší viceprimátor František Baláž (KDH) vo voľbách nekandidoval, takže logicky nezostane viceprimátorom. Podľa predbežných dohôd však kreslo viceprimátora obsadí KDH, uviedol primátor.

Staronový primátor Nitry Jozef Dvonč Foto: TASR
Jozef Dvonč Staronový primátor Nitry Jozef Dvonč

Dvonč je prvým primátorom Nitry, ktorému sa podarilo obhájiť svoje postavenie primátora aj v druhom volebnom období. Občania ocenili, čo sa v meste za posledné štyri roky urobilo, okomentoval svoje jednoznačné víťazstvo v komunálnych voľbách. Svoj hlas mu odovzdalo 14 080 voličov, jeho najväčší konkurent Jozef Weber (SDKÚ, SaS, OKS) získal 3468 hlasov. Volebná účasť dosiahla v Nitre 31,44 percenta.

V Trnave pravica stratila

V 31-člennom parlamente Trnavy nastane pre nasledujúce štyri roky zmena, keď väčšinu v ňom na základe volieb získala koalícia Smer HZD HZDS Nová demokracia. Do lavíc zasadne 17 jej poslancov. Počet doplní 8 poslancov KDH, 3 za koalíciu SDKÚ SaS a 3 nezávislí. Krajská predsedníčka Smeru Renáta Zmajkovičová výsledok komentovala ako veľmi dobrý. "Teší nás, že máme ako koalícia nadpolovičnú väčšinu. Získali sme silné postavenie pri určovaní cieľov a smerovania tohto mesta a priestor na plnenie volebného programu, povedala. Dodala, že už hovorila s novozvoleným primátorom Vladimírom Butkom (KDH) na tému stretnutia o budúcej spolupráci.

Budúci primátor Trnavy Vladimír Butko Foto: TASR
Vladimír Butko Budúci primátor Trnavy Vladimír Butko

Butko bol šéfom mesta šestnásť rokov, tvrdí, že išlo dobrým smerom. V Trnave chýba nočná zubná pohotovosť, túto sa chystá zariadiť. Podľa vlastných slov sa už rozprával s riaditeľom fakultnej nemocnice, kde upravia priestory, aby tam pohotovosť mohla sídliť.

Volebná účasť bola v Trnave v tohtoročných komunálnych voľbách 29,35 percent. Vo volebnom období 2006–2010 pracovalo mestské zastupiteľstvo v zostave 26 poslancov koalície KDH SDKÚ-DS, 5 poslaneckých miest koalícia Smer-SD HZDS-ĽS SNS – Slobodné fórum.

Návraty i odchody po dlhých rokoch

Po štyroch rokoch sa v Liptovskom Mikuláši do primátorského kresla vráti poslanec za SDKÚ Alexander Slafkovský. V komunálnych voľbách ho okrem materskej strany podporovali aj SaS, KDH a OKS.

Po dlhých rokoch dôjde k zmene aj v Zlatých Moravciach, kde neobhájila svoj post kontroverzná primátorka Serafína Ostrihoňová. Tá ihneď po oznámení predbežných výsledkov napadla regulárnosť volieb.

Do primátorského kresla má namierené aj poslankyňa za Smer Jana Vaľová. Tá sa mohla oprieť o širokú koalíciu Smer, HZDS, SNS, Úsvit a Slobodné fórum. V meste hlasovalo asi 43 percent obyvateľov.

Na poste primátora Popradu ostáva aj na ďalšie štyri roky nezávislý kandidát s podporou Smer, KDH a Most-Híd Anton Danko. Bývalý medzinárodný hokejový rozhodca bude viesť Poprad tretie funkčné po sebe.

Primátorom Piešťan zostáva aj pre nasledujúce volebné obdobie Remo Cicutto (nezávislý), ktorý získal 4237 hlasov voličov. Cicutto povedie mesto už tretie volebné obdobie.

Mimoriadne tesne sa skončil volebný súboj v Kremnici, kde sa o post primátora uchádzalo až 12 kandidátov. Súboj rozhodlo päť hlasov v prospech Zuzany Balážovej.

V Komárne prekvapivo zvíťazil Slovák, v Čadci zase pravicový kandidát

Primátorom Komárna v nastávajúcom štvorročnom období bude podľa predbežných výsledkov komunálnych volieb Anton Marek (nezávislý). Novozvolený primátor získal 5492 hlasov.  O primátorské kreslo sa v Komárne uchádzali traja kandidáti. Okrem Antona Marka tiež súčasný primátor Tibor Bastrnák (Most-Híd), za ktorého hlasovalo 3846 voličov a László Stubendek (SMK), ktorý získal 4265 hlasov.

Známy slovenský zabávač Jozef Pročko nebude starostom Haliča. Kreslo starostu totiž opätovne obsadí Vladimír Rehanek, ktorý kandidoval s podporou koalície KDH, Smer, SDKÚ a HZDS.

Prekvapením je, že v Čadci zvíťazil kandidát koalície KDH, SDKÚ a SaS: Novým primátorom sa v tohtoročných komunálnych voľbách stal Milan Gura.

