Vitamín tretieho tisícročia Bombardér B17

- inzercia -

07.12.2009 08:27
Marhule a kôstky
Marhule a kôstky
debata

CHOROBA Z NEDOSTATKU VITAMÍNOV
V histórii nájdeme veľmi zákerné choroby, ktoré sa dali odstrániť pomerne jednoducho, iba sa o tom nevedelo ako. Keď vezmeme do úvahy takú chorobu, ako je napríklad skorbut, ktorá postihovala najmä námorníkov pri plavbách za objavovaním nových svetov, zistíme, že to bola celkom „zbytočná“ choroba, ktorá zabíjala, a pritom jej hlavnou príčinou bol iba nedostatok vitamínu C. Ak chýba v ľudskom organizme kyselina askorbová, čiže vitamín C, dochádza k zvýšenej krvácavosti slizníc, kože a svalstva, vypadávaniu zubov, slabosti a zníženej odolnosti proti infekciám. Ďalšou zhubnou chorobou bola pelagra, čo je v podstate nedostatok niacínu, vitamínu zo skupiny B. Ak jeho nedostatok pretrváva, dochádza k vyrážkam na miestach kože vystavenej slnečnému žiareniu, ďalej k zvracaniu, jasne červenému jazyku, únave a strate pamäti. Pritom napríklad už malé dávky pivovarských kvasníc dokážu tejto chorobe zabrániť.

B 17 „BOMBARDÉR“ TRETIEHO TISÍCROČIA MEDZI VITAMÍNMI?
Vitamín B 17, ktorý sa nachádza v marhuľových jadierkach, je jedným z najnádejnejších objavov medzi vitamínmi v poslednom období. Svojím mechanizmom účinku je naozaj ťažký bombardér. Jeho nákladom je totiž sám kyanid – hlavná molekula vitamínu B 17! „Na chuť“ vitamínu B 17 však začali prichádzať vedecké tímy, ktoré sa zaoberajú mechanizmom nádorového bujnenia.
Tí si totiž pri štúdiu nádorových buniek začali postupne uvedomovať niektoré objektívne prítomné rozdiely v biochemickej výbave nádorových a zdravých buniek. Zdravé bunky – na rozdiel od nádorových buniek – obsahujú jeden enzým, tzv. rhodanázu. Nádorové bunky, naopak, obsahujú iný enzým, tzv. beta-glukozidázu. A pri zrode bol dôležitý objav pomerne jednoduchej myšlienky:
Možno použiť na ničenie nádorových buniek enzým beta-glukozidázu? Vedci zistili, že áno.
Bolo už známe, že tento enzým dokáže uvoľňovať práve viazaný kyanid. Kyanid je chemicky veľmi jednoduchá zlúčenina, a preto sa dá, našťastie, ľahko skúmať. Ibaže kyanid aj ničí, čo sa dá. Vtip je v tom, že kyanid sa vo viazanej forme nemusí uvoľniť, alebo môže byť zlikvidovaný ešte skôr, ako sa tak stane. A práve to dokáže s kyanidom enzým rhodanáza, ktorý ho neutralizuje na látku thiocyanád ktorá je pre zdravé bunky už bezpečná.

AKO TEDA FUNGUJE BOMBARDÉR B 17?
Táto ťažká zbraň biochemickej armády štartuje zo známych a dôvodne obávaných marhuľových jadierok, o ktorých je známe, že obsahujú práve kyanid. Zamieria do koridoru úst a za hranicami vašich bunkových membrán uskutočnia nálet. Stovky mikrogramových bômb viazaného kyanidu sa ako sprcha oprú do zdravých aj nádorových buniek. Zdravé bunky sa schovajú do svojho „úkrytu“ pod dáždnik enzýmu rhodanázy, ktorá kyanid priamo rozkladá. Nádorové bunky si však vynútene zahrajú ruskú ruletu. Ich enzým beta-glukozidáza aktivuje kyanidové nálože a dôjde k bunkovým detonáciám s likvidačnými následkami.
MUDr. Dean Burk, dlhoročný riaditeľ NCI (národný inštitút pre výskum rakoviny, USA), jeden z najvýznamnejších odborníkov v oblasti biochémie uvádza:
„V priebehu 45 rokov, ktoré som venoval štúdiu a výskumu rakoviny, z toho takmer 33 rokov v službách NCI s možnosťou štúdia všetkých dostupných materiálov, týkajúcich sa seriózneho výskumu laetrilu (B 17), som sa nestretol s jediným vedeckým výsledkom, ktorý by demonštroval zvýšenú toxicitu alebo inú zdravotnú závadnosť tohoto vitamínu. Protirakovinové účinky tejto látky boly nezvratne prekázané ako našou inštitúciou, tak radou ďalších kliník po celej Amerike a západnom svete. Navzdory tvrdeniam odporcov laetrilu z radov kartelov ovládajúcich trh so syntetickými liekmi prehlasujem, že vitamín B 17 je tou najúčinnejšou látkou pre kontrolu rakoviny, s ktorou som sa za celú dobu svojej profesionálnej kariéry stretol.“ (prevzaté z článku A. P. Křivánka: Svět bez rakoviny? Lži, mýty a neuvěřitelná fakta, Meduňka 3/2008)

SKÚMANIE HUNZUOV A APRICARC
O to sa postarala príroda sama. Vysoké hory na pakistansko- indickom pomedzí obýva ázijský národ Hunza. Tento kmeň žije v súlade s prírodou a jeho členovia sa dožívajú v pohode a zdraví vyše 100 rokov života. Ženy vo veku 50 až 60 rokov majú nádherne vyhladenú a pevnú pleť, pričom Hunzovia bežne vyzerajú mladšie aj o 25 rokov! Pri hlbšom skúmaní ich života sa zistilo, že na rakovinu v tomto národe neumiera nik. Ich hlavnou súčasťou jedálneho lístka sú pritom marhule, ktorým sa v tomto podnebí mimoriadne darí, ale ešte viac ako samotné ovocie si Hunzovia cenia marhuľové jadierka z kôstok marhúľ, kde sa práve vyskytuje vitamín B 17. Dávkovanie takéhoto „bombardéra“ však chce nielen skúsenosti, ale aj „štandardné jadierka“. Vitamín B 17 je totiž nutné dodať do ľudského organizmu v optimálnom množstve. Preto prichádzajú výrobcovia výživových doplnkov s obsahom vitamínu B 17 ktorý je presne defi novaný a nemenný.
V špičkovom výživovom doplnku B 17 APRICARC sú okrem leatrilu (B 17) ešte hliva ustricovitá, reishi, rakytník rašetliakový a marhuľový olej. Cudzopasná huba aj plody zaujímavého kríka majú v sebe ďalšie látky, ktoré okrem iného pôsobia na regeneráciu tkanív, zvyšujú odolnosť organizmu a chránia ho pred voľnými radikálmi. To už primiešala bylinkárska a liečiteľská skúsenosť.

A teraz už je prvý let s B17 iba na vás. www.vitaminb17.sk

B17 Apricarc

B17 Apicarc

debata chyba