redaktorka oddelenia domácich udalostí
Novinárska skratka: vv
Vyštudovala Prírodovedeckú fakultu Univerzity Komenského. Titul RNDr. získala na Prírodovedeckej fakulte UK, kde sa v rámci doktorandského štúdia venovala parazitárnym ochoreniam dovlečených cudzincami na Slovensko. Päť rokov pracovala ako parazitológ na Oddelení cudzokrajných chôrob Fakultnej nemocnice v Bratislave. Od roku 1985 do roku 1992 žila v Rakúsku vo Viedni. Po roku 1992 pôsobila v Slovenskej lekárskej knižnici a do redakcie Pravdy prišla z tlačovej agentúry SITA, kde pracovala päť rokov ako parlamentný spravodajca. V Pravde nastúpila v roku 2002 ako editor, neskôr prešla na redaktorskú pozíciu. Venuje sa súdnictvu, polícii a politike. Voľný čas patrí rodine, knihám a prírode.
S útekmi z väzenia sa za posledné mesiace roztrhlo vrece. Z pracoviska v pekárni mimo košického ústavu v Šaci sa ráno vzdialil 41-ročný odsúdený väzeň.
Za slová o Židoch, ktorí hrajú v koncentračnom tábore futbal s dozorcami, bude ich autor, šéf Obyčajných ľudí Igor Matovič, disciplinárne stíhaný.
Viac ako dvadsať ľudí zatkli elitní policajti z Národnej kriminálnej agentúry po celom Slovensku. Akcia súvisí s vyšetrovaním niekoľkomiliónového daňového úniku.
Platy politikov neporastú ani na budúci rok. Ich zmrazenie bude riešiť vládna koalícia pri rokovaní o návrhu štátneho rozpočtu na novembrovej schôdzi parlamentu.
Sviatok všetkých svätých a Pamiatku zosnulých tento rok predišiel dušičkový víkend. Ľudia ho využili a navštívili hroby svojich blízkych už dopredu.
Na verejnosti alebo na sociálnych sieťach extrémisti nebudú môcť beztrestne šíriť fašistickú propagandu a nenávistné postoje. Za výroky im bude hroziť väzenie.
Za laxným prístupom k extrémizmu môže byť sympatia v radoch polície k takýmto ideológiám. Analytik Daniel Milo by uvítal vytvorenie centrálneho policajného útvaru.
Hnedý mor prenikol do slovenského parlamentu. Kto si to neuvedomil už pri výsledkoch parlamentných volieb, môže to vidieť priamo vo vystúpeniach niektorých poslancov.
Zo slovenských ciest prichádzajú túto jeseň deň čo deň desivejšie správy. Chodci zomierajú nielen mimo priechodov, ale aj na nich.
Personálne zmeny na dvoch najvyšších pozíciách v súdnictve neznamenajú len, že sudcom sa dýcha slobodnejšie.
Dve, tri chladené desinky alebo dve deci vína a môže sa ísť na bicykel. Desaťročia nastavenú nulovú toleranciu čaká od budúceho roka v prípade cyklistov zmena.
Situácia, nad ktorou zostáva rozum stáť. Islamské právo šaría dostalo prednosť pred zákonmi tohto štátu. Stalo sa tak v prípade ženy, ktorú manžel roky týral.
Čínske ministerstvo zahraničia pohrozilo neupresnenou odvetnou reakciou za to, že sa prezident Andrej Kiska stretol s tibetským duchovným vodcom dalajlámom.
Súd uznal vinným muža z Popradu za to, že odpojil od prístrojov svojho syna s poškodeným mozgom. Okresný súd v Prešove mu za to vymeral iba mierny trest.
Útek, aký sa podaril väzňovi Ľubomírovi Behanovi začiatkom júna, by sa už v budúcnosti nemal zopakovať.
V parlamente sedí zákonodarca, ktorý mal v minulosti preukázateľne styky s mafiou. Šéf Sme rodina Boris Kollár sa napriek tomu sám svoj mandát zložiť nechystá.
Klienti z galantského Čistého dňa nakoniec možno budú baliť kufre, i keď nechcú. Súdy v tomto čase posudzujú, či ich dajú nútene presťahovať do iných resocializačných zariadení.
Bratislavčania musia preukázať ďalšiu dávku trpezlivosti.Metropolu čaká vo štvrtok a v piatok dvojdňový summit predsedov parlamentov členských krajín Európskej únie.
Vzali si pôžičku, prišli o prácu a nevládali splácať úver. Dnes sa už tri roky pohybujú v bludnom kruhu a hrozí im, že pre dlh okolo 6-tisíc eur prídu aj o byt.
Afekt alebo krutý plán? Stála za vraždou mladej Alexandry zo Spišskej Novej Vsi skutočne iba banálna hádka týkajúca sa svadobných príprav?
Výpoveď svedka môže poslancovi Danielovi Lipšicovi priťažiť pri objasňovaní smrteľnej dopravnej nehody, pri ktorej politik zrazil v Bratislave 72-ročného muža.
Po deviatich mesiacoch znovu zasahovali elitní policajti v Národnom onkologickom ústave v Bratislave. To je špičkovým celoslovenským zariadením na liečbu onkologických pacientov.
Škandalózny prípad resocializačného zariadenia Čistý deň v Galante už má trestnoprávne pokračovanie. Navyše prokuratúra zistila, že policajti aj prokurátori v minulosti pochybili.
Živnostníčka Dana z Bratislavy musela cestovať do Košíc, ak sa chcela dohodnúť s exekútorom. Ten od nej vymáhal dlhy na poistnom.
Generálny prokurátor Čižnár je po premiérovi Ficovi a predsedovi parlamentu Dankovi tretí najvyšší ústavný činiteľ, ktorého choroba načas vyradila z práce.