V Dunajskej Strede vyhrala SMK

Zaujímavý súboj sa črtá na juhu medzi stranami Most-Híd a SMK. V bašte maďarských strán, v Dunajskej Strede zvíťazil Zoltán Hájos z SMK.

V obci Plavecký Štvrtok vyhral súčasný starosta Ivan Slezák, nominant Smeru. Ten chce dať zbúrať rómsku osadu v obci, ktorá stojí na plynovom potrubí.

Víťaz v Zlatých Moravciach odmieta obvinenia z podvodu

V Zlatých Moravciach zvíťazil zdravý rozum. Týmito slovami komentoval porážku súčasnej primátorky Serafíny Ostrihoňovej a svoje volebné víťazstvo kandidát koalície Smer, KDH a HZDS Peter Lednár. Som veľmi spokojný, ľudia boli úžasní, konečne sa im otvorili oči. Ďakujem všetkým. Všetko dopadlo tak, ako sme očakávali. Sme veľmi radi, uviedol Lednár v reakcii na svoje zvolenie za primátora Zlatých Moraviec.

Obvinenia Ostrihoňovej z volebných podvodov a zmanipulovania volieb označil za do neba volajúci nezmysel. Aké zmanipulovanie? Veď ten výsledok bol jasný. Obvinenia zo zvážania Rómov sú hlúposť, povedal.

V Jarovniciach zvíťazil kandidát Strany rómskej koalície

Kandidát Strany rómskej koalície (SRK) Florián Giňa sa podľa výsledkov komunálnych volieb stal novým starostom obce Jarovnice v Sabinovskom okrese. Predsedníčka miestnej volebnej komisie Janka Marcinčinová uviedla, že Giňa získal 914 voličských hlasov. Doterajšiemu starostovi Mariánovi Kyjovskému (nezávislý) vyjadrilo podporu 484 voličov. Na treťom mieste skončil s 226 hlasmi Ľubomír Trišč (KDH). Marcinčinová uviedla, že volebná účasť v obci dosiahla 66,79 percent.

V Jarovniciach žije viac ako 5400 obyvateľov, pričom vyše 4000 býva v rómskej osade. V zoznamoch pre komunálne voľby bolo zapísaných 2648 oprávnených voličov.

Novým starostom košického sídliska Luník IX. bude Dionýz Slepčík (SDKÚ, KDH, SMK-MKP). Vo funkcii nahradí Ladislava Šaňu.

Dudince černoch nepovedie

V Dudinciach, ktoré sú vyhľadávanými kúpeľmi na juhu krupinského okresu, sa o priazeň voličov uchádzali piati kandidáti. Účasť na voľbách bola 66,88-percentná.

Voľby v prevažnej väčšine miest a obci sa konali v pokojnej atmosfére, vyskytli sa však aj viaceré podozrenia z kupovania hlasov najmä rómskych občanov. Tento problém sa udial aj v košickom Luníku IX, kde bolo dočasné prerušenie volieb pre podozrenie o porušení volebného zákona. Jeho volebná miestnosť bola preto otvorená o desať minút dlhšie, teda do 20.10 h.

Podobný prípad bol aj v Kráľovskom Chlmci v okrese Trebišov, kde zaznamenali tzv. volebnú reťaz. Polícia už viaceré prípady kupovania hlasov prešetrila.

Ústredná volebná komisia (ÚVK) dostávala na hlasovanie vo voľbách množstvo podnetov na údajné porušenie moratória. K urnám prišlo 49,69 % voličov.

Primátorom v Dudinciach, ktoré sú jedným z najmenších slovenských miest sa opäť stal Štefan Pokľuda, nominant koalície strán SNS, ĽS-HZDS a KDH. Získal 302 hlasov. Druhý skončil nezávislý kandidát, pôvodom Afričan, Wondimu Molla s 211 hlasmi. Na historické víťazstvo prvého kandidáta inej pleti si tak Slovensko musí ešte počkať.

Komunálne voľby 2010

Kandidáti na primátorov okresných a krajských miest

MENO A PRIEZVISKO      KANDIDUJE ZA
BANSKÁ BYSTRICA (účasť 38,95%)    
Ivan Apfel nezávislý 133
Peter Gogola nezávislý 13 842
Milan Kepeňa SF 155
Marián Kotleba ĽS-NS 848
Jozef Sásik SĽS 79
Ľubomír Vážny Smer, HZDS, SNS 10 443
     
BANSKÁ ŠTIAVNICA (52,36%)    
Pavol Balžanko SKDÚ, KDH, SaS, Most-HíD 1086
Nadežda Babiaková Smer, HZDS, SNS 2655
Andrej Boroška SĽS 26
Štefan Marko SDĽ 25
Pavel Bačík nezávislý 474
Marcela Chovanová nezávislý 58
     
