redaktor zahraničného oddelenia
Ruská armáda využívala skládku v Chersone na spaľovanie mŕtvol, pravdepodobne svojich padlých. Píšu o tom reportéri denníka Guardian.
Šéfovia parlamentov Česka a Poľska sa odmietli posadiť za jeden stôl s maďarským partnerom. Premiéri však bojkot košického summitu V4 nechystajú.
Na dva roky trestaneckého tábora odsúdili v Bielorusku 68-ročného obyvateľa Vitebska Alexandra Potapova, ktorý pri raketovom útoku na Kyjev prišiel o dcéru.
Podľa telegramového kanála ruského generála Sergeja Surovikina na poľské územie dopadla strela ukrajinskej protivzdušnej obrany.
Od tretej svetovej vojny nás delí jedna krátka ruská predpona, píše po dopade rakety v Poľsku kremeľská propagandistka Margarita Simonianová.
Kremeľ považuje Cherson za ruské mesto, vyplýva z toho, že prezident Ukrajiny prišiel do Ruska? pýta sa Alexej Venediktov, šéf zrušeného rádia Echo Moskvy.
Desivé scény ako vystrihnuté z rukojemníckej drámy spred dvadsiatich rokov. V moskovskom divadle Dubrovka vtedy neprežilo asi 130 divákov.
Ruský minister obrany Sergej Šojgu nariadil v Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny stiahnutie ruských vojsk z pravého brehu Dnepra.
Sme iba potravou pre kanóny? Po voronežských brancoch, ktorých na donbaskom fronte zdecimovalo ukrajinské delostrelectvo, si trpkú otázku kladú aj príslušníci elitnej jednotky.
Tridsaťtriročná Leda Kosmačevská uzavrie manželstvo s ukrajinským vojakom, ktorý už pätnásť rokov žije vo vzťahu s iným mužom.
Po bezmála 250 dňoch sa v jedinom oblastnom centre Ukrajiny, ktoré sa Rusom od začiatku invázie podarilo obsadiť, možno odpočítavajú posledné hodiny okupácie.
Ak nás nenecháte vyhrať, rozpútame jadrovú vojnu, varuje Dmitrij Medvedev, zástupca šéfa Kremľa v bezpečnostnej rade štátu.
"Stále neviem, či som prvý človek, alebo posledný pes," vystrúhal svojskú poklonu svojej štvornohej predchodkyni Lajke prvý kozmonaut Jurij Gagarin.
Keď mala deväť rokov, Vladimir Putin bol pre ňu "ujo Vova". Desaťročia osobnej známosti s najmocnejším mužom Ruska Xeniu Sobčakovú už viac nechránia.
Priatelia sa zachránia, nepriatelia budú ožiarení. Aspoň tak to prognózuje projekcia dôsledkov odpálenia "špinavej bomby" z dielne ruského ministerstva obrany.
Týždeň po tom, čo kolaborantská správa Chersonu spustila evakuáciu civilistov, z mesta zmizla socha vojvodcu Suvorova a pripravuje sa aj exhumácia kniežaťa Potemkina.
Ani ruský jadrový vedec neverí, že by Ukrajina chcela na svojom území vyvolať druhú černobyľskú katastrofu, len aby mohla vinu zvaliť na Rusko.
Zodpovednosť za nepopulárne opatrenia, ktoré z vojnového stavu vyplývajú, prenáša šéf Kremľa na iných.
Žijú šesťdesiat kilometrov od Mariupolu, ale okúsiť skazu, akú zažívali počas ruského obliehania susedia v okupovanom ukrajinskom meste, mohli až v ôsmom mesiaci vojny.
Po týždni Kyjevčanom znova hučali nad hlavami ako nejaké lietajúce Harley-Davidsony a rozsievali skazu i smrť.
Po vypnutí svetla a tepla sa Moskva môže za výbuch na krymskom moste Kyjevu pomstiť ďalším tvrdým úderom: vypovedaním dohody o vývoze ukrajinského obilia.
Obaja sú zarytí konzervatívci s autokratickými sklonmi, spájajú ich úzke väzby na Moskvu i Peking a najnovšie aj ťažko uveriteľná legenda z konca 20. storočia.
Po najmasívnejších raketových úderoch na ukrajinské mestá od jarnej prvej fázy vojny visia vo vzduchu otázky, čo Vladimir Putin plánuje ďalej.
Cenu dostala občianska spoločnosť, ktorá vzdoruje šéfovi Kremľa.
Šéf Kremľa si k sedemdesiatinám venoval cársky dar. Najväčšiu jadrovú elektráreň Európy v hodnote desiatok miliárd eur si Putin prisvojil jediným ťahom pera.