regionálna redaktorka
Novinárska skratka: eš
Patálie s historickou Čiernohronskou železničkou sa ťahajú dlho. Úrady ju označujú za čiernu stavbu a majiteľ pozemku, cez ktorý vedie jedna z jej koľají, ju zatarasil.
Monštruózne, ohavné, prapodivný pokus. Toto nedokázali ani komunisti, častujú Žiarčania novinku, ktorú osadilo mesto priamo v centre.
Metropola Horehronia zvýšila svojim obyvateľom príspevok pri narodení dieťaťa už druhý raz v pomerne krátkom čase.
„Môj telefón je verejne dostupný, ľudia sa na mňa môžu obrátiť kedykoľvek,“ tvrdí v rozhovore pre Pravdu nový šéf Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Jozef Božik.
Zničené rodinné domy, nábytok a uhynuté domáce zvieratá zanechala po sebe búrka v Kokave nad Rimavicou. Boli sme sa tam pozrieť.
Jeden z vojakov privolaným policajtom vulgárne nadával a vykrikoval, že všetkých zabije.
Špeciálny reliéf na pamiatku básnikovej múzy umiestnili v blízkosti jej dvoch hrobov – skutočného a fiktívneho.
Z ničivého požiaru sa Banka lásky stále spamätáva, no majitelia ju plánujú sprístupniť už budúcu sezónu.
Situácia s medveďmi je neúnosná. Dlhodobo na to upozorňujú poľnohospodári, lesníci aj viacerí odborníci.
Krátko pred „finále“ kauzy Kuciak sme navštívili rodičov novinára v ich dome v Štiavniku. „Dnes je pre nás špeciálny deň – sú Jankove narodeniny. Mal by 33 rokov,“ povedala dojato jeho mama Janka.
„Celé dni poriadne nespím, bojím sa, ako to dopadne,“ zverila sa nám niekoľko hodín pred rozsudkom v kauze Kuciak matka zavraždenej novinárovej snúbenice Zlatica Kušnírová.
Krásy prírody si môžu, priamo v teréne, vychutnávať aj vozičkári. Desiatky z nich každoročne prichádzajú do zvolenského arboréta.
Záchranné stanice pre zranené zvieratá boli dlhodobo poddimenzované. Teraz im svitá na lepšie časy.
Čarovná „chalúpka“ je akoby zabalená v opone, ktorá sa roztvára. Na boku z nej vystupuje duch domu, zo strechy sa nakláňa hadiar močiarny. Chceli by ste si ju kúpiť? Stačí na to „pár“ stoviek tisíc eur.
V porovnaní s predchádzajúcim obdobím je rozdiel v cenách, v niektorých prípadoch, desiatky centov.
Pamätník osloboditeľom v podobe obelisku, ktorý v Banskej Bystrici stojí od roku 1945, je v týchto dňoch predmetom diskusií. Patrí či nepatrí do centra mesta? Názory sú rôzne.
Frekventovaný úsek smerujúci do Tatier pozná nejeden Slovák. Keďže mnohí už vedia, aká strata času ich tam čaká, radšej vybočia a celé to obídu. Miestni sú z toho zúfalí.
Na obdiv budú v Banskej Bystrici vystavené napríklad originálne exempláre spojené s vojakmi bojujúcimi vo svetovej vojne či v Povstaní.
Seniori či zdravotne postihnutí, ktorí nemajú inú možnosť, sa vďaka špeciálnej službe dostanú sociálnym taxíkom všade, kam nevyhnutne potrebujú vycestovať.
Niektorí to vítajú, iní šomrú. Platené parkovanie v mestách, najmä v tých väčších, je zaužívané vo väčšine z nich už roky. Čoskoro pribudne ďalšie.
Tristo prilieb pred závodom Slovalco rozmiestnili ako pripomienku ľudí, ktorí skončili „na dlažbe“.
Rizikovú prácu v bani nám priblížil Marián Pastucha, ktorý na vlastnej koži prežil výbuch sekundárneho metánu. S ťažkými popáleninami vtedy skončil v nemocnici.
V Bani Nováky došlo v stredu podvečer k náhlemu výronu metánu. Prvé informácie hovorili o výbuchu. Na mieste bolo desať baníkov.
Udalosť na základnej škole v Banskej Bystrici preveruje aj polícia.
Slovensko čelí žalobe a hrozbe pokút za segregáciu vo vzdelávaní. Spomedzi štátov je na tom najhoršie v celej EÚ. Nemáme to ako ovplyvniť, tvrdia starostovia.