BÁNOVCE n. BEBRAVOU (44,62%)    
Mária Hajšová Smer, SNS 1460
Branislav Horník SDKÚ, KDH, SaS 861
Jozef Mišák HZD 165
Stanislav Šiko nezávislý 1225
Peter Bulík nezávislý 649
Ján Turčan nezávislý 1088
Marián Chovanec nezávislý 1489
Rastislav Jedlička nezávislý 236
     
BARDEJOV (46,39%)    
Boris Hanuščak Smer, HZDS, SNS, HZD, KSS, ZRS, Úsvit 6031
Martin Šmilňák KDH, SDKÚ, SaS, Most-Híd 5769
     
BRATISLAVA (33,57%)    
Magdaléna Vášáryová SDKÚ, KDH, SaS, Most-Híd, OKS 40 438
Ján Budaj Zmena zdola, DÚ, DS 23 813
Stanislav Pánis SNJ 531
Milan Ftáčnik nezávislý 59 457
     
BREZNO (35,66%)    
Milan Belko nezávislý 221
Emil Caban nezávislý 390
Vladimír Kvačkaj nezávislý 1948
Alexander Botev SaS, SDKÚ 850
Jaroslav Demian Smer, SNS 2767
     
BYTČA (55,01%)    
Štefan Bučo nezávislý 97
Bernard Gajdoš nezávislý 179
Miloš Greguš nezávislý 895
Alžbeta Kramarová nezávislý 866
Ján Melocík nezávislý 76
Miroslav Minárčik Smer 1567
Ján Tulis HZDS, SDĽ 67
Peter Weber KDH, SDKÚ, OKS 1170
     
ČADCA (47,59%)    
Ivan Čavajda nezávislý 170
Milan Gura KDH, SDKÚ, SaS 3549
Pavol Holeštiak Smer, HZD, SZ, ND, SNS 2254
Jozef Mrenka nezávislý 107
Michal Truchlík nezávislý 39
Jozef Vražel nezávislý 3359
     
DETVA (48,69%)    
Pavel Lalík Smer 1082
Ján Šufliarský nezávislý 3912
Marián Bršel nezávislý 307
Oľga Feješová nezávislý 381
Jozef Fekiač nezávislý 143
     
DOLNÝ KUBÍN (32,78%)    
Jozef Bajčičák Smer 73
Roman Matejov SDKÚ, KDH, SaS 4227
Milan Ďaďo nezávislý 604
     
DUNAJSKÁ STREDA (40,66%)    
Zoltán Hájos SMK 4382
Anna Juhos Most-Híd 2803
Edmund Örzsik nezávislý 607
     
GALANTA (38,34%)    
Peter Černý nezávislý 910
Zoltán Horváth SDKÚ, KDH, SMK 1134
Miroslav Klobučník OKS 161
Ladislav Maťašovský nezávislý 1265
Gábor Pallya nezávislý 269
Peter Paška nezávislý 1177
Ján Záreczky nezávislý 241
Milan Zeleňák HZDS 17
     
GELNICA (44,10%)    
Dušan Drajna nezávislý 166
Jozef Papcun nezávislý 547
Mária Slivenská nezávislý 141
Jarmila Saxová Slobodné fórum 256
Peter Žifčák KSS 150
Anna Nemčíková KDH, HZDS, Smer, SDKÚ, SNS 1010
     
HLOHOVEC (39,81%)    
Milan Domaracký nezávislý 2131
Peter Dvoran KDH, SDKÚ, Smer 3200
Oliver Pestún nezávislý 1626
Igor Vavro nezávislý 130
Samuel Žák nezávislý 267
     
HUMENNÉ (42,47%)    
Vladimír Kostilník nezávislý 4922
Andrej Lopata nezávislý 197
Viera Čurmová nezávislý 214
Jana Vaľová Smer, HZDS, SNS, Úsvit, SZ, SF, ND 5472
Milan Mňahončák Náš kraj 1095
     
ILAVA (49,26%)    
Štefan Daško nezávislý 1492
Karol Dubčák KDH 247
Jiří Slávik SZ 181
Peter Kočkár nezávislý 323
     
KEŽMAROK (42,72%)    
Michal Gáborčík nezávislý 949
Veronika Havírová nezávislý 561
Igor Šajtlava nezávislý 2757
Miroslav Perignáth KDH, SDKÚ, SaS, Most-Híd 1367
     
KOMÁRNO (46,07%)    
Tibor Bastrnák Most–Híd 3846
László Stubendek SMK 4265
János Bósza Strana regiónov 24
Anton Marek nezávislý 5492
     
KOŠICE (33,40%)    
František Knapík SDKÚ, KDH, SMK, OKS, SZ 20 763
Richard Raši Smer, Most-Híd 22 929
Cyril Betuš SDĽ, SOS, SZ 3100
Marek Kažimír nezávislý 15 148
Jozef Plachý nezávislý 429
Štefan Varga nezávislý 497
     
KRUPINA (50,09%)    
Radoslav Vazan Smer 1649
Leonard Lendvorský SDKÚ, SaS, KDH 367
Ján Macko nezávislý 1035
     
