Ruská armáda poprela, že do Sýrie vyslala vojnové lode

Ruské ministerstvo obrany v piatok dementovalo správy, podľa ktorých vyslalo do sýrskeho prístavu Tartus svoje vojnové lode. Reagovalo tak na informácie zverejnené viacerými ruskými tlačovými agentúrami.

Agentúra ITAR-TASS citovala zástupcu ruskej armády, podľa ktorého ide o rutinnú operáciu a plavidlá v prístave zakotvia len preto, aby si „doplnili zásoby“. „Strávia tam niekoľko dní a potom zamieria do severovýchodnej oblasti Stredozemného mora,“ uvádza agentúra vyjadrenie vojenského predstaviteľa.

Niektoré ruské médiá špekulujú, že Moskva sa tým pripravuje na evakuovanie svojich občanov zo Sýrie. Násilie medzi armádou lojálnou prezidentovi Baššárovi al-Asadovi a opozičnými jednotkami sa medzitým stále stupňuje. Valné zhromaždenie OSN má v piatok na programe hlasovanie o ďalšej rezolúcii, ktorá medzinárodné spoločenstvo vyzýva na vyriešenie sýrskej krízy.

Ďalšie články
Južná Kórea, trajekt

Pri pobreží Južnej Kórey sa potopil trajekt so 475 ľuďmi

16.04.2014 07:40

Pri pobreží Južnej Kórey sa v stredu potopil trajekt so 475 ľuďmi na palube. Vytiahnuť sa podarilo doteraz 160 osôb vrátane mnohých študentov, dvaja ľudia zahynuli.

Boston, maratón, spomienka

Boston si pripomenul rok od atentátu na maratón

15.04.2014 22:01

Minútou ticha si uctil Boston obete bombového atentátu na účastníkov vlaňajšieho maratónu, pri ktorom pred rokom zomreli traja ľudia a 264 utrpelo zranenia.

John McCain

Senátor McCain: Sankcie EÚ proti Rusku sú takmer vtip

15.04.2014 20:06

Americký senátor John McCain kritizoval "minimálne" sankcie, ktoré Európska únia vyhlásila proti Rusku za jeho podiel na ukrajinskej kríze.

USA, Američanka Megan Huntsmanová, vrahyňa,

Američanka sa priznala k vraždám svojich šiestich detí

15.04.2014 15:51

Američanka Megan Huntsmanová sa priznala k vražde svojich šiestich novorodených detí. Žena polícii povedala, že ich buď uškrtila alebo udusila.

Ľudia odporúčajú