reportér
Vyštudoval novinárstvo na Filozofickej fakulte UK v Bratislave, v Pravde (jej vtedajšej víkendovej prílohe P 24) začal pracovať v roku 1969, v rokoch 1972 - 1986 pôsobil v týždenníku Nové slovo, potom opäť v Pravde ako jej stály moskovský spravodajca (do roku 1991). V rokoch 1995 - 1996 bol šéfredaktorom Pravdy, neskôr komentátorom a reportérom. Je nositeľom ocenenia Krištáľové krídlo za rok 1997, ceny SAV za popularizáciu vedy v roku 2007 a niekoľkých ocenení Slovenského syndikátu novinárov. V súčasnosti sa venuje prevažne publicistike o najnovších slovenských dejinách a rozhovorom so známymi osobnosťami vedy a kultúry.
Pred štyrmi mesiacmi Alexander Bachnár oslavoval 100 rokov, dnes už nie je medzi nami. Zomrel ráno v Bratislave.
Jedenásti výtvarníci sformulovali v Novembri 89 protest. Revolúciu znežnili ženy. Ako sa Klaus nezaprel a čo objavil americký historik v našich kronikách?
Moskva v polovici novembra 1989 žila svojím životom. Udalosti na západnom okraji rozľahlej sovietskej ríše sa jej akoby netýkali. Mala dosť vlastných trápení.
Biele miesta v poznaní nežnej revolúcie vypĺňa historik amatér. Prezradil, ako ho prekvapilo, že Novembrom 89 sau nás systematicky nezaoberá žiaden historik.
Ivan Hoffman bol pesničkárom nežnej revolúcie, autorom jej hymny Sľúbili sme si lásku. Dnes je uznávaným česko - slovenským publicistom.
Je to slovenský politický paradox. Už 25 rokov bojujú všetky tunajšie vlády za odstránenie korupcie.
Prinášame 6. časť cyklu k 30. výročiu revolúcií v strednej a vo východnej Európe.
Opäť sa píše a hovorí o finančnej kríze. Vraj sa už nezadržateľne blíži, má byť globálna a horšia než tá pred rokmi. Ale kto dnes dá na varovania?
Parlamentné voľby možno uskutočniť predčasne a možno ich aj odložiť. Dokonca opakovane, aj keď v našich zemepisných končinách ide o veľmi ojedinelý jav.
Odkrývanie pravdy o karpatsko-duklianskej operácii trvalo dlho a ani po 75 rokoch ju do detailov nepoznáme.
Koncom septembra na univerzitách vrcholia prípravy na začatie nového akademického roka. Inak to nebolo ani pred 100 rokmi.
Kniha Gustáv Husák sa stala vedeckým bestsellerom. Autor pokračuje vo svojom bádaní, pripravuje ďalšiu, ale svojpomocne, bez vedeckých grantov. Prečo?
Čo je to zrýchlenie historického času? Keď sa za 100 dní udeje viac ako obvykle za 100 rokov. Začalo sa to exodom východných Nemcov.
Je to náš veľký územný úspech, tvrdil pred 100 rokmi po návrate z Paríža do Prahy Edvard Beneš. V parlamente obhajoval pripojenie Podkarpatskej Rusi k Československu.
Poľský teror nemá konca-kraja! Pred 80 rokmi poháňala propaganda Slovenského štátu bojovými pokrikmi armádu do vojny proti susednému Poľsku.
V takmer 100-ročnej histórii denníka Pravda možno nájsť temné i svetlé stránky. Medzi tie najsvetlejšie patrí bezpochyby jej vydávanie v čase Povstania.
Protifašistické povstanie na Slovensku pripravoval a viedol i jeden katolícky kňaz. Poľný kurát Dezider Kišš-Kalina.
Vojsko sa stalo pred 75 rokmi rozhodujúcou silou protifašistického povstania. Hovoríme o tom s Jozefom Bystrickým z Vojenského historického ústavu v Bratislave.
V auguste 1989 sa skutočne schyľovalo k vážnej konfrontácii. To sú slová vtedajšieho šéfa ŠtB generála Alojza Lorenca.
Druhé pokračovanie seriálu Pravdy Boli sme v Povstaní, ktorý prináša portréty žijúcich účastníkov SNP.
Prinášame 3. časť historického cyklu k 30. výročiu revolúcií v strednej a vo východnej Európe.
Viete si predstaviť prácu bez pravidelnej dovolenky a život bez letných radovánok?
Houston, tu základňa Tranquility. Orol pristál. Týmito slovami hlásil americký astronaut Neil Armstrong prvé pristátie človeka na Mesiaci.
Trestajúca spravodlivosť zvíťazila. Tak charakterizovali uzavretie mierovej zmluvy s Nemeckom predstavitelia víťazných mocností.
Začiatkom leta 1989 ešte nič na Slovensku neveštilo, že neskorá jeseň bude taká horúca a prinesie pád režimu.