KYSUCKÉ NOVÉ MESTO (51,33%)    
Ján Hartel nezávislý 3335
Anton Kopásek nezávislý 109
Vladimír Macášek Smer 1103
Branislav Neslušan SNJ 156
Milan Očko nezávislý 1480
Andrea Ondreášová nezávislý 314
     
LEVICE (32,69%)    
Štefan Mišák Smer, Most-Híd 4709
Tamás Lorincz SMK 414
Richard Strákoš SDKÚ, SaS, KDH 1536
Ladislav Kisely SOS 336
Emil Solčanský SF, OK 80
Dana Arpášová SNS, HZDS, EDS 105
Ľubica Burdová nezávislý 879
Erika Sulinová nezávislý 406
Ján Krtík nezávislý 928
     
LEVOČA (43,73%)    
Vladimír Chovanec nezávislý 206
Miroslav Vilkovský Smer, HZDS, SF 2186
Milan Majerský KDH, SDKÚ, OKS, SaS, SDĽ 2174
Miroslav Brincko SNS 239
     
LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (48,44%)    
Ján Blcháč Smer, SNS, HZDS 5613
Ľubomír Marjovič ZRS 71
Alexander Slafkovský SDKÚ, SaS, KDH, OKS 5753
Ján Droppa nezávislý 1457
     
LUČENEC (33,86%)    
Ivan Agóč nezávislý 98
Tomáš Časlovský nezávislý 171
Rudolf Kulich nezávislý 555
Vladimír Marko nezávislý 607
Milan Marko Smer, SNS, SDĽ 2876
Miroslav Morháč EDS 124
Alexandra Pivková SDKÚ, SaS, Most-Híd, KDH 2935
Ján Svoreň KSS 161
     
MALACKY (32,05%)    
Jozef Ondrejka nezávislý 2797
Marián Novota nezávislý 511
Daniela Hamárová nezávislý 1018
Mária Rusňáková nezávislý 428
     
MARTIN (41,08%)    
Daniel Diškanec SDĽ 703
Stanislav Bernát nezávislý 1507
Andrej Hrnčiar nezávislý 9883
Zdenko Kozák nezávislý 3499
Peter Vons nezávislý 3729
     
MEDZILABORCE (51,50%)    
Ivan Solej nezávislý 1471
Vladimír Tarča nezávislý 312
Vladislav Višňovský nezávislý 803
     
MICHALOVCE (33,27%)    
Jozef Bobík SDKÚ, KDH, SNS, SZ, KDS 2228
Bartolomej Jakubčák nezávislý 121
Martin Magura EDS 119
Peter Sudzina SaS 682
Viliam Zahorčák Smer 7277
     
MYJAVA (23,17%)    
Pavel Halabrín nezávislý 2090
     
NÁMESTOVO (52,34%)    
Peter Balušík nezávislý 220
Milan Hubík nezávislý 1112
Ján Kadera Smer, KDH 1835
Renáta Fidríková HZD 0
     
NITRA (31,44%)    
Jozef Dvonč Smer, KDH, SNS, SZ 14080
Jozef Weber SDKÚ, SaS, OKS 3468
Lýdia Forrová HZDS 668
Cyril Ivan ZRS 47
Peter Kováč ĽS-NS 169
Radúz Sedlár nezávislý 1446
Ferdinand Vítek nezávislý 1064
Róbert Švec nezávislý 343
Ján Lohyňa nezávislý 215
Mário Dinga nezávislý 149
     
NOVÉ MESTO NAD VÁHOM (41,19)    
Ľubomír Karaba SDKÚ, SaS 1783
Mária Cagalová nezávislý 641
Miroslav Hlinka nezávislý 186
Jozef Trstenský nezávislý 4243
     
NOVÉ ZÁMKY (37,81%)    
Gejza Pischinger nezávislý 7268
Ľuboš Ivan nezávislý 1030
Helena Bohátová Smer, SDKÚ, KDH, HZDS, SZ 3660
Bertalan Bóna Most-Híd, SaS 864
     
PARTIZÁNSKE (39,08%)    
Ján Podmanický Smer 2000
Jaroslav Tkáč SDKÚ, KDH, SaS 793
Branislav Michna nezávislý 1572
Jozef Božik HZDS, SOS, SDĽ 3249
Ľubomír Solík KSS 118
     
PEZINOK (40,75%)    
Oliver Solga nezávislý 5533
Kvetoslava Štrbová nezávislý 1872
     
PIEŠŤANY (35,39%)    
Katarína Cibulková SDKÚ, KDH, Most-Híd 1368
Remo Cicutto nezávislý 4237
Jozef Drahovský nezávislý 456
Marián Ručkay nezávislý 167
Miloš Tamajka Smer 2389
Marcel Urban ĽS-NS 74
Martin Valo nezávislý 190
     
POLTÁR (55,71%)    
František Balaj OKS 65
Radovan Baník KDH, SaS 299
Pavel Gavalec Smer, HZDS, HZD, SNS, SDKÚ 984
Daniel Kamas nezávislý 739
Pavel Rončák nezávislý 485
     
