editor
E-mail:
Vyštudoval Fakultu telesnej výchovy UK a postgraduálne aj žurnalistiku. Začínal roku 1989 v Česko-slovenskom rozhlase, pracoval v agentúre TASR a denníku Práca, od roku 1994 pôsobí v denníku Pravda, roku 2003 prešiel na webovú stránku Pravda.sk. Prevažnú časť novinárskej kariéry sa venoval športovej žurnalistike s vrcholom na OH v Pekingu. Od roku 2006 bol vedúcim spravodajstva Pravda.sk. Aktuálne je hlavným editorom webu Pravda.sk a snaží sa zlepšiť finančnú gramotnosť seba i Slovákov reláciou Ide o peniaze. Má rád život, ľudí, kvety, doppio, Erosa Luciana Waltera Ramazzottiho a drsný humor.
Trhy sú ovplyvnené dianím počas jedného dňa iba krátky čas.
Nový rok môže byť dôvodom dať si záväzok - začať sporiť. Je január ideálnym mesiacom pre začiatok investície? Sú niektoré mesiace v roku výnosnejšie ako iné?
Návrat na niekdajšie úrovne cien energií už pravdepodobne nie je možný.
Na jednej strane vláda upokojuje, že ľudia si za energie výrazne nepriplatia, na druhej strane niektoré januárové faktúry hovoria iné. Ako to teda je?
Rok 2023 prináša viacero zmien, ovplyvňujúcich vaše príjmy. Zarobíte viac. Odpoveď o koľko prináša relácia Ide o peniaze.
Aký bol rok 2022 z pohľadu financovania a na čo sa máme pripraviť, alebo čoho sa báť v ďalšom roku, vysvetľuje finančný odborník.
Aký bol z pohľadu osobných financií rok 2022 a na čo sa máme tešiť, alebo čoho sa báť v roku 2023?
Ešte sa o ňom len hovorí, ale... Výhodou digitálneho eura by mohli byť rýchle platby v celej eurozóne. Nevýhodou, že štáty by vedeli o každej našej finančnej transakcii.
Rast absentuje už takmer na celom Slovensku. Nárasty cien vidíme iba pri nových nehnuteľnostiach, sú ojedinelé a vysoko regionálne, hovorí Matej Dobiš.
Ak bola pred rokom splátka 150-tisícovej hypotéky 468 eur, dnes za ten istý úver platíte mesačne 716. Čo to robí s trhom realít?
Sociálna poisťovňa vstupuje do 21. storočia novým webom. Jednou z prvých služieb je elektronický účet poistenca. Predstaví ho generálny riaditeľ Sociálnej poisťovne Michal Ilko.
Či máte do dôchodku rok alebo 40, napovie vám, aká môže byť vaša budúca penzia. Novinku Sociálnej poisťovne predstaví jej generálny riaditeľ Michal Ilko.
Mnoho dôchodcov má úspory, dokonca aj v tisícoch eur. Niektorí doma, niektorí na bežnom účte. Inflácia si z nich berie až 15 percent. Čo s tým?
Už je draho, alebo nás to najhoršie ešte len čaká? Ako zdražovanie mení správanie Slovákov? Na čom chceme najviac ušetriť a aké zlé rozhodnutia robíme?
Nech si o rodičovskom dôchodku a jeho dopade na verejné financie myslíme čokoľvek, pár dní je realitou. V relácii Ide o peniaze si povieme, ako to bude fungovať.
Keď si to vyberiem naraz a kúpim si napríklad auto, tak o päť rokov už nemusím mať peniaze, upozorňuje analytik.
Sporenie na dôchodok má zabezpečiť príjem v starobe. Ak sa dožijete viac ako je priemer, tak rozhodnutie vybrať časť peňazí správne byť nemuselo. Rozoberáme aktuálne zmeny v II. pilieri.
Ako sa má správať investor, ak trhy klesajú? Čo určite nesmie urobiť?
V čase energetickej krízy a divokého rastu cien počúvame desiatky rád, ako ušetriť pri kúrení, varení, svietení. Ale ušetriť sa dá aj pri spravovaní vlastných peňazí. Ako?
Život býva krutý, ukázali to aj nedávne tragédie. Životné poistenie si však nestačí len založiť, ale treba sa oň starať, aby chránilo aktuálne životné situácie. Ako?
Akoby nestačilo, že byty sú enormne drahé a rastú aj úroky na hypotékach. Od januára bude bývanie pre časť ľudí opäť nedostupnejšie. NBS pripravila nové obmedzenia.
Pri veľmi slabej prognóze by išlo o 634 eur, pri veľmi optimistickom scenári by mohol sporiteľ dostávať približne 3 600 eur, hovorí o možných výnosoch šéf Finaxu Juraj Hrbatý.
Už nebudeme mať len spoločné euro, ale aj spoločný európsky dôchodok. Čo to je a aké sú jeho výhody prezradíme v relácii Ide o peniaze.
Drahé bývanie a nižšia dostupnosť hypoték opäť otvárajú tému stavebného sporenia. Kedysi vychytený produkt ale stráca na dychu.
Konsolidácia úverov. Pojem možno trochu tajomný, ale mnohým z dlžníkov pomôže znížiť si mesačné splátky. Ako na to a komu sa to oplatí?