redaktor ekonomického spravodajstva
Absolvent Fakulty žurnalistiky na Leningradskej štátnej univerzite (1977). Od začiatku novinárskej kariéry pracuje nepretržite v Pravde. Venuje sa pôdohospodárstvu (pôda od ochrany po predaj pozemkov, lesné hospodárstvo), obchod s potravinami, Záhrada - ako záľuba i poradenstvo, krásne záhrady úspešných ľudí, Víno ako staronový fenomén Slovenska, profily a rozhovory.
Malík bol zrejme prvý, kto na Slovensku zaviedol pojem sobáš vína a jedla.
Vo vinohrade Ulahlá pramenia svieže Sauvignony, rozkošnícke Devíny a Rulandské biele, opäť víno nevšedné, ale aj Rizling rýnsky, nežný a iskrivý zároveň.
Miroslav Petrech, slovenský vinohradník a vinár, oslávil osemdesiatku. Na tvári muža, ktorý vínom pozdvihol sebavedomie Slovenska, nevidno stopu dlhého veku.
Maslo ukázalo, kam až spadlo slovenské agropotravinárstvo za posledných 35 rokov.
O chove kačíc a produkcii foie gras panuje viacero neprávd, hovorí Ján Šaling.
Budú potraviny na budúci rok opäť drahšie?
Väčšina ľudí na Slovensku žije naozaj neľahké časy.
Na scéne máme novú spotrebiteľskú generáciu.
Vína, v ktorých sa odzrkadľuje jedinečnosť územia, odrôd, ročníka a ľudí, ktorí inakosť premietli do chuti, vône a farby vína. Takéto vína tvoria v Château Topoľčianky.
Ak sa Slovensko nespamätá a nezastane sa svojich vinohradníkov a vinárov, hrozí, že víno sa dostane do polohy folklórneho artefaktu.
Šumivé víno Hubert sa na budúci rok dožije dvesto rokov a KBŠ - Karpatské brandy Špeciál oslávi o tri roky šesťdesiatku.
Stojíme pred veľkou konfrontáciou USA verzus Čína, ale aj medzi Čínou a Európou, samotná EÚ má množstvo veľkých vnútorných problémov.
Od apríla budúceho roka sa budú vystavovať slovenské vína v La Cité du Vin - najprestížnejšom stánku vína nielen Bordeaux, ale vari celého sveta.
Mrva & Stanko je symbol moderného slovenského vinárstva, ktoré korení ako jeho pivnice v tradícii a súčasne sprostredkúva tisíc a jednu podobu vína.
Uplynulo tridsaťpäť rokov od novembra 1989, keď sa na Slovensku začala písať najnovšia z vinárskych kapitol. V ére moderného vinohradníctva je výnimočná.
Hoci každá chuť má svojich vyznávačov, to, čo pri kúpe najviac rozhoduje, je farebnosť, povedal šéf odbornej degustačnej poroty Oleg Paulen.
Chov bol poistený, za zabité nosnice dostaneme náhradu, ale tá zďaleka nepokryje náklady súvisiace s totálnou dezinfekciou farmy. Po nej zostanú haly 21 dní prázdne. Produkciu sa podarí obnoviť najskôr o 16 týždňov.
Žiaľ, musíme konštatovať, že schválené konsolidačné opatrenia prinášajú výrazné riziká pre širokú vrstvu obyvateľov, najmä tých najzraniteľnejších – pre domácnosti a zamestnancov, tvrdia odborári.
Keby mal tento trend pokračovať, môže sa podľa Forrai stať, že bitúnky časom zaniknú. Zostanú rozrábky a spracovatelia, ktorí budú pracovať už len so zahraničnou surovinou.
Vojna na Ukrajine spolu s energetickou krízou vyhnali cenu chleba k najmenej 1,69 eura až po 2,20 eura.
Nová generácia sa preorientúva na pitie iných nápojov, nielen piva, ale aj miešaných nápojov. Prichádza veľmi kruté obdobie pre vinárov.
Premiér hovorí, že nižšia sadzba DPH musí priniesť aj nižšie ceny potravín.
Modranská vinárska a ovocinárska škola môže poskytnúť študijné priestory pre 180 študentov.
Žiaľ, o uplynulom období, možno hovoriť ako o dobe nevyužitých príležitostí. Len menšina podnikov sa chopila šance.
Ako sa správame k zemi, z ktorej povstal život, ako na nej hospodárime? Tieto otázky nastoľuje najstarší medzinárodný filmový festival o vzťahu ľudí k pôde, výžive a prírode - Agrofilm.