POPRAD (37,01%)    
Milan Baran SDKÚ, SaS 5916
Anton Danko nezávislý 7740
Štefan Pčola nezávislý 148
Gabriela Imriščáková nezávislý
Darina Salanciová nezávislý 702
Anna Schlosserová nezávislý 1176
     
POVAŽSKÁ BYSTRICA (35,61%)    
Miroslav Adame nezávislý 516
Štefan Ďurkech nezávislý 243
Juraj Firit nezávislý 326
Richard Gajdošík SDĽ 101
Ján Harant SNS 646
Stanislav Haviar nezávislý 200
Ľubomír Chalupka nezávislý 494
Marián Chudovský nezávislý 250
Karol Janas SDKÚ, KDH 6540
Pavol Jurčík nezávislý 767
Marian Kirsch SaS, Most, SZ 1065
Ladislav Kubík nezávislý 113
Milan Magdech SF 107
Marian Papšo nezávislý 270
Jaroslav Ševčík nezávislý 331
     
PREŠOV (36,62%)    
Ondrej Matej SDKÚ, KDH, SaS, Most-Híd 5669
Milan Laca Smer, SNS, HZD, HZDS 4004
Pavel Hagyari nezávislý 15 479
Marta Kollárová nezávislý 484
Anton Bidovský nezávislý 1071
Patrik Tomič nezávislý 59
     
PRIEVIDZA (35,74%)    
Milan Dérer SDKÚ, HZDS, SDĽ, KDH, SOS 3631
Norbert Turanovič Smer, SNS 4162
Ivan Vaňo SZ 277
Katarína Macháčková nezávislý 6551
Igor Detko nezávislý 360
     
PÚCHOV (46,89%)    
Eva Kvocerová nezávislý 548
Marián Michalec nezávislý 3516
Pavol Cích nezávislý 56
Ivan Kmošena nezávislý 543
Pavol Crkoň Smer 2193
Marián Mišún ĽS-NS 127
     
REVÚCA (42,73%)    
Eva Cireňová Smer, HZDS 1946
Jaroslav Gočaltovský SDĽ 212
Milan Brdársky KDH 443
Marián Faško nezávislý 195
Peter Puhalla nezávislý 1544
     
RIMAVSKÁ SOBOTA (38,69%)    
Štefan Cifruš Most-Híd 971
Peter Bartakovič SaS, KDH a EDS 1334
Július Sojka SDKÚ 275
Miroslav Martiš Smer 1546
Aneta Vargicová SNS 170
František Auxt SMK 699
Jozef Šimko nezávislý 1715
Alexander Štefan nezávislý 97
Samuel Urban nezávislý 566
     
ROŽŇAVA (42,46%)    
Ján Babič Smer 696
Ivan Kuhn OKS 1051
Ján Vojta Úsvit 38
Viktor Badin nezávislý 854
Ondej Bolaček nezávislý 418
Erika Filiczká nezávislý 104
Ladislav Gažík nezávislý 373
Karol Kováč nezávislý 986
Vladislav Laciak nezávislý 1859
     
RUŽOMBEROK (41,36%)    
Michal Slašťan KDH, SaS, SDKÚ 4904
Ján Pavlík nezávislý 4999
     
SABINOV (38,80%)    
Peter Molčan Smer, SNS, HZDS 2101
Ján Fekiač KDH 749
Peter Kocurko HZD 21
Marián Dudič nezávislý 202
Patrícia Ivančíková nezávislý 136
Peter Sklenár nezávislý 346
     
SENEC (34,75%)    
Juraj Poizl KDH 508
Karol Kvál nezávislý 3569
Ján Chrťan nezávislý 191
Peter Sedala nezávislý 466
     
SENICA (34,72%)    
Branislav Grimm nezávislý 902
Pavol Kalman KDH, SDKÚ, SaS 1717
Jozef Kavecký nezávislý 334
Vladimír Kostelný nezávislý 555
Ľubomír Parízek nezávislý 2314
     
SKALICA (41,05%)    
Stanislav Chovanec nezávislý 3496
Alena Schopperthová nezávislý 113
Roman Záhradník KDH, Most-Híd, OKS, SDKÚ 1365
     
SNINA (40,61%)    
Štefan Milovčík nezávislý 2725
Jozef Savka nezávislý 2340
Evald Štofík SDKÚ, SaS 1551
     
SOBRANCE (68,80%)    
Juraj Andrejco nezávislý 18
Roman Oklamčák nezávislý 410
Pavol Džurina HZDS, SDKÚ, KDH 1324
Marián Lukáč SNS 56
Štefan Staško Smer 1381
     
SPIŠSKÁ NOVÁ VES (39,61%)    
Ján Volný Smer 7124
Ladislav Ruttkay SDKÚ, SaS, KDH 3574
Michal Komara nezávislý 1018
     
STARÁ ĽUBOVŇA (46,45%)    
Valent Jaržembovský nezávislý 1516
Michal Biganič nezávislý 1870
Peter Burian OKS 123
Peter Sokol Smer 810
Michal Šipoš KDH, SaS, SDKÚ 1365
     
