editorka online oddelenia
Ján Budaj označil žiadosti za „čisto komerčný mega projekt, ktorý sa nedá zakryť verejným záujmom.“ Primátor Nesrovnal ani dnes nepovedal, aký ma na vec názor.
Pre rekonštrukciu podchodu na Trnavskom mýte minimálne do marca uzatvoria vstup od tržnice aj na električku smer Ružinov.
Hádky a vzájomné obviňovanie sa z politikárčenia či arogancie. Riešenie viacerých problémov hlavného mesta však stojí. Napríklad osvetlenie či parkovanie.
Na čele envirorezortu sa od pomenovania problému s toxínmi zo skládky po chemických závodoch vystriedalo 10 ministrov. Problém nedokázal vyriešiť ani jeden.
Námestie slobody roky chátralo. Porota pri víťaznom návrhu konštatovala, že žiadna idea na obnovu nebola lepšia ako tá, ktorú nesie námestie už dnes.
Opravu Panónskej cesty plánujú dokončiť začiatkom decembra. V budúcom roku je v pláne oprava Dolnozemskej, Bajkalskej a Račianskej.
Štvrtá rezidenčná bude mať 31 nadzemných podlaží a výšku 103,8 metra. Ponúkne 264 bytových jednotiek a ďalších 372 parkovacích miest.
Hádka medzi Budajom a Nesrovnalom sa začala, keď finančná komisia žiadala, aby písomne vysvetlil, kde a ako využije približne 1,3 milióna eur.
35-ročná douglaska tisolistá z Meských lesov v Bratislave meria približne 12 metrov.
Ftáčnik skonštatoval, že vo voľbách mu uškodila podpora strany Smer, keďže kandidoval ako nezávislý.
Tieto voľby sú výnimočné. Zástupcov na úrovni kraja si tentoraz občania volili až na päť rokov a voľba županov bola jednokolová.
Uplynulé týždne ste tu mohli stretnúť rôznych župných kandidátov. Rozdávali balóny, kalendáre, pozdravy, úsmevy, ale najmä sľuby.
„Našou misiou je, aby sme dnešných mladých ľudí pripravili na svet zajtrajška,“ hovorí Marcela Havrilová, ktorá sa v školstve pohybuje už vyše dvadsať rokov.
Radšej verejnou dopravou ako autom, bez psa a nezabudnite, že kvetinovú výzdobu kúpite aj priamo pred cintorínom.
Na území hlavného mesta je približne 10-tisíc reklamných stavieb.
Elektrobusy za takmer 10 miliónov eur by mali byť v uliciach do polovice budúceho roka.
Práce sa začínajú od pondelka a trvať by mali deväť mesiacov.
Dlažbu na ulici pod Bratislavským hradom položili iba vlani, no ukázalo sa, že to nebola dobrá voľba. Keď naprší, mení sa na klzisko a navyše popraskala.
Práve zastávka tzv. viedenského typu bola dôvodom, pre ktorý Ministerstvo dopravy opravu električkovej trate zastavilo.
Bývalú továreň na nite dnes nikto nenazve inak, ako Cvernovka.
Skutočný nápor stanica zažila až v pondelok, keď za prácou či do školy počas pracovných dní dochádzajú stovky ľudí a cez stanicu prejde priemerne 1 531 spojov.
Dočasná stanica poskytne cestujúcim krajšie priestory, viac pohodlia aj služieb. Bude iba na skok od tej súčasnej.
Ľudia bez domova nie sú populárnou politickou témou a preto sa riešenie dlhodobo odsúva. Bratislava chce do roku 2025 znížiť počet bezdomovcov o 15 percent.
Opravu trate minulý týždeň dočasne zastavilo Ministerstvo dopravy. Odvtedy si úrady pohadzujú zodpovednosť ako horúci zemiak.
Stanicu má v prenájme na 50 rokov spoločnosť Transprojekt, ktorá ju chcela zrekonštruovať. Doteraz sa tak nestalo.