31.7.2010, meniny má Ignác, zajtra Božidara     pošli kvety



V Košeci sa cez prázdniny učili jazyky nielen školáci

Milan Kráľ, Pravda | 29. augusta 2008  20:09
Obyvatelia Košece v okrese Ilava využili čas prázdnin a dovoleniek netradične. Založili si jazykovú školu a učia sa angličtinu a nemčinu. "Bol to nápad jednej našej občianky. A tak sme otvorili obecnú jazykovú školu," hovorí Radomír Brtáň (nezávislý), starosta obce Košeca, ktorý sa tiež zdokonaľuje v angličtine.
Ilustračné foto
Ilustračné foto
Autor: Michal Štofej, Pravda
Vlani školu navštevovalo 20 žiakov. Teraz sa ich prihlásilo o päť viac. Zapísali sa školáci, ale aj zamestnanci rôznych firiem z okolia, niektorí z nich aj 50-roční. Podľa organizátorky Ivice Ďuricovej výučba nie je v skupinách. "Všetky kurzy sú individuálnou formou. To znamená, že lektor pracuje s jedným, maximálne dvoma študentmi. Využívame najrôznejšie nové systémy učenia. Napríklad obrázkovú formu na zapamätanie slovíčok, alebo online cvičenia. Snažili sme sa zistiť, či sa niečo také na Slovensku robí aj inde, ale nijakú podobnú jazykovú školu sme nenašli," hovorí Ďuricová.

Adriana Laskovičová je stredoškoláčka, onedlho nastúpi do druhého ročníka. Aj ona sa prihlásila do obecnej jazykovej školy. Tvrdí, že sa cez prázdniny naučila možno viac po nemecky ako predtým za celý školský rok.

"Lektorka bola vynikajúca, lekcie boli v uvoľnenej atmosfére, veľa sme rozprávali. Mávali sme vyučovanie dvakrát do týždňa, od šiestej večer. Vôbec som nepocítila, že by som stratila niečo z prázdnin," hovorí Adriana Laskovičová.

Viera Slimáková ovláda angličtinu veľmi dobre, ale posledné dva roky ju využívala len pasívne, pri čítaní, preto si chcela overiť, koľko toho zabudla. "Prvá hodina bol veľký šok, ale potom som celkom rýchlo nabrala naspäť vedomosti. S kurzom som spokojná, ušili mi ho doslova na mieru," dodala.

Po úspechu letnej jazykovej školy pripravujú teraz v Košeci, ktorá má asi 2 500 obyvateľov, ďalší projekt: víkendovú jazykovú školu. Tú by mohli ľudia navštevovať počas celého roka.



TRAVELTY.SK

travelty.skROMANTICKÉ pobyty so ZĽAVAMI AŽ DO -50%
Výber Romantických pobytov z celého Slovenska.





inzercia






viac

Počasie na dnes

Západ Stred Východ
Polojasno Zamračené Polojasno
25 | 28° 21 | 29° 27 | 29°
 









 

HOKEJ

Popradský Lev hrať v KHL nebude. Liga štart klubu zrušila  

FUTBAL

Mladý španielsky futbalista zaujal nezvyčajnou penaltou + VIDEO  

CESTOVANIE

Kde sú najkrajšie pláže v Európe?  

AUTO

Audi A7 vypĺňa ďalšiu medzeru na trhu  

PENIAZE

Dôchodcovia sa musia na zľavy pýtať  

REGIÓNY

Vymierajúca obec stavila na mladé rodiny

 

KULTÚRA

Recenzia: Lietajúci Cyprián sa nestal povznášajúcim