redaktorka oddelenia domácich udalostí
Novinárska skratka: sp
Je absolventkou Stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Pre Pravdu píše od roku 1998, predtým päť rokov pôsobila ako zahraničná spravodajkyňa ČTK. V Pravde okrem domáceho pracovala aj v regionálnom oddelení, bola vedúcou dennej prílohy Bratislava. Dlhoročne písala pravidelné autorské rubriky Niečo tu nesedí, Bratislavský rožtek, Zlatý kaleráb a ďalšie. Dnes sa prednostne venuje sociálnej problematike. Voľný čas venuje dvom synom a literatúre, píše scenáre a poviedky.
Dostanú slovenskí penzisti už tento alebo na budúci rok namiesto zvyčajného vianočného príspevku po prvý raz celkom novú dávku - takzvaný trinásty dôchodok?
Pod päť aj pol percenta. Vôbec prvýkrát v ére samostatného Slovenska je nezamestnanosť na takejto nízkej úrovni.
Pri presadzovaní ústavného zákona o dôchodkovom vekovom strope by vládny Smer mohol mať veľké problémy získať najmä hlasy koaličných partnerov.
V bytovom dome Centroom v Piešťanoch, ktorý museli obyvatelia v októbri 2015 vypratať pre akútnu hrozbu zrútenia, sa opäť býva. Funkčné sú aj obchodné prevádzky v prízemí.
O hendikepovaných občanov sa prioritne nemajú starať dobročinné organizácie, ale štát.
Podľa dnešného zákona by do penzie išli štyridsiatnici vo veku 65 rokov, deti nového milénia v sedemdesiatke. Snaha Smeru urobiť strop v 65 má šancu na úspech.
Sociologička Sylvia Porubänová uvažuje v rozhovore pre Pravdu o význame sviatku 1. mája.
Príprava na dôchodok sa nezačína dovŕšením šesťdesiatky. Už v tridsiatke by každý mal mať jasno v tom, ako sa naň finančne zabezpečí.
Bude sa pracovať najviac do šesťdesiatpäťky? Alebo o rok menej? V otázke určenia penzijného stropu nie je nič isté.
Starších ľudí pribúda, nie vždy však cítia primeraný záujem spoločnosti. Upozorniť na to sa opäť podujali organizátori súťaže o ocenenie Senior Friendly.
Rodičovský príspevok bude môcť navyše rodič, čiže matka alebo otec, dostávať bez obmedzenia aj popri vykonávaní zárobkovej činnosti.
Tisíce žltých kvetov nádeje sa už po dvadsiaty druhý raz rozžiarili na odevoch tých, ktorým nie sú ľahostajné osudy ľudí trpiacich nádorovými ochoreniami.
Na rodičovský príspevok má nárok rodič dieťaťa vo veku do troch rokov, pri dlhodobo nepriaznivom zdravotnom stave až do šiestich rokov.
Bývalý predseda Národnej rady SR Pavol Paška (Smer) zomrel na infarkt vo veku 60 rokov.
Systém financovania sociálnych služieb je zložitý, umožňuje, ale neraz aj núti prispôsobovať si čísla, a časté zmeny zákonov postihujú aj seriózne zariadenia.
Poskytovatelia ambulantných sociálnych služieb, najmä neverejní, sa cítia ukrátení na štátnej podpore pre svojich klientov.
Sviečkový protest predznamenal udalosti, ktoré 17. novembra 1989 naštartovali pád komunistického režimu.
"Zodpovední však teraz musia dôsledne vyšetriť nielen tragédiu mladej dvojice, ale aj všetky podozrenia z korupcie," povedal pre Pravdu Ivan Gašparovič.
Ešte nikdy od vzniku samostatného štátu nebolo na Slovensku menej ľudí bez práce ako dnes.
Gál sa zviditeľnil v kauze vysokoškoláčky Hedvigy Malinovej (dnes Žákovej), keď 12. septembra 2006 vyhlásil, že dievča, ktoré sa necelý mesiac predtým cestou na skúšku malo stať obeťou nacionalistického útoku v Nitre, chce zastupovať ako právnik.
V štátnych štruktúrach pracuje Ráž už od roku 2005. Za druhej Dzurindovej vlády začínal na ministerstve obrany u vtedajšieho štátneho tajomníka, neskôr šéfa rezortu Martina Fedora (SDKÚ).
Vo vláde nie je nováčik, v júni 2008 nahradil v prvom Ficovom kabinete ministra zdravotníctva Ivana Valentoviča.
Nateraz je tvárou známou skôr z komunálnej a regionálnej politiky. Pôsobí ako mestská poslankyňa za Smer v zastupiteľstve Banskej Bystrice.
Odmietnutím predčasných volieb sa Fico aj Bugár snažia získať čas, aby získali späť svojich voličov, povedal riaditeľ agentúry MVK a sociológ Pavel Haulík.
Slovensko stojí zrejme na prahu ďalších predčasných parlamentných volieb. V poradí už štvrtých. Aké boli príčiny a dôsledky tých predchádzajúcich?