Juhokórejčania bojujú proti horúčavám, jedia psy

Takmer všetci Juhokórejčania v utorok konzumujú psie mäso a iné potraviny, ktoré by im, ako veria, mali dodať potrebnú energiu na zvládnutie veľkých horúčav, ktoré zasiahli krajinu.

Takzvané „psie dni“ sú najhorúcejšie dni v júli alebo v auguste (z latinčiny diés caniculárés).

Ochrancovia zvierat sa na protest proti tomuto zvyku zavreli do zvieracích klietok. Reštaurácie poskytujúce psie mäso v hlavnom meste Kórejskej republiky uviedli, že v utorok ich navštívilo viac zákazníkov ako zvyčajne.

Podľa juhokórejskej tlačovej agentúry Jonhap Soul zasiahli najdlhšie horúčavy s teplotami nad 35 stupňov Celzia od roku 1994.

Ďalšie články
Boston, maratón, spomienka

Boston si pripomenul rok od atentátu na maratón

15.04.2014 22:01

Minútou ticha si uctil Boston obete bombového atentátu na účastníkov vlaňajšieho maratónu, pri ktorom pred rokom zomreli traja ľudia a 264 utrpelo zranenia.

John McCain

Senátor McCain: Sankcie EÚ proti Rusku sú takmer vtip

15.04.2014 20:06

Americký senátor John McCain kritizoval "minimálne" sankcie, ktoré Európska únia vyhlásila proti Rusku za jeho podiel na ukrajinskej kríze.

USA, Američanka Megan Huntsmanová, vrahyňa,

Američanka sa priznala k vraždám svojich šiestich detí

15.04.2014 15:51

Američanka Megan Huntsmanová sa priznala k vražde svojich šiestich novorodených detí. Žena polícii povedala, že ich buď uškrtila alebo udusila.

EÚ, Európska únia, vlajka

Únia zmrazila majetok ukrajinskému expremiérovi

15.04.2014 15:05

Expremiér Serhij Arbuzov je medzi štyrmi Ukrajinčanmi, ktorým EÚ zmrazila majetok, pretože sa údajne podieľali na rozkrádaní ukrajinských štátnych účtov.

Ľudia odporúčajú