Le Penová kritizovala Macrona, že hovoril po anglicky

Šéfka francúzskeho Národného frontu Marine Le Penová kritizovala ďalšieho prezidentského kandidáta Emmanuela Macrona, že na konferencii v Berlíne hovoril po anglicky.

Emanuel Macron
Francúzsky prezidentský kandidát Emmanuel Macron hovoril po anglicky na Humboldtskej univerzite v Berlíne.
Autor: ,

Na twitterovom účte podľa portálu politico.eu Le Penová napísala: „Prezidentský kandidát Macron ide do Berlína, aby na konferencii hovoril po anglicky… Chudák Francúzsko.“

Bývalý francúzsky minister hospodárstva Macron hovoril v Berlíne na Humboldtovej univerzite o plánoch týkajúcich sa európskej bezpečnosti a eura, v prípade, že sa stane francúzskym prezidentom.

Podpredseda Národného frontu Florian Philippot sa pridal ku svojej šéfke a prezidentskej kandidátke Le Penovej, keď povedal, že „krok Macrona ukazuje, že nemá rešpekt k nášmu jazyku a neverí vo Francúzsko.“

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Thomas de Maiziere

De Maiziere pohrozil krajinám, ktoré nechcú odmietnutých migrantov

27.03.2017 22:42

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere požaduje vyvodenie dôsledkov pre krajiny, ktoré nechcú prijať odmietnutých migrantov.

Hasan Rúhání

Medvedev rokoval s Rúháním: ‘Otvárame novú kapitolu‘

27.03.2017 22:00

Ruský premiér Dmitrij Medvedev vyjadril v pondelok presvedčenie, že prebiehajúca návšteva iránskeho prezidenta Hasana Rúháního v Rusku otvorí novú kapitolu vo vzťahoch medzi oboma krajinami.

James Brokenshire

Severní Íri nezostavili vládu, Londýn poskytol ďalšiu lehotu

27.03.2017 21:52

V Severnom Írsku sa nepodarilo zostaviť novú vládu, potvrdili v pondelok popoludní obe strany snažiace sa o koalíciu.

Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

27.03.2017 23:12

Nadácia Aigyptos podporuje rozvoj slovenskej egyptológie. Je platformou pre odborníkov i laikov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru starovekého Egypta.

Asociácia polio v SR - RŠO SZTP

27.03.2017 22:58

Sme republiková špecifická organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých združujúca ľudí, ktorí v ranom detstve prekonali detskú obrnu (poliomyelitídu).

Thomas de Maiziere

De Maiziere pohrozil krajinám, ktoré nechcú odmietnutých migrantov

27.03.2017 22:42

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere požaduje vyvodenie dôsledkov pre krajiny, ktoré nechcú prijať odmietnutých migrantov.

Kiska, Izrael, lekár, operácia, Haifa

Kiska na návšteve Izraela: Zdieľanie skúseností je cestou k úspechu

27.03.2017 22:21

Unikátna univerzita musí mať špičkových študentov a profesorov, musí slúžiť štátu, spoločnosti a meniť ju. Uviedol Kiska na pôde technickej univerzity Technion v Haife.