Kauza Malinová: Gyurcsány sa zastal Fica

Maďarský premiér Ferenc Gyurcsány sa prekvapujúco v prípade študentky Hedvigy Malinovej postavil na stranu svojho slovenského náprotivka Roberta Fica. V článku s podtitulkom Trápne dementi z Bratislavy to konštatuje maďarský konzervatívny denník Magyar Nemzet.

Hedviga Malinová
Hedviga Malinová
Autor: Pravda, Ivan Majerský

„Robert Fico sa poďakoval Ferencovi Gyurcsányovi za to, že sa dištancoval od vyhlásení maďarských politikov, ktorí obviňovali Slovensko, že z kauzy urobil politickú záležitosť,“ cituje Magyar Nemzet hovorkyňu slovenského predsedu vlády Moniku Glendovú. Podľa nej Gyurcsány uviedol, že nikto nemá právo spochybniť nestrannosť justície v inej krajiny.

Tesne po rokovaní premiérov kauza Malinová opäť ožila. Niektorým médiám sa totiž ozval muž, ktorý tvrdil, že pozná páchateľa. Podľa jeho svedectva sa skutok stal presne tak, ako ho opísala Hedviga Malinová a na svedomí ho má mladík z Nitry s iniciálami R.B. Svedok však následne svoje slová pre TV Markíza spochybnil, dôveryhodný nie je aj podľa polície, keďže v minulosti už bol trestne stíhaný (viac si prečítajte TU).

Ďalšie články
Južná Kórea, trajekt

Pri pobreží Južnej Kórey sa potopil trajekt so 475 ľuďmi

16.04.2014 07:40

Pri pobreží Južnej Kórey sa v stredu potopil trajekt so 475 ľuďmi na palube. Vytiahnuť sa podarilo doteraz 160 osôb vrátane mnohých študentov, dvaja ľudia zahynuli.

Boston, maratón, spomienka

Boston si pripomenul rok od atentátu na maratón

15.04.2014 22:01

Minútou ticha si uctil Boston obete bombového atentátu na účastníkov vlaňajšieho maratónu, pri ktorom pred rokom zomreli traja ľudia a 264 utrpelo zranenia.

John McCain

Senátor McCain: Sankcie EÚ proti Rusku sú takmer vtip

15.04.2014 20:06

Americký senátor John McCain kritizoval "minimálne" sankcie, ktoré Európska únia vyhlásila proti Rusku za jeho podiel na ukrajinskej kríze.

USA, Američanka Megan Huntsmanová, vrahyňa,

Američanka sa priznala k vraždám svojich šiestich detí

15.04.2014 15:51

Američanka Megan Huntsmanová sa priznala k vražde svojich šiestich novorodených detí. Žena polícii povedala, že ich buď uškrtila alebo udusila.

Ľudia odporúčajú