STROPKOV (51,92%)    
Peter Obrimčák Smer, HZDS, HZD 1482
Alojz Glinský SDKÚ, SaS, KDH 997
Milan Ďurica SNS 91
Imrich Hamarčák nezávislý 597
Milan Bzdil nezávislý 412
Daniel Hubač nezávislý 543
Marek Manduľa nezávislý 188
     
SVIDNÍK (47,54%)    
Pavol Olejár Smer, HZDS 1341
Cyril Dudáš SNS 0
Michal Bartko nezávislý 1025
Ján Holodňák nezávislý 2136
     
ŠAĽA (30,57%)    
Martin Alföldi SDKÚ, KDH 2394
Peter Andráši SaS 320
Tibor Baran Most-Híd 544
Jozef Grell Smer 554
Katarína Kleštincová HZD 96
Jozef Belický nezávislý 1303
Michal Lužica nezávislý 249
Igor Klačko nezávislý 406
     
TOPOLČANY (31,11%)    
Peter Baláž Smer, SNS 5664
Július Krajčík SDKÚ, KDH, SaS, OKS 1258
Oto Hodál Strana zelených 329
     
TREBIŠOV (48,41%)    
Vladimír Anďal SDKÚ, KDH, Most-Híd, SaS 2608
Róbert Puci Smer 934
Ján Grega Strana zelených 1511
Ladislav Gregocki SDĽ 22
Ľubomír Cibere nezávislý 492
Beáta Kereštanová nezávislý 254
Marián Kolesár nezávislý 2608
Jaroslav Papák nezávislý 220
Dušan Poľacký nezávislý 254
     
TRENČÍN (44,88%)    
Branislav Celler SDKÚ, Most-Híd 2328
Ján Krátky KDH, HZDS 2491
Richard Rybníček nezávislý 14 607
Pavel Poljovka nezávislý 226
Jaroslav Olah nezávislý 692
     
TRNAVA (29,35%)    
Marián Barcaj SDĽ, SZ 735
Vladimír Butko KDH 5815
Jozef Pobiecký SDKÚ, SaS 685
Bystrík Stanko nezávislý 4873
     
TURČIANSKE TEPLICE (67,18%)    
Daniel Baťka KDH 126
Michal Sygút nezávislý 2162
Jozef Turčány nezávislý 1559
     
TVRDOŠÍN (55,08%)    
Pavol Gargulák nezávislý 57
Anna Lajmonová SDKÚ 617
Roman Mojš SaS 749
Ivan Šaško Smer, SNS 2517
     
VEĽKÝ KRTÍŠ (34,34%)    
Dalibor Surkoš Smer, HZDS, SNS 2067
Jozef Magdič nezávislý 147
Jozef Filkus nezávislý 991
Peter Šiška SaS, Most-Híd 278
     
VRANOV (44,89%)    
Igor Čačko SDKÚ, KDH, SaS, Most-Híd 1521
Juraj Kuročka Smer 1009
Ján Balog nezávislý 94
Ľubomír Pidaný nezávislý 278
Ján Ragan nezávislý 2436
Igor Šesták nezávislý 1958
Jozef Tarkanič nezávislý 713
     
ZLATÉ MORAVCE (56,66%)    
Serafína Ostrihoňová nezávislý 1605
Peter Lednár Smer, KDH, HZDS 2441
Peter Dvonč nezávislý 1301
Cyril Lazúr SDKÚ, SNS 592
Miroslav Kapolka nezávislý 96
Václav Plhal KSS 12
     
ZVOLEN (29,70%)    
Lenka Balkovičová SDKÚ, SaS 2962
Mária Fiľová Úsvit 67
Miroslav Gálik Strana zelených 344
Miroslav Kusein Smer, HZDS, KDH, Most, KSS, HZD, SZ, ZRS, EDS, SF 5257
Juraj Pilát nezávislý 1363
Jozef Pinka nezávislý 319
     
ŽARNOVICA (47,49%)    
Kamil Danko Smer, SNS, HZDS, KDH, KSS 2244
Jaroslav Ubert SDKÚ 138
     
ŽIAR NAD HRONOM (41,74%)    
Ladislav Kukolík Smer, SNS 2229
Štefan Maceják SDKÚ, SaS 553
Ivan Černaj nezávislý 3097
Nadežda Hudecová nezávislý 257
Peter Sládeček nezávislý 268
Pavel Trokšiar nezávislý 158
     
ŽILINA (38,44%)    
Ľubomír Bažík KDH, SaS, Most-Híd, OKS 2915
František Bobenič nezávislý 197
Richard Dragoun nezávislý 799
Jozef Gánoczy nezávislý 405
Partik Groma nezávislý 3024
Ivan Harman SDKÚ 7055
Igor Choma Smer, SZ, HZDS, HZD 12 034
Anna Perkovičová SDĽ 94
Peter Vnuk SF 183
Július Žiačik nezávislý 190

Bratislava – mestské časti

MENO A PRIEZVISKO  KANDIDUJE ZA
STARÉ MESTO (38,31%)    
Štefan Šebesta nezávislý 794
Andrej Petrek nezávislý 3384
Tatiana Rosová SDKÚ, SaS, KDH, OKS 5301
Martin Borguľa Smer, Most-Híd, SZ 4579
Miroslav Šuňal SNJ 99
     
