Európanov zasypala v Nepále lavína, deväť mŕtvych

Minimálne deväť horolezcov z Európy usmrtila v sobotu lavína, ktorá sa utrhla na svahu ôsmej najvyššej hore sveta Manaslu. Nepálski záchranári v nedeľu potvrdili, že medzi obeťami sú Nemci, Taliani či Francúzi.

Európania podľa tamojších úradov táborili tesne pred vrcholom takmer 8200 metrov vysokého himalájskeho masívu, keď sa ich zasypala lavína. Zachrániť sa však podarilo približne desať ľudí, pričom ďalší sú pre zlé počasie odrezaní od sveta v tábore pod vrcholom Manaslu, jednou z najnebezpeč­nejších hôr sveta.

Ďalšie články
Ukraina, vojaci, zbrane

Rusi vraj ako zámienku pre vpád chcú zabiť 200 Ukrajincov

16.04.2014 20:15

Ukrajinská tajná služba odhalila 40 ruských agentov. Ruské špeciálne sily ako zámienku pre vojenský vpád plánujú zabiť až 200 Ukrajincov, hovorí SBU.

pápež, františek

Pápežov účet na Twitteri už sleduje 13 miliónov ľudí

16.04.2014 19:45

František označil internet za "Boží dar", ktorý umožňuje "autentickú kultúru stretávania". Veriacich preto vyzval, aby ho v komunikácii hojne využívali.

Angela Merkelová

Merkelová vyzvala Putina, aby upokojil situáciu na Ukrajine

16.04.2014 19:20

Rusko by malo zmierniť rétoriku voči Ukrajine, stiahnuť svojich vojakov od ukrajinských hraníc a dištancovať sa od násilností separatistov.

moskva, rusko, smog

Podnestersko chce, aby OSN a Rusko uznali jeho nezávislosť

16.04.2014 18:30

Vo štvrtok má pricestovať poslanecká delegácia neuznávaného Podnesterska do Moskvy, kde sa jej členovia stretnú s predstaviteľmi ruského parlamentu.

Ľudia odporúčajú