redaktorka sekcie Cestovanie
Vyštudovala marketingovú komunikáciu, vyskúšala si prácu v časopise, novinách, rozhlase aj televízii, chvíľu tiež pozíciu hovorkyne. Na online oddelení denníka Pravda je od roku 2014, najprv ako editorka, od roku 2015 vedie rubriku Cestovanie.
Cestovanie je zábavné, poučné... Ale niekedy aj nebezpečné. Svoje o tom vie aj mladá turistka, ktorú na dovolenke musel ratovať jej priateľ.
Hygienické rutiny sa na celom svete výrazne líšia a sú ovplyvnené kultúrou, klímou a životným štýlom.
Zatiaľ čo mnohé destinácie sú do značnej miery bezpečné, niektoré mestá zápasia s kriminalitou, znečistením.
Metanol, toxický alkohol často používaný v priemyselných výrobkoch, ako sú nemrznúce zmesi a rozpúšťadlá, sa niekedy nelegálne pridáva do alkoholických nápojov...
Ak hľadáte krásne zimné túry vo Vysokých Tatrách, ktoré sú prístupné počas celej zimy, tu je niekoľko zaujímavých trás.
Hoci je tento rebríček užitočný na porovnávanie miest a krajín, je dôležité poznamenať, že odráža vnímanie používateľov, ktoré sa môže líšiť od oficiálnych štatistík kriminality.
Bielorusi, Severní Macedónci, Turci a Ukrajinci sú jediní muži v Európe, ktorí sa v priemere oženia prvýkrát pred dovŕšením 30 rokov.
A okolo valalala tečie riečka... Myjava? Bebrava? Ondava?
Čarovná destinácia, privátny rezort... Znie to ako dovolenka snov. Čo sa však javilo ako ideálny relax, sa pre 43-ročného turistu skončilo tragicky.
Laos nie je jediným miestom, kde turisti čelili podobným nebezpečenstvám...
Astana, ktorá sa predtým volala Nur-Sultan, je fascinujúcim príkladom modernej urbanizácie a politického experimentu. Vybudovaná doslova uprostred ničoho – na močaristých stepiach severného Kazachstanu – vyvoláva zároveň údiv aj otázky.
„Mandelov efekt“, termín opisujúci kolektívne falošné spomienky, doposiaľ vyvoláva zmätky týkajúce sa viacerých známych miest.
Pre Slovensko je tento rok mimoriadne významný, pretože sa prvýkrát dostalo medzi 10 najlepších krajín pre návštevu.
Jedna z najmalebnejších oblastí Západných Tatier ukrýva príbeh miesta, ktoré zohralo dôležitú úlohu počas druhej svetovej vojny.
Kontinent s rozlohou približne 30,3 milióna štvorcových kilometrov predstavuje 6 % celkovej plochy Zeme a neuveriteľných 20 % jej pevniny.
Nemocnice v Európe sú často väčšie ako ich náprotivky v USA a môžu sa pochváliť pôsobivým počtom lôžok vďaka svojej ústrednej úlohe v systémoch zdravotnej starostlivosti.
Na rozdiel od iných morí, ktoré sú definované svojim pobrežím...
Ak meriame vzdialenosť k Mesiacu, Everest nie je najbližšia hora k vesmíru. Tento titul patrí hore Chimborazo.
Mladá matka mala doma 10-ročného syna.
Národný park Mammoth Cave, ktorý je na zozname UNESCO, sa môže pochváliť viac ako 680 km zmapovaných podzemných chodieb.
Najviac pásem, až 12, má však Francúzsko vďaka svojim zámorským územiam, ako sú Réunion, Nová Kaledónia a Francúzska Guyana.
24. novembra sa časy západu slnka dramaticky líšia v dôsledku obrovského rozloženia zemepisnej šírky v Európe.
Jadro skaly pozostáva zo žuly, ktorej vek sa odhaduje na 1,65 miliardy rokov.
Mesto bolo postavené na vypustenom jazere a základy mesta sa pomaly rúcajú v dôsledku nadmernej ťažby podzemnej vody.
Za jej dobre známou symbolikou však leží pokladnica menej známych faktov, ktoré dodávajú jej príbehu vrstvy.