PETRŽALKA (27,37%)    
Iveta Plšeková SDKÚ, SaS, Most-Híd, OKS 5987
Viera Kimerlingová KDH, KDS 3707
Marián Miškanin Smer, SZ, HZD, SNS 3578
Tomáš Weissensteiner EDS 3249
Mária Sýkorová ĽS-NS 117
Roman Futo SDĽ, Strana zelených 203
Vladimír Bajan nezávislý 7635
Juraj Kováč nezávislý 1426
Oliver Kríž nezávislý 3249
Denis Barna nezávislý 737
     
NOVÉ MESTO (35,31%)    
Ružena Apalovičová SDKÚ, SaS, KDH, Most-Híd, OKS 3916
Marián Vereš Smer, OK, SNS, SF, HZD 2996
Rudolf Kusý nezávislý 3964
Roman Procházka nezávislý 428
Peter Baran nezávislý 224
Ľubica Lehotská nezávislá 250
     
RUŽINOV (32,21%)    
Slavomír Drozd Smer, SZ, OK, SNS, SF 7218
Dušan Pekár SDKÚ, SaS, KDH, Most-Híd, OKS 7866
Peter Hríb DS 703
Jaroslav Nahalka SĽS 115
Lenka Vargová SDĽ 416
Ladislav Kozmon nezávislý 1017
Valentín Mikuš nezávislý 2518
     
KARLOVA VES (36,55%)    
Iveta Hanulíková Smer 3543
Martin Berta KDH 2033
Dana Čahojová Slovenská moderná spoločnosť 2466
Rudolf Lachkovič SDKÚ, SaS, Most-Híd, OKS 2147
Ján Molnár nezávislý 188
     
DÚBRAVKA (32,76%)    
Ján Sandtner nezávislý 4527
Peter Kmeť nezávislý 1890
Milan Trstenský SDKÚ, SaS, Most-Híd, OKS 3622
     
LAMAČ (47,13%)    
Oľga Keltošová Nezávislé fórum 782
Peter Šramko SDKÚ, KDH, Most-Híd, OKS 903
Štefan Machaj nezávislý 531
Vojtech Novotný nezávislý 499
     
DEVÍNSKA NOVÁ VES (36,87%)    
Vladimír Mráz Nezávislé fórum 631
Miroslav Encinger nezávislý 855
Milan Jambor SDKÚ, SaS 2030
Peter Rajkovič KDH, Smer 474
Rastislav Tešovič nezávislý 1040
Eva Vargová nezávislá 271
     
DEVÍN (61,84%)    
Ľubica Kolková SDKÚ, SaS, KDH, OKS 346
Rastislav Kunst nezávislý 174
Eva Weiglová Nezávislé fórum 116
     
RUSOVCE (59,78%)    
Dušan Antoš SDKÚ, Most-Híd, KDH 644
Janette Bošková nezávislá 46
Róbert Kalmár nezávislý 310
Marián Šiška Strana zelených 436
     
JAROVCE (66,85%)    
Pavel Škodler nezávislý 437
Hilda Mitterpachová nezávislá 381
     
ČUŇOVO (71,73%)    
Gabriela Ferenčáková nezávislá 347
Alžbeta Broszová Nezávislé fórum 264
     
VAJNORY (52,96%)    
Ján Mrva SDKÚ
Peter Jaslovský nezávislý
Pavol Fekete KDH
Viliam Belej nezávislý
     
VRAKUŇA (27,65%)    
Ladislav Fatura nezávislý 1225
Pavel Vido nezávislý 187
Jozef Mravík nezávislý 590
Ľudmila Lacková nezávislá 1375
Henrieta Peškovičová SDKÚ, KDH, SaS, Most-Híd, OKS 832
Ingrid Kappelová RIS 29
Štefan Majdiak nezávislý 100
     
PODUNAJSKÉ BISKUPICE (30,86%)    
Alžbeta Ožvaldová SDKÚ, KDH, Most-Híd, SMK, SaS, OK, Smer 3868
Jarmila Ferenčíková SDĽ, SNS, SZ, HZDS 1582
     
RAČA (40,10%)    
Zuzana Dzivjáková SDKÚ, SaS 1015
Jozef Házy Nezávislé fórum 845
Rudolf Ivičič HZDS 255
Peter Pilinský SZ 3008
Pavel Schwarz nezávislý 195
Ján Zvonár Smer, Most 1315
Roman Žitný nezávislý 261
     
ZÁHORSKÁ BYSTRICA (58,36%)    
Jozef Krúpa SDKÚ, SaS, Most-Híd 741
Ján Kučera Smer, SF, OK 321
Marta Liďáková nezávislá 486

