redaktorka oddelenia domácich udalostí
Novinárska skratka: vv
Vyštudovala Prírodovedeckú fakultu Univerzity Komenského. Titul RNDr. získala na Prírodovedeckej fakulte UK, kde sa v rámci doktorandského štúdia venovala parazitárnym ochoreniam dovlečených cudzincami na Slovensko. Päť rokov pracovala ako parazitológ na Oddelení cudzokrajných chôrob Fakultnej nemocnice v Bratislave. Od roku 1985 do roku 1992 žila v Rakúsku vo Viedni. Po roku 1992 pôsobila v Slovenskej lekárskej knižnici a do redakcie Pravdy prišla z tlačovej agentúry SITA, kde pracovala päť rokov ako parlamentný spravodajca. V Pravde nastúpila v roku 2002 ako editor, neskôr prešla na redaktorskú pozíciu. Venuje sa súdnictvu, polícii a politike. Voľný čas patrí rodine, knihám a prírode.
V týchto dňoch súdy preverujú exekúcie, kde ľudia ručia za dlh zmenkou a zastavujú ich. V prospech spotrebiteľov.
Čo by som urobil ako prvé, keby som sa stal premiérom? Zakázal by som schránkovým firmám účasť v štátnych tendroch. Čo ešte odporúčajú čitatelia pravdy budúcemu predsedovi vlády?
Vo vážnej situácii sa ocitol Najvyšší súd, ktorý môže prísť o státisíce eur. Dve jeho sudkyne zo správneho kolégia totiž požiadali o exekúciu súdu. Nárokujú si sumu po 100-tisíc eur.
>Počet ľudí, ktorým hrozí exekúcia, sa výrazne znížil. Ich počet klesá už druhý rok po sebe.
Spotrebitelia sa dočkali lepšej ochrany. Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská tiež pripomína, že zakročiť sa podarilo aj proti šmejdom.
Vojna rodičov o školáka, ktorý je už vyše dvoch týždňov v detskom domove v talianskej Ancone, sa však nekončí.
Polícia začala trestné stíhanie Matoviča vo veci možného podozrenia zo spáchania trestného činu skresľovania údajov hospodárskej a obchodnej evidencie.
Najviac zločincov sa sústreďuje v Bratislavskom kraji. Vyplýva to z máp kriminality, ktoré ukazujú, koľko trestných činov sa vlani stalo v jednotlivých krajoch.
Súdnictvu sa dýcha ľahšie, verejnosť však stále nemá dôvod na spokojnosť, vymožiteľnosť práva je nízka. Tomáš Borec má za sebou úspechy, ale aj rad vecí, s ktorými nepohol.
Prezident Andrej Kiska do volieb nevymenuje ústavného sudcu, ktorý má nahradiť odchádzajúceho Ľubomíra Dobríka.
Historicky prvý etický kódex majú už aj prokurátori. Mali by sa ním riadiť nielen v práci, ale aj v súkromí.
Generálnemu prokurátorovi sa nepozdáva konanie Krajského súdu v Žiline. Ten rozhodol, že Ján Slota, ktorý je obvinený z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, bude vyšetrovaný na slobode.
Vodičov na ceste medzi Pezinkom a Vinosadmi, na bratislavskom Nábreží Ludvíka Svobodu či Triede KVP v Košiciach už budú monitorovať policajné stacionárne radary.
Snaha o vyšetrenie 45-ročného muža v Liskovej neďaleko Ružomberka sa skončila tragédiou. Muž zaútočil na policajtov a tí doňho vypálili niekoľko rán.
Z novely zákona o cestnej premávke vypadlo dôležité ustanovenie, ktoré určovalo, čo je závažné porušenie pravidiel na ceste.
Najviac agresívnych mladých do 18 rokov bolo vlani v Košickom a Banskobystrickom kraji. Dokonca výrazne viac ako v ostatných župách.
Muž, ktorý zastrelil minulý piatok v Bratislave 45-ročnú Dagmar a nakoniec aj seba, sa na vraždu pripravoval asi pol roka.
Zlyhávame my ako prokuratúra a vo väčšej miere polícia. Prestaňme hľadať príčiny, ktoré k tomu vedú, všade inde, len nie u seba. Tie príčiny sú tu, na polícii, prokuratúre a na súdoch.
Od 1. februára začne fungovať nové klientské centrum pri bývalej budove Ikea na Tomášikovej ulici. Na jedno miesto sa presunú odbory z desiatich adries v Bratislave.
Mali ísť do rizika. Na adresu policajtov, ktorí neochránili Dagmar (45) pred jej expriateľom, to povedali odborníci venujúci sa ochrane obetí násilia.
Za dva mesiace dve mŕtve ženy. Obe včas žiadali políciu o ochranu, no partneri ich aj tak zavraždili. Polícia už dlhodobo podceňuje násilie páchané na ženách.
Ešte vlka nezabili, už na jeho kožu pili. Príslovie ako šité na politikov súčasnej opozície. Dva mesiace pred voľbami si už bez škrupúľ delia niektoré ministerské kreslá.
Vodiči s ťažkou nohou na plyne sa už tak ľahko pokute nevyhnú. Okrem mobilných radarov bude totiž dodržiavanie rýchlosti sledovať aj 1 300 stacionárnych radarov napojených na nový počítačový systém.
Róbert Lališ alias Kýbel zostáva aj naďalej vo väzbe. Rozhodol o tom na neverejnom zasadaní Najvyšší súd.
Do volieb zostávajú necelé dva mesiace, no zahraniční Slováci musia mať už teraz jasno, či sa k urnám vyberú.