Košice – mestské časti

MENO A PRIEZVISKO  KANDIDUJE ZA
SEVER (35,11%)    
Anton Čapkovič nezávislý 564
Jozef Filipko KDH, SMK, OKS, KDS, DS 1446
Marián Gaj nezávislý 1835
Eva Kačalková nezávislá 138
Peter Lenárt SaS 286
Andreja Takáčová nezávislý 1326
František Ténai nezávislý 315
     
ŤAHANOVCE (26,90%)    
Peter Bozogáň nezávislý 608
Martin Dojčár nezávislý 437
Elena Harčariková nezávislá 278
Miloš Ihnát Smer 958
Igor Jenčo SaS 364
Peter Konček SDĽ, SOS, SZ 479
Emil Petrvalský SDKÚ, KDH, MOST 1485
     
ŠACA (54,25%)    
Ľubomíra Borošová nezávislá 619
Ladislav Potemra nezávislý 701
Rudolf Reštei nezávislý 730
Miroslav Štefanisko SaS 53
     
STARÉ MESTO (36,55%)    
Peter Bajus KDS, DS, OKS 330
Ľubomír Grega nezávislý 3155
Štefan Lasky Smer, Most-Híd 1249
Vincent Lukáč SNS 135
Ján Süli SDKÚ, KDH, SMK 1468
     
BARCA (56,49%)    
Ladislav Buľko SDKÚ 321
František Krištof KDH 1022
Štefan Varga nezávislý 199
     
JUH (33,35%)    
Jaroslav Hlinka nezávislý 4667
Karol Linhart nezávislý 1164
Jozef Múdry SNS 448
     
DARGOVSKÝCH HRDINOV (25,53%)    
Jozef Andrejčák Smer, Most-Híd, HZDS 2690
Štefan Dutko KDS, DS, OKS 288
Milan Reľovský KDH, SaS, SDKÚ, SMK 1224
Darina Kočanová nezávislá 1281
     
ZÁPAD (29,93%)    
Rudolf Bauer SDKÚ, KDH, KDS, OKS, DS, SMK 4690
Darina Čižmárová SDĽ, SOS 1426
Pavol Mutafov Smer, Most-Híd, HZDS 3370
     
POĽOV (81,05%)    
Mária Birošová nezávislá 424
Ladislav Brada KDH 282
     
SÍDLISKO KVP (28,51%)    
Dušan Cais Smer, HZDS 1000
Alfonz Halenár nezávislý 2272
Iveta Kijevská SDKÚ, SaS, Most-Híd, KDH, SMK, DS 2638
     
PEREŠ (62,71%)    
Bianka Andrejcová nezávislá 15
Kornélia Gašparíková Smer, HZDS, Most 77
Vladimír Janočko SDĽ, SOS 47
Jozef Karabin nezávislý 312
Ľubomíra Laušová nezávislý 100
Ľudmila Slunečková SDKÚ, KDH 210
     
NAD JAZEROM (32,18%)    
Bernard Berberich SDKÚ, KDH, SMK 1450
Albert Harvan Strana regiónov 668
Anna Jenčová Smer, Most, HZDS 2845
Alžbeta Mitrová nezávislá 327
Marián Siksa nezávislý 1050
     
ŤAHANOVCE OBEC (52,49%)    
Imrich Borovský nezávislý 60
Ján Nigut SDKÚ, KDS, OKS, DS, SMK, MOST, Smer 594
Ján Farkaš HZD 175
     
MYSLAVA (60,57%)    
Ján Gabštúr nezávislý 471
Róbert Ňaršanský SDKÚ 80
Iveta Šimková nezávislá 441
     
KAVEČANY (64,42%)    
Ján Harvan nezávislý 150
Ján Kupec KDH, SDKÚ, Most 227
Milan Perháč nezávislý 216
     
KOŠICKÁ NOVÁ VES (46,56%)    
Dušan Petrenka Smer 516
Dušan Kožuško SDKÚ, KDH, SaS, Most 291
Mária Balková nezávislá 102
     
LORINČÍK (80,18%)    
Peter Dzuro nezávislý 37
Mária Kuchárová nezávislá 73
Rastislav Petrík nezávislý 58
Ján Piroško KDH 5
Jozef Hovanec nezávislý 89
     
KRÁSNA (55,34%)    
Peter Jaroš nezávislý 267
Vladimír Karabáš nezávislý 28
Mikuláš Marton HZD 65
Vincent Nagy nezávislý 257
Vladimír Saxa KDH, SDKÚ 880
Róbert Slezák Smer, Most 161
     
LUNIK IX. (29,92%)    
Tibor Hotváth Smer 54
Jozef Šana KSS 8
Ladislav Šaňa RIS 203
Dionýz Slepčík SDKÚ, KDH, SMK 533
Žaneta Slepčíková SRK 120
     
DŽUNGĽA (58,70%)    
Adriana Balogová nezávislá 214
Milan Franko SDKÚ 54
     
ŠEBASTOVCE (48,47%)    
Monika Puzderová nezávislá 212
     
VYŠNÉ OPÁTSKE (48,90%)    
Miloš Beca SDKÚ, KDH 324
Ingrid Duchová nezávislá 139
Pavol Lehotský nezávislý 191
15 debata chyba